Předčasne narozena dvojčata - vaše zkušenosti

Anonymní
20.1.21 12:36

Předčasne narozena dvojčata

Ahoj, jsem uz 28+2tt a hrozi nam předčasný porod (uz od 25tt) zatím se drzime dětičky měli v 27tt váhový odhad 900g A, 760g B
Musíme vydržet aspon do 34 říkala paní doktorka, mam strach ze to nezvládnem.
Je tady prosím nějaká maminka, s dvojčátky která rodila předčasně? Prosim jak to vše dopadlo, byly miminka v pořádku? Jakou meli vahu a jak dlouho jste byly v nemocnici? Děkuji vám za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3134
20.1.21 12:42

Myslím, že s dvojčaty rodí předčasně prakticky každá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
20.1.21 12:49

Nejsem maminka dvojčat, ale jsem z dvojčat narozených v 8. měsíci. Bratr byl úplně v pořádku a já jsem jen nechtěla jist, takže mě krmili stříkačku. Jinak jsme byli a stále jsme oba v pořádku, nijak se to na nás nepodepsalo :dance:

Ještě bych doplnila, že to bylo před 28 lety, dnes už je medicína zas o pěkný kus dál, tak hlavu vzhuru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62234
20.1.21 12:53

Neboj se toho tolik, dneska zvládnou i menší prcky. Kámoška má dítko ve 27 tt, druhá 24 tt, ani na jednom bys to nepoznala a to měly obě děti váhu hodně pod 1 kg. Hlavně se nestresuj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.1.21 13:03

Ahoj, rodila jsem holky v 33tt a jsou úplně v pořádku. Po měsíci jsme mohly s holkama domů. Váhy 1420g a 1710g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 13:13

Máme v rodině dvojčata narozená ve 29. týdnu, obě porodní váhu lehce přes 900g.
Jedno bylo chvíli po porodu na ventilátoru, jinak ok. Z nemocnice je pouštěli asi po 3 měsících.

Mají sice nějaké disporuchy, brýle, ale jestli je to dáno předčasným porodem nebo nějakou genetickou dispozicí nikdo stoprocentně stejně neřekne.

• Citovat
  • Nahlásit
4038
20.1.21 13:51

Ahoj, hlavně klíííd!! odpočívej hodně, jez zdravé věci, hodně vitamínů a bílkovin..
naše holky - dvovaj. dvojčata jsme adoptovali v jejich půl roce a to byla ta menší už tři měsíce mimo inkubátor nebo větší zdravotní péči.. narozené 36.TT, áčko měla 2,4 kg, béčko 1,3kg.. áčko byla mnohem dřív ready a ok, zcela bez problémů…u béčka hodně stašili.. ony ty děti kolem kila mají větší rizika na oči, plíce, srdce, motoriku, mozek… málem z ní udělali postiženou, ale my se nedali odradit :-) byly a jsou nádherné :-) musela se s nimi cvičit Vojtovka (dělal manžel, já u toho brečela, nesnesla jsem to).. áčko je zcela zdravá.. ta menší je OK (obě samé jedničky, už puberta, na intelekt to fakt vliv nemělo :-), ale má trochu problém s motorikou (chůze, zakopávání, časté pády) a dlouho s inkontinencí.. žádné nemoci, poruchy, dokonce ani brýle.. jsou to šťastné zdravé děti, neboj, to bude ok.. jak budou kolem kila tak máš vyhráno :-) snaž se do sebe fakt dostat co nejvíc, kup si kyselinu listovou, ber gravi-vitamíny, to fakt nutně.. musíš jim teď dodat co nejvíc, držím ti palce :-) bude to OK, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
20.1.21 15:37

Možná by bylo dobré se zeptat, na základě čeho ti hrozí předčasný porod? Ležíš v nemocnici, nebo doma? Kolik máš čípek? Jestli si doma a máš jen lezet, tak to není ještě až tak „vážný“. Samozřejmě jen lež, nic nedelej, procházky max na zachod apod., ale pokud by hrozilo, že ti může kdykoliv prasknout voda, věřím, že bys byla už v nemocnici. Me v 28tt zastavovali porod. Nepraskla mi naštěstí voda, ale měla jsem kontrakce a byla otevřena na 2 prsty. Po 5 dnech jsem šla domů stále 3v1. Od 32tt už mě nechali v porodnici a nakonec jsem rodila 36+1. Oba kolem 2kg, jednovajecni kluci a zcela zdrávi, az na slabé brisko, ale vojtovka fungovala velmi dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3088
25.1.21 19:51

Mam jednovajecne kluky narozene ve 28+3.Od 20.tydne jsem byla v porodnici pro zkracujici se cipek. Vahy kluku 1080 g a 1290 g, byli v porodnici 62 dnu. Prvni rok jsme jezdili nekolikrat v mesici na kontroly, do roka jsme chodili na rehabky (Bobathovu metodu),do 6 let budeme jezdit na ocni, jelikotmeli retinopatii nedonosenatek. Ted je klukum korigovane 16 mesicu a jsou v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
7.2.21 13:51

Ahoj, tak já tuto situaci teprve prožívám. Čekala jsem mo-bi dvojčátka, ale jelikož se neustále zvyšovalo množství plodové vody a i váhový rozdíl se zvyšoval, rozhodli se lékaři ze dne na den pro císařský řez. Holky se narodily teď v pátek 30+1 a váží 1080 a 1370g. Mají teda trošku podporu dýchání, ale prý jim to budou už pomalu zkracovat. Zatím jsou prý šikovné, tak snad to všechno dobře dopadne a budeme v pořádku brzo doma. Tobě přeji, aby jsi vydržela co nejdéle a hlavně se nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat