Sobeckost ve vztahu

Anonymní
19.8.20 14:12

Sobeckost ve vztahu

Zdravím všechny diskutující. Je mi 32,mámza sebou rozvod a z druhého vztahu mám 1,5létě dítě, můj partner je o 12 let starší a z předchozího vztahů má dospělou dceru. Partner me podvadel s mladší, trvalo to nějaký měsíc nez jsem na to přišla, dali jsme to dohromady s tím že mi dal slovo ze to byl jeho zkrat a skončil to a že chce po syna sourozence…slib dodržel tak že to opravdu s neverou skončil…aspoň myslím ale od druhého dítěte dal ruce pryč. Přiznávám se ze to byla tak trochu podmínek z mé strany, ale o to víc mě teď ranilo ze řekl ne…nejde mi smířit se s jedinačkem. Vždy když si myslím že už jsem srovnana tak mě něco přesvědčí o tom že nejsem. Partnera mám ráda ale nevím jestli dokazu žít jen s jedinackem.Jsem asi sobecka :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27629
19.8.20 14:20
@Anonymní píše:
Zdravím všechny diskutující. Je mi 32,mámza sebou rozvod a z druhého vztahu mám 1,5létě dítě, můj partner je o 12 let starší a z předchozího vztahů má dospělou dceru. Partner me podvadel s mladší, trvalo to nějaký měsíc nez jsem na to přišla, dali jsme to dohromady s tím že mi dal slovo ze to byl jeho zkrat a skončil to a že chce po syna sourozence…slib dodržel tak že to opravdu s neverou skončil…aspoň myslím ale od druhého dítěte dal ruce pryč. Přiznávám se ze to byla tak trochu podmínek z mé strany, ale o to víc mě teď ranilo ze řekl ne…nejde mi smířit se s jedinačkem. Vždy když si myslím že už jsem srovnana tak mě něco přesvědčí o tom že nejsem. Partnera mám ráda ale nevím jestli dokazu žít jen s jedinackem.Jsem asi sobecka :(

Děti máš dvě. Pořizovala bych si další jen do stabilního vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4764
19.8.20 14:33

Nečeká dítě s jinou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
19.8.20 14:36

Chapu i tebe, i jeho. On uz dve deti prakticky ma, jedno vychoval, druhe vychovava. Mam to stejne, pritel ma kluka z prvniho vztahu, a zarekl se, ze jedno dite mu staci. Ted cekame pro nej druhe, ale treti on uz proste neda, jsem rada aspon za jedno. A to jsem hodne mlada (24) a dalsi dite bych v klidu zvladla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16732
19.8.20 15:04

Tak buď má jinou, a nebo už ve 44 zpohodlněl a nechce se starat o mimino. A jeho vztah k tobě asi není dost silný na to, aby to nepohodlí s miminkem zkousnul. :(

Ptala ses ho? Nebo to u ne skončilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 15:44

Ptala jsem se ho proč nechce a řekl že uz by nedokázal další dítě zajistit a dat mu to co dava tam dvěma. Prijde mi to proste jako výmluva. Žijeme si dobře, finančně na tom nejsme špatně…

• Citovat
  • Nahlásit
14237
19.8.20 21:47
@Anonymní píše:
Ptala jsem se ho proč nechce a řekl že uz by nedokázal další dítě zajistit a dat mu to co dava tam dvěma. Prijde mi to proste jako výmluva. Žijeme si dobře, finančně na tom nejsme špatně…

Tak tohle mi přijde jako hodně silný argument. Dítě máte malinké, s věkem finanční nároky výrazně rostou, což tvůj partner ví. Také sis našla o dost staršího chlapa, který už bude vnímat i odpovědnost za děti do budoucnosti a zda je zvládne zabezpečit dostatečně dlouho, aby se pohodlně postavily na vlastní nohy. Asi začni pracovat na přijetí faktu, že budeš mít jedno dítě. A nebo se s ním rozejdou a najdi si mladšího chlapa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16732
19.8.20 22:45
@Anonymní píše:

Tak v tomhle je to jasné. Ono až ti bude tolik, co jemu, tak se na to budeš koukat jinak. Představ si sama sebe, odmysli těhotenství a péči o miminko, ve 44. Opravdu bys chtěla v tomhle věku miminko? Měla bys pocit, že budeš zdravá a fit na to, abys svoje dítě mohla doprovázet na maturitním plese? Dokážeš mu ve 64 zaplatit studium a podporovat ho na VŠ třeba?

Vím, že může cokoliv potkat i podstatně mladšího člověka. Ale v tomhle ho chápu. Ty sama se rozhodni, jestli chceš kvůli druhému dítěti opustit tenhle vztah a hledat další. Ale za mě je ten důvod jasný a trochu nechápu, žes s tímhle nepočítala, když sis našla o. tolik staršího chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
19.8.20 23:03

Kdyby byl bezdětný, třeba bys ho ukecala. Ale on už si tím vším miminkovským prošel, ke všemu už je to nějaký ten pátek a nejspíš ve svém věku nepočítal, že si tím bude procházet znova. Prochází. Tvoje dítě přijal, protože už tam prostě bylo a patří k tobě, ale do dalšího dobrovolně nepůjde. Ani jednoho z vás bych nenazvala sobeckým, situace obou jde pochopit. Kdyby se na další dítě cítil za 2-3 roky, až budete déle spolu, proč ne, ale teď bych to nehrotila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 07:12

Vse co píšete je pravda ale můj mozek odmítá přijmout skutečnost ze už nebudu mít další dítě a syn zůstane jedinacek. Zkouším se přemluvit uz min.rok ale prostě to nejde a nejde. Pokazde když potkám nějakou moji karadku, spoluzacku, někoho s dětma vzpomenu si na to a všechno na mě padne znovu.

• Citovat
  • Nahlásit
16732
20.8.20 07:31
@Anonymní píše:
Vse co píšete je pravda ale můj mozek odmítá přijmout skutečnost ze už nebudu mít další dítě a syn zůstane jedinacek. Zkouším se přemluvit uz min.rok ale prostě to nejde a nejde. Pokazde když potkám nějakou moji karadku, spoluzacku, někoho s dětma vzpomenu si na to a všechno na mě padne znovu.

Pak si budeš muset najít jiného muže, pokud chceš druhé dítě. Bohužel. :? Chápu vás oba. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2887
20.8.20 07:47

Ba naopak, on mně přijde jako fér chlap. Narovinu ti řekl, že by to už nedal. Přečti si tady asi milion diskuzi, jak chlap chtěl/svolil k dítěti a pak otočil. To si myslím, že je horší varianta. Nehledě na to, ne vždy člověk má, co si moc přeje a musí být rád, že má to co má. Což v tvém případě zrovna není málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama