Přebílení vápna primalexem

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zu00
Nováček 10 příspěvků 22.08.19 11:19
Přebílení vápna primalexem

Dobrý den, stěhujeme se do baráku, kde se vždy bílilo jen vápnem a my bychom chtěli mít zdi barevné. Lze vápno natřít rovnou barvou (tónovací barva + primalex)? Nebude ti dělat fleky? Hledala jsem snad ve všech fórech a nic nenašla. Poradíte mi prosím?
Ps: Vápennou barvu použít nechceme.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Extra třída :D 10137 příspěvků 22.08.19 11:30

Pokud je tam více vrstev vápna, tak budete muset zdi oškrábat, opravit štuk, napenetrovat a pak teprve primalex. Jinak to bede flekatý a malba bude odpadávat. Nechte to udělat odborníka, ušetříte tím peníze a čas do budoucna.

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 19065 příspěvků 22.08.19 11:34

Presne jak pise @Janli .

TopSecret
Kelišová 5242 příspěvků 22.08.19 11:36
@Zu00 píše:
Dobrý den, stěhujeme se do baráku, kde se vždy bílilo jen vápnem a my bychom chtěli mít zdi barevné. Lze vápno natřít rovnou barvou (tónovací barva + primalex)? Nebude ti dělat fleky? Hledala jsem snad ve všech fórech a nic nenašla. Poradíte mi prosím?
Ps: Vápennou barvu použít nechceme.

Kdyz chcete, aby vam zdi zacali plesnivet, tak smele na to napatlejte primalex :palec:
Pokud to neni perfektne odizolovany barak, tak proste vzdy tam bude vlhko. A ty zdi musi dychat. Coz s Primalexem nepujde, protoze ten nic nepropusti. Kdezto vapno je i dezinfekce a zdi muzou dychat.

aiwwa
Nadpozemská drbna 29209 příspěvků 22.08.19 11:39
@TopSecret píše:
Kdyz chcete, aby vam zdi zacali plesnivet, tak smele na to napatlejte primalex :palec:
Pokud to neni perfektne odizolovany barak, tak proste vzdy tam bude vlhko. A ty zdi musi dychat. Coz s Primalexem nepujde, protoze ten nic nepropusti. Kdezto vapno je i dezinfekce a zdi muzou dychat.

Taky myslím, jinak nevíte někdo, jestli se dá vápenný nátěr tónovat?

Zu00
Nováček 10 příspěvků 22.08.19 11:51

@TopSecret
Barák odizolovaný není, ale u rodiče také bílí jenom primalexem a mají starý barák, sice odizolovaný, ale pořád starý a právě s tím problémy nemají. Tak jsem myslela, že u nás to třeba také půjde. Nicméně děkuji za radu. Ještě se zeptám, kdybychom se teda přiklonili k vápenné barvě, lze tím dosáhnout takových barevných (sytých) výsledků jako u primalexu a dalších podobných značek? Nebo ještě je něco, co by na to vápno chytlo a nedělalo to problém? Já bych si opravdu přála sytě vymalovanou místnost a škrábání by byla poslední možnost.

Janli
Extra třída :D 10137 příspěvků 22.08.19 12:02

Nemůžeš na sebe donekonečna vrstvit další a další vápno. Oškrábejte dokud tam nebydlíte a udělejte to pořádně. Za pár let to budeš škrábat v zařízeným baráku a uklízet po tom budeš další rok.

tothova
Kecalka 147 příspěvků 22.08.19 12:33

Většinou postačí trochu proskrabat, poradna penetrace a pak teprve barvu. Taková záchrana. Ale ani za rok se nevyhnete udělat aspoň lepidlo/štuk.

aiwwa
Nadpozemská drbna 29209 příspěvků 22.08.19 12:40

@Zu00 no a nestálo by za to udělat rovnou i izolaci? jestli je dům starší, tak se ti to mnohonásobně vrátí, ušetříš za vytápění, nebudeš tam mít vlhko.
Jinak ještě, z jakého materiálu jsou zdi? A má to aspoň zemní izolaci?

Zu00
Nováček 10 příspěvků 22.08.19 13:10
@aiwwa píše:
@Zu00 no a nestálo by za to udělat rovnou i izolaci? jestli je dům starší, tak se ti to mnohonásobně vrátí, ušetříš za vytápění, nebudeš tam mít vlhko.
Jinak ještě, z jakého materiálu jsou zdi? A má to aspoň zemní izolaci?

Abych uvedla na pravou míru - barák je dvougenerační nahoře bydlí přítelovi rodiče s dcerou. Dole bydleli jeho prarodiče. Teď se tam chceme nastěhovat my. Zdi jsou prý z kamene. Izolaci tam PRÝ kdysi jeho děda dělal, ale zemní izolaci se snaží udělat už několik let, ale protože je to zeď k sousedovi (se kterým nemají dobré vztahy) je to těžké.

aiwwa
Nadpozemská drbna 29209 příspěvků 22.08.19 13:19
@Zu00 píše:
Abych uvedla na pravou míru - barák je dvougenerační nahoře bydlí přítelovi rodiče s dcerou. Dole bydleli jeho prarodiče. Teď se tam chceme nastěhovat my. Zdi jsou prý z kamene. Izolaci tam PRÝ kdysi jeho děda dělal, ale zemní izolaci se snaží udělat už několik let, ale protože je to zeď k sousedovi (se kterým nemají dobré vztahy) je to těžké.

no ty jo, tak to držím palce, soused vám musí umožnit vstup a pokud ne, je potřeba to řešit se stavebním úřadem. No ale nezávidím. Jestli je zeď kamenná o to spíš bych to natřela vápnem. Jinak doufám, že se někdo ozve kdo má zkušenost s tónováním vápenné barvy, taky mě to zajímá.

TopSecret
Kelišová 5242 příspěvků 22.08.19 14:11
@aiwwa píše:
Taky myslím, jinak nevíte někdo, jestli se dá vápenný nátěr tónovat?

Jako uplne syty to mit asi nikdy nebudes. :think: nebo aspon o tom nevim. Ale myslim, ze by poradili, kde se barvy prodavaji. Jestli neco existuje.
Ted budeme taky malovat. Premyslim, ze bych tam nasypala vic ty barvy(v prasku) :D

aiwwa
Nadpozemská drbna 29209 příspěvků 22.08.19 14:14
@TopSecret píše:
Jako uplne syty to mit asi nikdy nebudes. :think: nebo aspon o tom nevim. Ale myslim, ze by poradili, kde se barvy prodavaji. Jestli neco existuje.
Ted budeme taky malovat. Premyslim, ze bych tam nasypala vic ty barvy(v prasku) :D

já právě nechci sytý. Jojo zeptám se.

TopSecret
Kelišová 5242 příspěvků 22.08.19 14:15
@Zu00 píše:
@TopSecret
Barák odizolovaný není, ale u rodiče také bílí jenom primalexem a mají starý barák, sice odizolovaný, ale pořád starý a právě s tím problémy nemají. Tak jsem myslela, že u nás to třeba také půjde. Nicméně děkuji za radu. Ještě se zeptám, kdybychom se teda přiklonili k vápenné barvě, lze tím dosáhnout takových barevných (sytých) výsledků jako u primalexu a dalších podobných značek? Nebo ještě je něco, co by na to vápno chytlo a nedělalo to problém? Já bych si opravdu přála sytě vymalovanou místnost a škrábání by byla poslední možnost.

Tak rodice treba maji stary barak, ale cihlu. Ale jak jsou kameny, tak bych to neriskovala. A jak pisou. Skrabani se nevyhnes. Nevis, kolik vrstev uz tam je. A jednou to uz drzet nebude a bude to opadavat.
Zavolej nejakymu maliri. Ocividne o tom nic nevis. Abyste se jednou nedivili :think:

Janli
Extra třída :D 10137 příspěvků 22.08.19 14:15

My máme kamenný dům, neizolovaný, nezateplený a vymalováno máme primalexem. Žádná plíseň nikde není. Dům je ovšem relativně suchý. Takže kamenný nutně neznamená vlhký.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama