Prdíky u 8týdenního miminka

35
29.11.20 08:16

prdíky u 8 tydeniho miminka

Ahojky mam takovou prosbu uz jsem zkusila snad vsechno, probiotika, kapiscky espomisan, mazani briska i promasirovat davat teplou ruku nebo teplou zinku a jeste cvicime s nozickama, od narozeni mi mala trpi na prdiky ze zacatku jsem ji konila, predli jsme pak na nutrilon a taky prdiky a ted jsme mleko vymenili a mame hipp a stejne furt place ze ji boli brisko, budu rada kdyz mi poradite neco vyzkousim fakt uplne vsechno jenom abyh ji pomohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1657
29.11.20 08:24

U prvniho ditete pomohli kapky BioGaia a u druheho jen teplomer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
29.11.20 08:37

Rektalni rourku si zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
29.11.20 08:52

@JancaS84 nezkousela zkusila jsem teplomer a potom se vykaka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6011
29.11.20 09:41
@nikcahejna píše:
@JancaS84 nezkousela zkusila jsem teplomer a potom se vykaka

Tak si ji porid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2531
29.11.20 11:12

Taky jsme s tím měli problémy, ale zlepšilo se to kolem 3.měsíce samo, jak se mohla víc hýbat. Nám celkem zabíralo dávat ležet na bříško. Ne moc dlouho, ale třeba na čvrt hodinky, 10 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
29.11.20 11:32

Je důležité aby měla pořád bříško v teple.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
29.11.20 14:30

U prvniho syna nezabralo nic, pouze rourka. Musel z toho vyrust :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
29.11.20 14:35

U naší malé taky nepomohlo nic. Trošicku možná babycalm, ale třeba Biogaia vůbec…musela z toho vyrůst. Kolem půl roku se to zlepšilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
29.11.20 16:21

U našeho malého taky nepomohlo nic. Musí z toho vyrůst, jak píšou holky výše. Náš malý má 16 měsíců a prdy ho trápí dodnes :roll:, rostou mu zuby, a to se m7 vždycky zhorší i bříško. Takže hodně sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
29.11.20 18:17

@nikcahejna zkusila bych comfort, má ho beba i nutrilon. Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka si velice pochvaluje. U mého syna baby calm kapicky a flatulin. Akorát flatulin se už asi nevyrábí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.11.20 20:58

Já Ti moc radost neudělám, protože, to, co trápí tvé miminko, to nespravi nic. Je to kojenecká kolika a ta trvá cca tři měsíce a více. Vzniká z toho, že miminko nemá zralý trávicí systém, který se postupně dává sám do pořádku cca tři měsíce a více. Zatím se nezjistilo, proč se to stává, mají to donošené aj nedonošené miminka. Moje Eliška tím trpěla a ztlumilo ji bolesti bříška koupání nebo kroužení puštěnou sprchou jedním směrem z leva do práva. Kéž by už zjistili, něco na pomoc miminkam. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
844
30.11.20 21:03

U našeho pomohlo vyřadit kravskou bílkovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.20 13:06

Kmínový odvar

Doporučuji před každým kojením dát lžičku “kminoveho čaje” 1 lžička kminu na hrnek vody. Měli jsme velké problémy a nic nefungovalo, po týdnu s kminem je vše v pořádku :)

• Citovat
  • Nahlásit
4
4.12.20 20:34

@nikcahejna Dcera také trpěla kolikou a já s ní, vyzkoušeli jsme kde co… S blížícím se večerem na mně vždy padala úzkost. Nakonec nám pomáhala následující kombinace - na rady babiček kmínový odvar, před každým jídlem kávová lžička, později už si malá pocucala sama z lahvičky, kapičky BabyCalm a večer, kdy to bylo nejhorší, tak při krmení a po něm nahřívat bříško pytlíčkem s hroznovými peckami z DM a chovat na tygříka. A když bylo úplně nejhůř, tak rourka, ale tu jsem použila párkrát, neboť mi příbuzní z Německa obstarali zázrak - kmínové čípky, které tedy fungují úžasně! Nechápu, proč u nás nejsou k dostání. Fakt je to zázrak! Jinak jsme měli UM Kendamil, je po něm řidší stolice než po jiných UM, takže i to určitě doporučuji. Jinak opravdu to časem odezní, musí se to přežít, ale vím, jak se cítíš, sama na to období velmi nerada vzpomínám… U dcery to odeznělo ve 3 měsících a půl a od té doby nemá s bříškem žádné problémy ťuk ťuk ťuk! Přeji hodně sil a trpělivosti, za pár týdnů bude po trápení, uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat