prdíky a kojení

1102
14.2.09 20:52

prdíky a kojení

Maminky poraĎte čemu se vyhnout při kojení , a čím miminku ulehčit prdíky.Myslím tím čaje, kapky, .Jídlo? Děkuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22163
14.2.09 21:07

joo prdíky! to je věda!
já nejím co nadýmá - čočka, fazole, zelí.. atd… nepiju perlivé vody.. ale jen obyč nebo čaj..
piju kojící čaj - je tam fenykl,, malému občas dám taky dětský fenyklový čajík, mám mast pupík, nahřívám bříško, poklepávám zadeček, masíruju bříško… a nejvíc nám pomáhají probiotické kapičky.. a když už jdou prdy.. tak je potíž s kaděním! takže u nás tak! jo a ještě je dobré držet miminko v pozici klubíčka - stočené.. nožičky přitažené k tělíčku a hlavička přitisknutá jakoby na prsa..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
14.2.09 21:12

Ahoj,

z čajů je dobrý roibos jak pro tebe tak i na lžičku můžeš dávat miminku. Já ještě dávala Baby Clam kapky.
Jinak nedávno jsem četla o tomhle http://www.detskalekarna.cz/…y-pro--i272/
ale osobně to nemám vyzkoušeno.

Pak jsou fajn masáže bříška, tymiánová mast(od justu, ta bříško prohřeje) v podstatě jakékoliv teplo na bříško, já nacpala do hrubší ponožky rýži, dala jsem ji na cca 20s. do mikrovlnky nahřát a pak jsem dala na bříško, pozor ale ať miminko nespálíš, ta teplota tam ještě chvilku stoupá, ze začátku njsem to třeba zabalila ještě do plínky a až teplota trošku klesla, tak jsem dala na bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
15.2.09 00:37

Re: prdíky a kojení

pilcanda píše:
Maminky poraĎte čemu se vyhnout při kojení , a čím miminku ulehčit prdíky.Myslím tím čaje, kapky, .Jídlo? Děkuji za info.
Šátkem. Ovšem to není ani čaj, ani kapky, ani jídlo. Jenže u nás nepomáhal ani kmín, ani fenykl, ani dieta o suché rýži, ani teplá plena na bříško, ani speciální mast, ani masáže, ani rektální rourka, ani klubíčkování, ani polohování na bříško, ani Sab Simplex.
Prdík skutečně není moje oblíbené slovo. Ale mladší syn na to netrpěl. Buď že byl šátkován od porodnice, anebo že měl ty břišní svaly lepší. Asi od obojího něco.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
15.2.09 08:52

Jo, prdíky, to je věda. Každému mimču vadí i pomáhá něco jiného.
Naše Lucinka nesnesla, když jsem jedla ovoce (kromě banánů), vadil jí ledový čaj a úplně nejhorší byla melta - ačkoliv se doporučuje kojícím matkám, tak po meltě měla takové bolení, že jí jednou popraskaly žilky v očíčkách od pláče. Když jsem přišla na to, co jí vadí, tak bych si nafackovala, že jsem do sebe tu meltu lila jako o život :(
A nejvíc pomáhalo dávat do klubíčka, to se vyprděla během pár minut, pak v nouzi rektální rourka a preventivně před každým kojením slabý kmínový čaj (tak 2 - 3 lžičky). Já jsem brala nějaký přípravek s laktobacily a taky to docela pomohlo.
Podle zkušeností kamarádek taky prý často vadí mléčné nekysané výrobky a vajíčka.
Hodně zdaru v boji s prdíkama,
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
15.2.09 10:46
Romik píše:
Naše Lucinka nesnesla, když jsem jedla ovoce (kromě banánů)

A mně se Štěpán po banánu zas málem rozerval, ten byl nejhorší ze všeho (teda možná ještě mlíko bylo horší) :twisted: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
15.2.09 10:59
[quote:39a6a35d62]A mně se Štěpán po banánu zas málem rozerval, ten byl nejhorší ze všeho (teda možná ještě mlíko bylo horší) .

Je to fakt hrozně individuální, u nás z ovoce bylo nejhorší hroznové víno, Lucka měla bolení i po dvou kuličkách. Ještě, že už je starší, nerada na to prdíkovací období vzpomínám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
15.2.09 11:59

Souhlasim , ty prdíky to je peklo :evil: Pomalu už nevim co jíst , už jenom z preventivních důvodů, aby malej hned neměl probémy s prdíkama. :? Ale je pravda že jsem se o tom zmínila paní doktorce , ta nám napsala kapky SAB SIMPLEX a je o 100%zlepšení,taky se snažím cvičit s nožičkama, a masírovat bříško, a když už je to neúnosný , tak fakt pomáhá ta rektální rourka.No jo hold to musíme v klidu přečkat. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
15.2.09 13:55

1/ pít čaj pro kojící matky, do každého jídla jsem si dávala aspoň trošku kmínu
2/ nejíst nadýmavé věci: luštěniny, zelí, čerstvé pečivo, cibule, česnek, příliš koření, bulinkové pití
3/ přebalovat často a při každém přebalování pokopat nožičkama nastřídačku a pak oběma současně, masírovat bříško a při mazání zadečku trošku masírovat konečník. Případně na chvíli položit na bříško bez plínky. Tohle dělat ne jen když už bříško bolí, ale preventivně pokaždé.
4/ nedávat pít pokaždé když brečí, to že hledá nemusí znamenat, že má hlad, ale že ho bolí bříško a myslí si, že je to hlad, chvíli ho jinak zabavit a případně dokrmit později až mu slehne
5/ po každém kojení nechat odříhnout, nenatřásat jak blázen, ono stačí chvíli podržet, pokud nic, tak chvíli položit a za chvíli zase zvednout a pokud nic, tak pomalu houpat dopředu do zadu a do stran - pomalu myslím dopředu a za cca tři vteřiny dozadu atd.
Ne pokaždé říhne, někdy prostě vzduch nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
15.2.09 14:27

Tak nám se osvědčilo,dávat fenyklový čaj mě i malýmu a střídat s heřmánkovým,vyhnout se nadýmavým jídlům a čerstvému pečivu,masírovat bříško pupíkem,nahřívat bříško,poloha nošení v klubíčku a když nic nepomáhalo,tak rektální rourku zavést do konečníku a navolno dát plínku a nechat tak podle potřeby,většinou stačilo deset minut,to nám poradil doktor a když bylo nejhůř vždy to zabralo.Během toho jsem různě chovala,zabavovala,aby se moc nevrtěl a nesnažil se tu rourku vytlačit,ale boužel co pomůže u jednoho u druhého nemusí a taky vím,že nemusí pomoct nic :cry: tak hodně štěstí a taky mě ještě napadá,aby mimčo bylo u prsu opravdu přisáté a nenalokalo se vzduchu okolo,takže správná technika kojení,držím palce,aby bříško nebolelo a byli jste v pohodě :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
15.2.09 15:19

Jo a když už bříško bolí, tak je fajn si pololehnout a prcka si dát tak, aby měl bříško na moje břicho a ono mu to prohřeje a tím, že je zároveň na bříšku tak to dost pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.2.09 17:09

Ahoj možná trochu mimo téma..Co takhle nadýmání u maminy?Mám 14ti denního prcka, (plně kojím)který zatím na prdy netrpí-anebo úplně minimálně, je to klidný spáč..ale já se můžu zbláznit. Nejím skoro nic - ryže+vařeně kuře, mrkev,ovoce,jogurty, ale celkem to střídám- tzn. nepřišla jsem na původce, ale nadmutá jsem teda velmi. Prolívám se kojícíma čajama. dokonce jsem si začala kapat SAB - puvodne koupenej pro děcko. Snažím se i hodně pít.Piju korunní neprelivou mimo ty čaje..dávala jsem si termofor, dělala dřepy. Vzala si čipek na vyprázdění..a nic..beru jakoukouli radu..mam zkusit třeba den nejíst?to mi přijde jako blbost, kvůli kojení..ale fakt to dost bolí - a to nemluvím o tom, když ze mě teda ted plyn vyjde…to je skoro na vystehování..díky*Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2150
16.2.09 18:16

Otázka jakou zeleninu a jaké ovoce jíš.
A jak jsi na tom z procházkama? Dlouhá chůze by rozhodne mohla pomoct, jinak to taky klidně může být nějaký zdravotní problém.
Takže pokud nic nepomáhá a strava je vyloženě nenadýmavá, tak bych se poradila s doktorem.
Den nejíst, to bych nedělala, hlavně ne při kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
16.2.09 18:29

Nevim jestli se potřebuješ jenom zbavit prdíků nebo se vyprázdnit , ale mě 100% pomáhá švestkový kompot :wink: Ztratila jsem při porodu hodně krve a tak ted musím brát železo a po něm je bohužel zácpa a tak , ale ten kompot mi pomohl už v porodnici.Tak to zkus já vim je to na prd :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.2.09 19:09

Oli, jako dik, ale švestkovej kompot probehl uz co jem byla 1.den doma..mam novy pozbatek - udelala jsem si takovou proprdici polohu..neco jako na vsech 4 tak nejak divne..a kupodivu veelke množství plynu odeslo z ponekud jiné dírky než jsem ocekavala - totiž z delohy..nechápu nic..:(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama