Předčasňátko vs. školka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
376
10.5.22 16:55

Predcasnatko vs. skolka

Ahojte,
pred par dni jsem predcasne porodila 34+3. Kojeni ze zdravotnich duvodu nejde. Mam doma jeste 3 rocaka, v zari nastupuje do skolky. Predcasny porod plany meni 8o Bojim se, ze starsi bude nosit infekce ze skolky. Dali by ste starsi dite do kolektivu? Az mi je do place, kdyz vidim, ze musim chudaka nechat doma nudit se s mamkou a miminem. Kdy podle vas muzu jit se starsim aspon do hernicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29395
10.5.22 17:06

Ja bych dala, už bych v tom neviděla tak velký rozdíl, kdyby ti nosil nemoci k dvouměsíčnímu miminku, tak by to vyšlo nastejno ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
10.5.22 17:18

Nám třeba děti nic domů nenosily (nebo jo - jednou na podzim měly rýmu a zánět středního ucha, ale to beru za normál), to jsou spíš takové stereotypy, že děti nosí nemoci ze školky. Ono je to spíš o tom, jestli jsou ty děti naučené mýt si ruce a nejíst nudle z nosu a věci ze země. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
10.5.22 17:19

Ja myslim, ze imunita se na miminko prenasi posledni mesic tehotenstvi :,( nevim jak velky rozdil je medzi imunitou donosence a predcasnatka 35tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2716
10.5.22 17:22
@Tomie píše:
Nám třeba děti nic domů nenosily (nebo jo - jednou na podzim měly rýmu a zánět středního ucha, ale to beru za normál), to jsou spíš takové stereotypy, že děti nosí nemoci ze školky. Ono je to spíš o tom, jestli jsou ty děti naučené mýt si ruce a nejíst nudle z nosu a věci ze země. :)

No ono dost záleží i na ostatních rodičích s čím dítě do školky přitáhnou.
Když ho tam pravidelně vodí s různými chuťovkami typu chřipky, neštovice, angíny apod apod tak to dítě domů přitáhne.
Já to teda zatím neřeším, ale moje dvě kamarádky co daly děti do školky z toho byly zoufalé. Týden ve školce, tři týdny doma. A tak celý rok. Pak přišel covid, děcka furt doma a teď jak je daly do kolektivu tak zase neustále problémy, nemoci.
U nás v lékárně už pomalu ani paralen/panadol sirup pro děti není, protože všechny děcka široko daleko nemocné - přišly o tu imunitu, kterou si pracně v začátcích školky budovaly.

Já bych tam dítě nedala hned. Třeba ho tam dejte ne hned od září ale třeba až od prosince. Uvidíte jak na tom mimino bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 17:24

Já bych to neřešila teď, je to skoro 4 měsíce a uvidíš, jaký bude zdravotní stav toho malého. Pokud nebude mít komplikace, do té doby to dožene jako by byl donošený v termínu ale zas mladší, a staršího bych neomezovala. Případně pak nechala doma v případě epidemie nebo tak. Ale z mého okolí většina dětí vítá, když zůstávají doma s mámou, i když je s dalším miminem, a nemusí někdy do školky, naopak by chtěly být doma pořád, problém to bývá spíš pro rodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.22 17:25

@Gita17
No ale to malé už bude mít skoro 4 měsíce, není to teď hned, tak už se mu nějaká imunita tvořit přece bude

• Citovat
  • Nahlásit
3925
10.5.22 17:33

Ja bych dala starsi hned, zadne cekani do prosince, to pak muze mit horsi adaptaci, uz tam budou utvorene kamaradske vztahy mezi ostatbimi a bude to mit horsi.

Treba ze zacatku jen na dopoledne, sousedky kluk je furt nemocny a pry ji jeji pediatra poradila at ho dava na dopo a jen 3× tydne.

Jestli jsi ockovaci a strasi decko nema problemy, muzes zvazit ockovani treba na zloutenku nebo na nestovice, dle toho, ceho se bojis vic, nestovice ted zas celkem radi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4338
10.5.22 17:43

Já bych to neřešila a do školky dala. Je to za čtvrt roku…to křehký nedonosenatko máš teď. Navíc to není zas tak hrozně předčasně, a pokud je prcek zdravej a za ty 4 měsíce taky bude (nemyslím rýmu..), tak bych to fakt neřešila. Já jsem dala děti do školky, když jsem doma měla 3tydenni mimino. Narozený teda těsně na hranici donosenosti, ale s problémy s teplotou, s očima… a nic se nestalo. Starší byli týden ve školce, tyden doma, pořád nějaký rýmy, kašle… a dcera to od nich nikdy nechytla. Kdežto klucove školce nadšení, doma by se i při vší mojí snaze unudili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
10.5.22 19:31

Známá má taky předčasně narozené dítě a doktorka jí doporučila nedávat staršího do školky právě kvůli nemocem. Na druhou stranu mimčo měli i nějaké zdravotní problémy, které se sice vyřešily a je v podstatě zdravý, ale prý radši počkat rok 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21254
10.5.22 19:59

@Helca83 mezi triletaky, kteří budou pořád chybět, se tak moc kamarádských vztahu nevytvoří, to nejsou předškoláci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21254
10.5.22 20:03

Nám letos prostřední triletak nosil domu opakovanou rýmu, blbou rymu A nejmladší to vždy odskákal, od začátku září byl v kuse, bez přerušení, nemocný. Takže jsem kolem Vánoc nejmladší dítě nechala doma, mimino se uzdravilo a triletak šel až v březnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
10.5.22 20:10

@Gita17 Zeptej se v rizikove poradne, nám teda skolku pro starší nedoporučili. Porod 34+5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
10.5.22 20:57

Mám dítko 33+4, narozené v červenci. Starší jsme dávali do školky až v dubnu po odeznění zimních viróz. Ve tvém případě bych dala starší dítě do školky klidně od září, případně ho stahovala při větší nemocnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat