Předčasný porod dotaz

40
7.7.21 13:19

Předčasný porod dotaz

Dotaz

No tak mě to asi nejspíš čeká taky protože bych teda údajně měla být 30tt s když jsem byla na ultrazvuku tak mi řekla že je malá menší než na to co bych měla být takže 30tt my udělala 28tt že jakoby do sebe nedostava tolik živin ale že jinak je v pořádku krev byla ok všechny odvetě, monitor byl ok… No akorát že teda je malinka. Dobře teda kouřila jsem přestala jsem ale nekourila jsem moc, a v pátek další ultrazvuk, a prej bych musela jinak na předčasné vyvolaný porod stalo se někomu?  A těhotná Po prvi vše si hodně beru  tak se mi prosím nemějte

:zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3563
7.7.21 13:26

To máš z toho kouření, co na to chceš říct. Já jsem kuřačka, ale nejsem padlá na hlavu a v těhotenství a při kojení nekouřím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
7.7.21 13:28

To je tím kouřením, tvoje blbost no. Asi si to moc nebereš, když s klidem kouříš jako těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
7.7.21 13:30

8o otřesný. Asi si dokážu představit typ maminky, která psala tenhle příspěvěk :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
7.7.21 13:35

Nojono. No co že… Tak holt bude dítě menší, možná ne úplně v pořádku. Ale vždyť to nevadí, hlavně že sis zakouřila :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30990
7.7.21 13:37
@Lilypad24 píše:
8o otřesný. Asi si dokážu představit typ maminky, která psala tenhle příspěvěk :roll:

Tak staci úroveň cestiny. V posledni dobe mi pripada, ze distancka nebyla rok, ale takovych deset let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13048
7.7.21 13:46

á

Pokud je mensi kvuli koureni, tak ale neni duvod porod vyvolavat, ne…?

Meli by ti zkontrolovat prutoky, placentu, jestli spravne vyzivuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3894
7.7.21 13:48

Tu zmínku o kouření nebudu komentovat, protože to bych slušná nebyla.
Nicméně, to že dítě neodpovídá týdnu, ještě nemusí nic znamenat. Důležité je, jak jsou na tom průtoky a jestli miminko roste. Osobně bych se do vyvolání takhle brzy po hlavě nehnala, minimálně bych si dojela na konzultaci na jiné pracoviště. Ani doktoři nejsou neomylní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4622
7.7.21 13:54

Vždyť těhotenské týdny jsou jen odhad. Nechápu, proč by ti měli vyvolávat předčasný porod, kvůli menšímu dítěti. To se musíš zeptat gynekologa, co ti to řekl. Spíš jsi to špatně pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
7.7.21 14:22

@Ann000
Kdyby jsi si vše tak brala, tak určitě nekouříš! Chudák dítě, mít takovou nezodpovednou matku, co myslí jen na sebe :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
7.7.21 14:37
@Ann000 píše:
Dotaz

No tak mě to asi nejspíš čeká taky protože bych teda údajně měla být 30tt s když jsem byla na ultrazvuku tak mi řekla že je malá menší než na to co bych měla být takže 30tt my udělala 28tt že jakoby do sebe nedostava tolik živin ale že jinak je v pořádku krev byla ok všechny odvetě, monitor byl ok… No akorát že teda je malinka. Dobře teda kouřila jsem přestala jsem ale nekourila jsem moc, a v pátek další ultrazvuk, a prej bych musela jinak na předčasné vyvolaný porod stalo se někomu?  A těhotná Po prvi vše si hodně beru  tak se mi prosím nemějte

:zed:

Tu zmínku o kouření sis mohla odpustit, podle mě to není relevantní a akorát vypadáš jako nezodpovědná matka. Jestli se dítě špatně vyvíjí - opravdu má málo živin, tak tě předčasný porod asi nemine. Uvidíš v pátek. Dřív velikost odpovídala tt? Může být prostě menší, nebo to ještě dožene (někdy mimčo roste pomalu a pak zas rychle povyroste).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
7.7.21 14:42

Kouření, no coment :roll:
Ale napadá mě důležitá otázka - kolik měříš ty a kolik otec dítěte? Pokud jste oba menší, dítě také může být drobnější (což lékaři při měření v děloze často opomíjejí). U mě to totiž bylo přesně naopak - dítě v děloze mělo hrozně dlouho stehenní kost a doktorovi se to nezdálo. zavolal si na konzultaci staršího kolegu, ten na mě kouknul, zeptal se kolik měřím a kolik měří partner a bylo mu to hned jasné - dítě je prostě vysoké dlouhonohé po nás.
Takže, jak tu už zaznělo, před předčasným vyvoláváním porodu bych si minimálně dojela na konzultaci k jinému lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
7.7.21 15:00
@Jaaanča píše:
Tu zmínku o kouření sis mohla odpustit, podle mě to není relevantní a akorát vypadáš jako nezodpovědná matka. Jestli se dítě špatně vyvíjí - opravdu má málo živin, tak tě předčasný porod asi nemine. Uvidíš v pátek. Dřív velikost odpovídala tt? Může být prostě menší, nebo to ještě dožene (někdy mimčo roste pomalu a pak zas rychle povyroste).

Až na to, že děti kuracek mívají často nízkou porodní váhu a placenta předčasně stárne a špatně vyzivuje dite. To jsou fakta, takže zase tak nepodstatna informace to není, naopak. A že vypadá jako nezodpovědná matka, to jako fakt? A co teda je, když dusí dítě v deloze cigaretama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
7.7.21 16:14

Mě fascinuje jak všichni vědí že zakladatelka kouřila tolik a tak dlouho aby to mělo vliv…já sem taky kuřačka, než jsem zjistila těhotenství což bylo v 7.tydnu potvrzeno lékařem tak sem kouřila (cca10 denne) pak jsem to snížila na 1-2 denne a do měsíce sem přestala úplně. Dítě je v pořádku tak velké jak má být. Doktor o tom že sem kouřila ví a nijak to neřešil s tím že těhotenství bylo neplánovane a vysadit cigarety ze dne na den taky není úplně ideal když sem předtím kouřila cca 15let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.21 18:43

Ale prosím Vás, všechny, co máte jasno, že je to z kouření…moje máma kouřila celé těhotenství, tehdy se to ještě tak neřešilo, doktor jí maximálně řekl, že by mohla trochu míň. To pro ní bylo 10 denně. Taky si dala pivko a párkrát panáka, když byla nějaká oslava v práci. Narodila jsem se v termínu a v pořádku. Já nekouřila nikdy, nepila kafe, čaj, nejedla nic rizikového, přestala jsem chodit do do bazénu, neměla sex bez ochrany a pak už radši vůbec, dělala jsem možné i nemožné, aby to pro dítě bylo dobře, a stejně jsem o něj přišla infekcí a nedostatečností placenty v šestém měsíci. Jasně, že by se to nemělo, dobře to není, to víme všichni. Ale setřít takhle zakladatelku, že si za to může sama, to mi přijde dost hnusné. Je to prvorodička, momentálně asi docela vystrašená, proboha.

Je dobře, že Tě sledují, pokud doktor řekne, že bys měla ležet na rizikovém, tak se tomu nebraň. Je dobře, aby dítě vyrostlo v děloze co nejvíc, ale zase ho tam nenechali, kdyby to najednou už nebylo dobré a muselo rychle ven. Kdybys měla jakýkoli pocit, že něco není v pořádku, hned jeď do porodnice na pohotovost, třeba kdybys necítila pohyby. Dávej na sebe hodně pozor a bude to určitě dobré, dřív se rodí spousta dětí, i kdyby to tak dopadlo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat