Přátelit se kvůli dětem ?

320
20.8.20 09:30

Přátelit se kvůli dětem ?

Zdravím, mám čtyrletou holčičku, po jejím narozením jsme se přestěhovali do jiné čtvrti, kde shodou okolnosti jsem potkala kamaráda z dětství a jeho partnerku, začli jsme se s nimi vídat, kamarádit, oni mají stejně starou holčičku, holky se tudíž znají od plenek a jsou to velké kamarádky. Cca před dvěmi lety jsem se od toho kamarádovo sestry dozvěděla, že jeho žena se semnou baví jen kvůli mé dceři, ona jinak žádné jiné děti nesnese a tak jiné kamarády než mou dceru nemá, já ji samozřejmě řekla, ze jsem se tohle dozvěděla ale popřela to, ted už v kontaktu tolik nejsme, narodilo se mi druhé miminko, no a ta má “ kamarádka “ mi nejednou napsala jestli nechceme s dcerkou přijít, ze není problém abych jen přivedla dceru a nechala ji kdykoliv u ni, kvůli holkám, aby si pohrály. Tudíž z toho sama cítím, ze je to opravdu jen kvůli mé dcerce aby jejich malá měla aspoň někoho… je pravda, ze holky se mají opravdu rádi, ale mě se takové “využívání “ příčí. Co myslíte vy? Vyhovit dětem a tedy přijmout přetvářku od “kamarádky” nebo? :nevim: Děkuji za reakce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27605
20.8.20 09:35

@Nikbrů
Nescházela bych se s někým jen kvůli dítěti, aby si mělo s kým hrát. Je fajn najít někoho, s kým si rozumíš a má i děti věku tvého dítéte. Naštěstí takové lidi znám. Jinak bych dítě poslala samotné, pokud by rodičové chtěli chvilku to naše mít doma.

Příspěvek upraven 20.08.20 v 09:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10194
20.8.20 09:36

Kamaradku potrebujes nejen Ty, ale i Tva dcera. Pokud ma o navstevu kamaradky zajem dcera, je nejaky problem v tom, aby se treba vidaly jen holky (bud u nich nebo u vas?). Pokud se moje deti chteji s nekym vidat, snazim se jim to zprostredkovat. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
20.8.20 09:37

A co spokojenost Tvojí dcerky? Je pro ni ta holčička důležitá, ptá se po ní, je jim spolu dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7732
20.8.20 09:37

Já popravdě nevidím nic špatného na tom tam přivest dcerku a nechat holky, ať si hrají. Však vy jako jejich mámy se povinně přátelit nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
20.8.20 09:40

@Nikbrů dáš na drby? Jinak fakt by ti vadilo, kdyby jste se bavili jen kvůli dcerám? hodila bych tam dceru třeba na 3 hodiny a přibalila čokoládu, pak třeba zae někdy vzala její dceru k vám :-)

Máte s tou tvojí kamarádkou podobný vztah k životu, výchově, politice…o em jiném než o dětech se bavíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
20.8.20 09:41

Ty jiné kamarády nemáš? Já v tom nevidím problém, prostě jim dcera na den pujčíš, ona bude spokojená. Vlastně budou spokojení všichni kromě tebe, i když ty bys měla být taky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64667
20.8.20 09:44

Rada bych ji dceru dala na pohlidani :-) at maji deti radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1960
20.8.20 09:46

Klidne bych sla kvuli dcery, pokud jsou holcicky dobre kamaradky. Vsak vy nemusite byt super kamaradky, i tak si muzete popovidat u kavy, zatimco si holky hraji. Nebo tam dceru nechat na par hodin. Vzdyt az bude ve skole, taky bude mit kamaradky, a ty se nemusis nutne pratelit se vsemi temi rodici, ale dceru k nim pustis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
20.8.20 09:46
@Nikbrů píše:
Zdravím, mám čtyrletou holčičku, po jejím narozením jsme se přestěhovali do jiné čtvrti, kde shodou okolnosti jsem potkala kamaráda z dětství a jeho partnerku, začli jsme se s nimi vídat, kamarádit, oni mají stejně starou holčičku, holky se tudíž znají od plenek a jsou to velké kamarádky. Cca před dvěmi lety jsem se od toho kamarádovo sestry dozvěděla, že jeho žena se semnou baví jen kvůli mé dceři, ona jinak žádné jiné děti nesnese a tak jiné kamarády než mou dceru nemá, já ji samozřejmě řekla, ze jsem se tohle dozvěděla ale popřela to, ted už v kontaktu tolik nejsme, narodilo se mi druhé miminko, no a ta má “ kamarádka “ mi nejednou napsalajestli nechceme s dcerkou přijít, ze není problém abych jen přivedla dceru a nechala ji kdykoliv u ni, kvůli holkám, aby si pohrály.Tudíž z toho sama cítím, ze je to opravdu jen kvůli mé dcerce aby jejich malá měla aspoň někoho… je pravda, ze holky se mají opravdu rádi, ale mě se takové “využívání “ příčí. Co myslíte vy? Vyhovit dětem a tedy přijmout přetvářku od “kamarádky” nebo? :nevim: Děkuji za reakce :kytka:

A jak z toho usuzuješ, že je to jen kvůli dcerám? Není to třeba myšleno tak, že chápe, že máš hodně práce s péčí o miminko a určitě nemáš čas nebo chuť vysedávat na návštěvě, třeba si i ráda užiješ jen samotné mimčo, tak můžeš dcerku klidně nechat u nich, když si holčičky rozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7951
20.8.20 09:48

No a? Přece není povinnost se přátelit s rodiči děti, se kterými se děti kamarádi? Najdi si nějakou svoji kamarádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31634
20.8.20 09:51

Tak já přijímám na návštěvy i děti, s jejichž rodiči nejsem kamarádka, pouze známá a maminku klidně pozvu na kafe, pokud se jedná o dítko, které je potřeba vyzvednout. Stejně tak naopak, moje děti tyto rodiny taky navštěvují, taky jsem někdy pozvána, prohodime pár slov o aktuálním dění ve městě nebo kolem dětí.

Ale kamarádky pro sebe si vybíram bez ohledu na počet dětí, jejich věk a to, jestli si naše děti spolu rozumějí. Takové mám taky. Poznala jsem je, když byly nejstarší pubertální děti malé, cesty dětí se rozesly, my se občas scházíme, pokud dojde k nějaké společné akci, děti se spolu baví, ale nejde o vřelé přátelství.

Mám tolik dětí, že se nemohu sblizit s kazdou maminkou jejich kamarádů. Přesto chci, aby děti měly přátele a s jejich rodiči udrzuji vztahy na bázi známosti. I u těchto rodin občas prespavaji moje děti a ony u nás :kytka: Zrovna dnes jedna dcera jede s takovou kamarádkou a jejími rodiči na výlet.

A vaše jednání mi přijde „malomestske“. Promiň, obou. Jedna, slepice to vykdaka, druhá se to dozví obloukem, vypálí to na tu první a ta se urazi na dlouhou dobu :mrgreen:
Já bych to vůbec neresila a dceru bych tam poustela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
20.8.20 09:53

Však se s ní nepřátel. Nech holky ať se přátelí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
20.8.20 09:55

@Nikbrů To dáš na drby? Kdyby ti to kamaráda sestra neřekla, tak by tě to ani nenapadlo :nevim: Ona ti teď nabídla, že si holky můžou hrát kdykoliv u nich, a ty v tom hned vidíš, že o tebe nestojí. Píšeš, že máš malé miminko, takže kamarádce je asi jasné, že nemáš tolik času abys s ní celé odpoledne seděla u kafe. Já bych tam dceru odvedla, atˇse holky vyblbnou a příště může jít její dcera k vám. Nedělala bych z toho drama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
20.8.20 09:55

Pamatuju si, jak tohle nesnášela moje mamka, když se musela s někým scházet jen kvůli mě :mrgreen: Ale já to dělám běžně a divné mě to nepřijde. Dcera má kamarádky ze školky a jelikož jsem celkem mladá, žádnou maminku od jejích spolužáků jsem neznala. Fungujeme tak, že si děcka většinou hlídáme, bereme je vzájemně na výlety, ale občas něco podnikem všichni dohromady i s rodičema. Nevidím důvod, aby se děcka nemohli vídat jen kvůli tomu, že s jejich mámou nejsem kamarádka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama