Pražské nemocnice - zaměstnání

2298
9.2.21 21:23

Pražské nemocnice - zaměstnání

Ahoj :mavam: potřebuji poradit. Pořád si tak nějak zahrávám s myšlenkou odstěhovat se z Moravy do Prahy - o životě v metropoli už jsem tu téma měla, ještě ho nejspíš oživím. Ale teď se zaměřuji na práci. Ráda bych dělala v autodopravě, ale ještě jsem se nedívala, jaké jsou možnosti. Na co jsem se ale dívala je práce v nemocnici. Trošku se popíšu - maturovala jsem zhruba před 10ti lety jako zdravotnický asistent, nyní jsem praktická sestra. Pak dva roky vejška - LF Ostrava, obor všeobecná sestra, to jsem bohužel vzdala, nicméně mám zmáknutou NANDU a takový ten vysokoškolský přehled. Co ale nemám je praxe (ne oficiální v zaměstnání, mám jen hromadu hodin z praxe v rámci studia). A jsem hromadu let z oboru. Taky mám batole, které bych dala do školky. Je reálné sehnat práci v některé z pražských nemocnic? Ideálně na jednosměnný provoz, v ambulanci.. kvůli tomu dítěti, aby pracovní doba korelovala se školkou. Nebo půl úvazek na lůžkovém? Přijmou mě do kolektivu vzhledem k tomu, že jsem náplava, navíc s malým dítětem? Ještě teda nemám moc cvik v odběrech krve, nicméně jsem učenlivá. Co jsem si tak v hlavě projížděla infuze, podávání léků, odběry - jakou zkumavku na co, odběry na ABR, cévkování,… nepřipadám si ztracená, samozřejmě bych otevřela učebnice. Taky počítám s tím, že každá nemocnice má jiný interní systém a hromada věcí se změnila. Děkuji za postřehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66889
9.2.21 21:31

KOlektiv cajk, malé dítě- tam ti bude jen haprovat častá nemocnost a časté očr, zaměstnavatelé se toho logicky bojí, ale asi nejsou momentálně v pozici si vybírat. Ale gelegy to může prudit. S tou pravoní dobou korelující se školkou - pokud nebude bydle vedle školky, tak to i tak hapruje. Pokud budeš optimálně mít prac dobu od půl osmé od čtyř, tak při provozu spousty školek 7-16:30 budeš mít dost hoňky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
9.2.21 21:36

@Lama Lama té nemocnosti se bojím, navíc v Praze nebudu nikoho mít. Ale třeba bude víc zdravá, než nemocná.. nicméně předvídat nelze. Já mám plán nejdříve najít práci, podle toho bydlení a školku, abych to neměla daleko. Jinak teda u nás jsou některé školky už od půl 7, ale slyšela jsem že Pražáci mají obecně posunutý den - hodně jich chodí až na 8, na 9 a makají do podvečera. Pak teda nevím, za kolik se dá sehnat v Praze soukromá školka s delší dobou „hlídání“, narazila jsem na dvě a obě vyšly 21 tisíc/měs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22653
9.2.21 21:41
@Petula306 píše:
@Lama Lama té nemocnosti se bojím, navíc v Praze nebudu nikoho mít. Ale třeba bude víc zdravá, než nemocná.. nicméně předvídat nelze. Já mám plán nejdříve najít práci, podle toho bydlení a školku, abych to neměla daleko. Jinak teda u nás jsou některé školky už od půl 7, ale slyšela jsem že Pražáci mají obecně posunutý den - hodně jich chodí až na 8, na 9 a makají do podvečera. Pak teda nevím, za kolik se dá sehnat v Praze soukromá školka s delší dobou „hlídání“, narazila jsem na dvě a obě vyšly 21 tisíc/měs.

Jsou i nemocnice, ktere maji vlastni skolku, tak se zkus zeptat. Ale taky maji smenny provoz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7148
9.2.21 21:42

@Petula306 V Thomayerově nemocnici mají školku pro zaměstnance, není přímo v areálu, ale kousek pěšky, tak pět minut. Co vím, tak sestry tam shánějí hodně často na různá oddělení, zkus tam zavolat hlavní sestře paní Mrkvičkové, ta má na starosti nábor zdravotnického personálu. Hned u Thomayerky je velké sídliště, tak se zkus popídit po nějakém pronájmu. Měla bys to kousek jak do školky tak do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
9.2.21 21:43

@Petula306 zdravotní sestry jsou potřeba a nějaké místo určitě najdeš. O to bych se nebála. Ale zajímala bych se o ty věci okolo. Školky jsou od 6:30 do 17:00 některé do 17:30, soukromé zase často od 7 do 18. V některých mestskych částech je problém s místy ve školkách. Často jsou plné i soukromé. Cena obecních školek cca 1500,–/měsíčně, soukromé od 6500,– nahoru plus jídlo. Velké nemocnice mají pro zaměstnance školky. Zkus
Motol, Homolku. Bydlení za 2kk cca 10000,– (když budeš mít štěstí a nebudeš náročná), plus služby cca 3000,–. Proč chceš jít do Prahy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
9.2.21 21:53

Koukala jsem na školku v Motole, vyšla mi docela drahá a navíc beznadějně obsazená :nevim: říkala jsem si, že zítra napíšu do jednotlivých nemocnic a zjistím, jestli mám šance. Pak kouknu na ty školky.
Do Prahy chceme jít v podstatě kvůli práci. Tady u nás si přijdeme nedocenění, jsme středoškoláci a pro ty tu nejsou místa za slušné peníze a obecně jich je málo. Místní nemocnice má tragické vedení a plat taky nic moc. Navíc když už bych dělala sestru, ráda bych se vypracovala, měla dobrou praxi a časem dělala i na zajímavém pracovišti. Kdybych zůstala v té dopravě - to je u nás úplně bez šance, je tu několik malých autodoprav a dispečery nehledají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
9.2.21 21:58

@Petula306 v Praze sice větší platy jsou, ale náklady tu jsou o dost vyšší, celkově život je stresovejsi. Ale to poznáš sama. Dobře, že chceš na sobě pracovat. Jen si nemysli, že v Praze létají holuby do pusy. Oni mají plnou školku i v Krči. Ale zkus si to obvolat. Myslím, že místo určitě najdeš. Jen jde o to jaké. Mrkni taky na cenu bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
9.2.21 22:08

@janickaIII já na ty náklady koukala. Jediné co mi přijde výrazně dražší je doprava po Praze, myslím celoroční jízdné. Tady u nás v Zábřehu teď někdo nabízel 2+1 v původním stavu za 12.500kč..to už není o moc míň než v Praze. A co jsem viděla na sreality, nabízené byty v Praze jsou většinou hezké, vychází tak 16.000 komplet. Pak jsem jen tak zběžně mrkla na vstupné na bazény a ceny poledního menu - srovnatelné s cenami u nás. Paušál bude stejný, internet bývá ve službách k nájmu. Nafta je u nás snad nejdražší v ČR (pro srovnání Olomouc má levněji). Jídlo je v pohodě, Tesco, Kaufland. Kadeřnice, nehty, kosmetika - nechodím, max teda vlasy tak jednou za rok. Jediné co je mazec je plavání batolat - u nás 13 lekcí 2.500, v Praze 10 lekcí 4000. Dál mě nic nenapadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
9.2.21 22:14

@Petula306 dobře super, že máš představu., jen vstupy do bazénů stojí většinou cca 160,–/ hodina, ale počítej s tím, že si moc nezaplaves. Plavání batolat za 4000,– je hooodne levné. U nás stálo 6400,–, ale to jsou zbytné věci. Důležité je bydlení. MHD je celkem levné, roční kupón stojí asi 5000,–.ale má se zdražovat. Jestli můžu poradit, tak na hledání bydlení je dobrá stránka bezrealitky.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
9.2.21 22:25

@Petula306 A Praha proč? Ekonomicky je to absolutně nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
9.2.21 22:28

@janickaIII já našla i hodinu za 80. Asi záleží jak který bazén (teď nevím, který konkrétně má tohle cenu, jen jsem klikala na ceníky). Stejně jsou zavřený. Plavání batolat sice není životně důležitý, ale je to krásné. Asi bych si ho třeba jednou za rok mohla dovolit :) Dá se asi ušetřit za obědy - nemocnice mají dobré ceny pro zaměstnance. Jízdný je asi dobrý, ale já mám 40l nafty na měsíc a MHD nejezdím :lol: takže pro mě je to pálka..ale počítám s tím, jinak to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
9.2.21 22:29

@Zumpa není. Máme ještě kamion, pokud bude vyjíždět z Prahy už to bude výrazná úspora. Ale nechce se mi to vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 22:45

Ahoj. Třeba Thomayerka (Praha 4) přijímá sestry na různý provoz a úvazek. Má i svojí školku cca 10 minut pěšky od nemocnice, kde je docela dobrá provozní doba, myslím že už od 6.30 do 17.00, možná i déle. To přesně nevím. Sester je všude málo. Na odděleních pracují Slovenky, Ukrajinky, Polky…a v pohodě…věci ve zdravotnictví se mění pořád, ale určitě bys ses to zvládla naučit…

• Citovat
  • Nahlásit
2298
9.2.21 22:49

Anonymní - co jsem četla, musela bych projít nějakým procesem školení (tuším 60 dní), protože nemám praxi v posledních sedmi letech. A taky asi adaptačním procesem. Úplně blbá nejsem :oops: tak snad bych se chytla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat