Kde vzít praxi?

312
9.2.21 12:38

Kde vzít praxi?

Dobrý den, snad mi tu někdo poradí. Jde o to, že bych moc potřebovala jít do práce, mám sice 35 let, ale…dlouho jsem dělala v cestovním ruchu a moje znalosti jsou úzce zaměřené jen na cestovní ruch. Dělala jsem v hotelích, ale hlavně v cestovce, turistickou průvodkyni a delegátku v zahraničí a to je v době koronaviru passe. Cestovní kanceláře spíš propouštějí. Hotely taky nic moc. Tak zkouším jiné oblasti, píšu, že se lehce učím, že budu ochotná naučit se i kvanta nových informací, snažím se zaujmout něčím jiným, ale vždy fráze, že které chytám alergii: děkujeme za Váš zájem, ale na pohovor budeme zvát další uchazeče s větším množstvím zkušenosti. Nebo rovnou napíšou, že chtějí studenta vysoké školy, to já už dávno nejsem. Opravdu jsem tak nežádoucí? Nebo opravdu mi zůstane ta fabrika? Byla jsem i na pohovoru v obchodě, pohovor jako na ředitele zeměkoule, řekli mi, že jsem moc hubená a útlá, ještě teď vidím ty úšklebky, kdyz jsem řekla, že se budu snažit tahat těžké věci, vzali chlapy, co krom síly zase měli v obchodě zkušenosti. Dokonce i jako absolventka jsem neměla takové problémy najít zodpovídající práci, jako problémy jsem někde měla, ale tam se to tak nějak předpokládalo, že praxi asi nemám a někde se uchytit vždycky šlo, ale teď? V cestovním ruchu už to smysl asi nemá a dlouho mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16388
9.2.21 12:55

No relevantní zkušenosti máš třeba pro to, kde se jedná s lidmi co si stěžujou a nejsou úplně chytří. :-D

Zkoušíš různá zákaznická centra, helpdesky/customer care a podobně? Co případný prodej věci/služeb?

Ale je to těžký a jsi v mizerný pozici, za kterou fakt nemůžeš, no. Stejně tak ale ty firmy nemůžou za to, že když se jim ozve víc lidí tak si vyberou ty, kterí bude potřeba méně zaučovat.

Je potřeba se obrnit psychickou odolností a nebrat si to osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 12:59

Chápu a situaci ti nezávidím…
Já VŠ, šla pracovat po Bc. at ty slavné zkušenosti naberu za minimální plat samozřejmě…
No a ted 3 roky zkušeností, technický obor a divila by ses, ale většinou mi napíšou to samé. Mám dobré prezentační schopnosti - né jednou mi to na pohovorech řekli.
Ale holt není to ani tebou.. Neber si to osobně… Ačkoliv se to lehce říká.. Taky mě to trápilo… Práci jsem jako student hledala 3 měsíce… Nyní to je opět 3. měsíc…
A to ti ještě řeknou na pohovoru, proč jste odešla z přechozí firmy? To Vás vyhodili? Proč jste 3 měsíce na pracáku? To máte takový problém najít práci? Na to jsem jim odpověděla.. Vám trvalo měsíc a půl mě pozvat na pohovor… Bože. :pocitac:
Hele, dosazují se známí známých, berou někteří zaměstnanci výpovědi zpět. Někteří zjistí, že ačkoliv hledali člověka, obejdou se i bez něj.. a výběrko ukončí…

Vůbec to neber osobně… A dej hoodně přihlášek třeba na úřady.. Tam taky moc lidí nechce kvůli nízkým platům..

• Citovat
  • Nahlásit
1600
9.2.21 13:02

Napadlo me, ze kdyz jsi delala delegatku, tak umis na dobre komunikativni urovni cizi jazyky, ne? Aspon jeden urcite. Co zkusit neco v nejakych tech korporatech, kde jde hlavne o komunikaci s cizinou? Mam vic kamaradek, ktere takto nasli v tech korporatech praci vlastne hen diky tomu, ze umi obstojne anglicky. Praxi v tom danem oboru nemely, proste se zaucily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
9.2.21 13:09
@kalie píše:
Napadlo me, ze kdyz jsi delala delegatku, tak umis na dobre komunikativni urovni cizi jazyky, ne? Aspon jeden urcite. Co zkusit neco v nejakych tech korporatech, kde jde hlavne o komunikaci s cizinou? Mam vic kamaradek, ktere takto nasli v tech korporatech praci vlastne hen diky tomu, ze umi obstojne anglicky. Praxi v tom danem oboru nemely, proste se zaucily.

No, v lednu jsem byla na pohovoru něco na ten způsob, dostala jsem se až do posledního finálního kola a vybrali druhého uchazeče. no nevadí, no tak budu zkoušet dál, jednou to snad vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
9.2.21 13:12

Jak už bylo zmíněno, jestli jsi na tom dobře s jazyky, jakákoliv větší firma, nemusí jít jen o korporace, by mohla hledat na obchodní - kontakt se zákazníky a zahraničními zaměstnanci. Nebo třeba jít učit na školy tvého zaměření nějaké praktické předměty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6018
9.2.21 13:26

@Bellino vidím to podobně jako @Ou
být tebou, zkusím zákaznická centra, protože umíš jednat s lidmi, umíš jazyky, umíš si poradit. A tohle přesně tam potřebují. Nemluvím o žádném prodeji po telefonu, to už snad doufám dost mizí…ale normální inbound zákaznické linky velkých firem. Ta práce není tak špatná a když už jsi na jednání s klienty zvyklá, tak tady je aspoň jistota, že ti nikdo nebude prskat do obličeje, když je to jen po telefonu :D Tady máš, mylsím, nejvíc co nabídnout. A ze zákaznické linky se vždycky dá přestoupit do jiných částí firmy.

A ještě s těmi odpovědmi, že dávají přednost tomu, kdo má větší zkušenosti… Nezapomeň, že oni už o obsazení té pozice mohou mít jasnou předtavu, třeba „nějakého chlapa“ nebo „někoho mladého, levného“, jenže tyhle diskriminační požadavky nemohou projevit, tak potřebují nějak odpovědět těm, kteří se nehodí. No a u tebe se nabízí tahle odpověď. Neber ji tak vážně, může za tím být cokoli.

(Edit…fuuuuuj…to byla hrubka :oops: )

Příspěvek upraven 09.02.21 v 13:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
9.2.21 13:31

Už taky píšu i do personálních agentur, kde se snažím vyzdvihnout své komunikační dovednosti, tak uvidím, děkuji za podporu. Už se opravdu koukám snad na všechny nabídky, i tam, kde bych se před 10 lety ani nepodívala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
9.2.21 13:54

@T.Petr
tak angličtinu plynně, němčinu a francouzštinu že se umím domluvit a slovenštinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
9.2.21 13:57

Noo, tak to nezni vubec spatne.. Zkus Simens, Amazon ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat