Kojit v noci 7. měsíční dítě?

Anonymni
13.2.09 16:01

Kojit v noci 7. měsíční dítě?

Ahoj holky, všude čtu, že děti od 6. měsíce prospí celou noc, malá v 19 hodin vypije 170 ml UM a pak kojím po půlnoci a o půl 4 a pak o půl 7…Mám vynechat to kojení o půlnoci, prospívá dobře..Nebo se odstaví v noci sama, až bude papkat jídlo během dne? Začíná se totiž budit i dříve…tak nevím, ať pak nemám závisláka…díky Marika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

98
13.2.09 16:20

Ahoj,
já jsem kojení v noci odbourávala až jako poslední - to znamená - syna jsem kojila do roku, dceru do 15 měsíců. Takže nějaké spaní celou noc v šesti měsících vůbec nehrozilo.....

Přeji pevné nervy

Gábina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
13.2.09 16:29

:D :D :D NEČTI :D :D
Promiň :wink: , my jsme vstávali do 1roku a to jsme byli na UM. Někdy vstával jednou jindy 10×. Takže jak já tvrdím neplánovat, nečíst a hlavně DÍKY ZA KAŽDÉ DOBRÉ (tj dobře vyspané) RÁNO!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
13.2.09 17:51

Ahoj anonymní,
taky mám sedmiměsíční holčičku a ještě minulý týden se budila 2× za noc, pak začala 3× (přibližně ve stejnou dobu jako tvoje holčička) a to už mi připadalo moc. Taky kvůli zoubkům jsem chtěla, aby v noci už nejedla. Večer jsem jí začala dávat kaši a od té doby prospí celou noc - tak 10 hodin v kuse. Pokud to budeš chtít vyzkoušet, tak pomalu a opatrně, aby jí z toho nebolelo bříško. Nejdřív jen trochu rýžové krupičky do UM na které je zvyklá a postupně dělat kaši hustší a hustší. Naše Lucka musí mít kaši na lžičku hustou, aby spinkala celou noc.
Ale pokud ti to noční kojení nevadí, tak se na pravidlo, že miminko by mělo od půl roku prospat celou noc vykašli, takových dětí zase tak moc není.
Hodně zdaru!
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
13.2.09 18:08

Spaní celou noc? co to je? :lol:

Malého jsem kojila do 13-ti měsíců, několikrát v noci. to jsem neřešila
jak jsme přestali kojit, už se tolik nebudí, ale přesto se dvakrát v noci minimálně vzbudí a chce se napít(pije vodu)
V 7-mi měsících bych kojila a nesledovala tabulky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.2.09 18:38

Holky,moc díky..Romiku: malá mi kašičku nechce,tak nevím:-l na noc dávám Nutrilon good night,tak to by ji mělo zasytit ne?Jo, a máme 8 zoubku,tak mám strach,aby se nám nezkazily!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.2.09 18:41

Holky,moc díky..Romiku: malá mi kašičku nechce,tak nevím:-l na noc dávám Nutrilon good night,tak to by ji mělo zasytit ne?Jo, a máme 8 zoubku,tak mám strach,aby se nám nezkazily!

• Nahlásit
  • Citovat
1837
13.2.09 18:54

Když nechce kaši, tak to nevím co s ní. Zkus ještě třeba pár týdnů počkat.
Naše Lucka dokud měla kaši do lahve, tak se mi taky budila. Pokud večer nesní 250ml kaše dostatečně hustý, tak se mi taky budí. No a s těma zoubkama to snad nebude tak horký, jen jsem někde četla, že když má mimčo zuby, nemělo už by v noci jíst a já si u holek na těch zoukách dost zakládám, jsem na to trošku ujetá, aby měly pěkný zuby :lol: Taky je řešením ty zoubky po každém nočním kojení vyčistit, ale jestli ti u toho usne, tak chápu, že se ti do toho nechce - mně by se taky nechtělo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
13.2.09 18:58

anonymni nase mala ma osm mesicu a stale vstava kolem druhe rano na mlicko..
Je sice na UM,pred spanim dostane kasi,pak jeste hajaja ktere by melo zasytit ale zrejme ne kazde dite.
Takze bych se neridilo dle tabulek ale radeji nakrmila dite ktere ma hlad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.2.09 20:03

Starší se mi v 7m budila co hodinu a půl. Povedlo sem i to omezit, že se v roce budila 2× za noc, což byl luxus. Dlouho jsme to celkově řešily.

Mladší se budila zkraje 2× za noc, což mi nevadilo. Pak začala bláznit. Tož v 7m jsem to udělala tak, že jsem si stanovila hodinu, kdy jí budu kojit (věděla jsem,že to zvládne) a dřív nedostala.

Nyní dávám v noci jednou vodu a pak k ránu (mezi 5 a 7) kojím.

Nemyslím, že v noci nemá nárok na kojení - navíc se nedá říct striktně úderem 6m. Ale zas je fakt, že to má své hranice. U starší jsem byla vyloženě dudlík, kterej nesměl z pusy. Tak to tady ne…vyhovuje nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
13.2.09 22:46

V půl roce prospí celou noc? :lol: :lol: :lol: To musel vymyslet někdo, kdo asi měl nějaké jiné dítě než já. V půl roce jsme jeli v noci kojení po dvou hodinách, někdy častěji, byla to hrůza. Nějaká kaše nebo podobné, to nemělo vůbec žádný efekt - hlady to nebylo. Někdy v 8 měsících se podařilo redukovat na 2× za noc, proti předchozímu stavu nádhera, a to nám vydrželo skoro do roka a půl.
Ale taky jsem četla, že v půl roce už dítě v noci pít nepotřebuje a je to zvyk. Upřímně řečeno, zkoušet vyřvávací metodu, abych se nočního kojení zbavila úplně, jsem neměla nervy a nevím, jestli by to mělo efekt. Stačilo to redukování nočního kojení, taky to nebylo bez vzteku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
14.2.09 00:13

Nu mě bylo řečeno, že pokud kojím v noci a mám obavy o zoubky, tak je dobré, aby se po kojení napilo dítko čisté vody, aby to trochu spláchlo.
Nebo zoubky vyčistit, což si nedokážu v noci představit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.2.09 12:07

Díky, no zkusím s kaší počkat do toho 8. měsíce, začala jsem už dávat dopolední svačinku, tak snad bude více zasycená..Asi si taky zkusím stanovit hodinu, kdy budu kojit…Problém mi to nedělá, jen jsem si říkala, jestli to není divné, když jsem totiž řeklá známým, že kojím 2 x v noci, tak mi řekli..tolikrát???? S těma zoubkama, kdybych ji začala v noci čistit zuby, myslím, že by mi pak nespala a voda neprojde…nepije mi vůbec nic!!

• Nahlásit
  • Citovat
2345
15.2.09 11:59

Ahoj, mně děti přestaly vyžadovat noční kojení shodně cca v 9 měsících, do té doby jsem kojila každého jednou, nanejvýš dvakrát, a bylo to obvykle tak, že jeden spal až do rána a druhý v noci jedl - střídali se. Pak najednou spali 14 dní až do rána, oba, tak jsem si řekla, že se k nočnímu kojení už nebudu vracet. No, chlapečka trápí zuby, takže jsem včera udělala výjimku, ale jinak snad už máme v noci odkojeno…

Jsem ráda, že jsem počkala, až si děti řeknou samy, že už noční kojení nepotřebují. Jo a na tabulky bych se fakt vykašlala - malá mi spala 12 hodin v kuse, bez kojení, od 6 týdnů, a v 5 měsících se začala najednou na kojení budit… Každé dítě je opravdu jiné :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama