Pregnyl

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  29.10.03 10:39
pregnyl

Nemáte někdo zkušenosti s pregnylem.Kdy po podání tohoto přípravku je ovulace

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  31.10.03 15:56
pregnyl

Ahoj Šárko,

Pregnyl jsem dostala injekcí 10 000 IU a po 41 hodinách jsem byla na inseminaci. Více o tomto přípravku nevím.

Ahoj Martina(Evelína)

Anonymni  02.11.03 16:39
pregnyl

Ahoj,

pregnyl jsem dostala jako injekci pro zakončení stimulace vaječníků (podpora ovulace). Bylo mi řečeno, že do 36 hodin je nejpravděpodobnější možnost početí. S manželem jsme to zkusili - já jsem mu však předem neřekla, že je právě ten den „D“, aby se necítil jako „cvičený panák“, no a dnes jsem na konci šestého měsíce těhotenství. Před léčbou jsme se snažili asi rok a půl a po téhle první injekci to hned vyšlo, takže doporučuji nečekat, i když to po injekci nebylo úplně nejpříjemnější.

Martina 27+6tt

Martina245
Nováček 1 příspěvek 26.06.13 21:14
Pregnyl 5000 - endometrioza

Ahoj holky, mám takový dotaz. V CAR mi mudr píchla pregnyl 5000, aby podpořila ovulaci. Pár dní po ovu jsem měla dost časté nucení na wc na malou, bez projevů zánětu a přidávali se další zvláštnosti v mém chování, např. strašný hlad brzy ráno, pnutí prsou, plačtivost z ničeho nic, o náladovosti nemluvím, tu mám pořád :). Byla jsem si jistá, že se semnou něco děje. Desátý den, jsem si udělala test a nic. Den před očekávanou MS jako by vše zmizelo, tak jsem zase ráno udělala test a druhá čárka tam byla, i když hodně slabá. To samé ráno, ale přišla i MS, tak nějak skoro bez bolestí než obvykle. Zašla jsem raději k mudr, ale nic nenašla. Druhý den MS ráno, ze mě doslova vyklouzla jakási kulička krve, nikdy předtím jsem to neviděla. Pak jsem jela do práce, v autobuse už se mi začalo dělat mdlo, ale stihla jsem ještě vystoupit a pak jsem o sobě chvilku nevěděla. Probrala jsem se úplně mokrá se strašnýma bolestma do břicha a v kříži. Rychlou mě odvezli do nem., ale v krvi nic nenašli, tak mě, alespoň zbavili endom.cyst 6 a 2 cm. Na laparce jsem byla už 5× ale nikdy jsem sebou nešvihla, nebo neměla takové bolesti. Myslíte si, že mohl pregnyl způsobit takové těhotenské příznaky a nebo, že by ta cysta mohla dělat takovou paseku? Já se domnívám, že by mohlo jít o zamlklé těhu, že by to ta mrcha endom. zabila. Neměla jste některá z vás stejnou zkušenost? Já 33 let, 12 syn přirozeně, druhý mimi si moc přeju, ale s tou mrchou to nějak nejde. Díky za každou radu nebo názor.

beručka
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 25.09.13 10:38

Dobrý den, nechci zakládat novou diskusi tak to zvolím takto! První cyklus beru clotík a zadařilo se hnedka několik folíku a proto mi lékařka napsala Pregynl 1500 (mam si ho pichnout sama) v lékarně mi řekli že je to 9 ampulek a lékařka že si to mam píchat 9 dní?? :nevim: dit po vpichu se ovulka ma dostait do 36 h? Měla ste to taky nak tak :nevim: cena balení je 1200kč? Mi přijde taky vysoká ale to by nevadilo natolik že se bojim že si to budu pichat zbytečně. Mam sto chutí ten recept vyzvednout a jít vyzvednout jinam (přece by to mělo byt jedné injekci). Děkuji

Radka33
Kecalka 393 příspěvků 25.09.13 10:48

@beručka já dostala recept na 3 dávky, sestra mi píchla 1dávku…do 36h. byla ovu a hned se zadařilo, další aplikace nebyly nutné ale i tak si myslím že ty další by byly až další měsíc :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 39195 příspěvků 25.09.13 10:49

Pichne se jen jednou v den stanoveny lekarem.
9 ampulek? Jak jsou velike - 500 nebo 1500 IU (5000 asi nemas, kdyz mas davku 1500, ale teda standardni davka na vyvolani ovulace je tech 5000 spis). Standardne byva v krabicce 6 ampulek - 3 s tekutinou a 3 s praskem, musi se smichat (bud 1 prasek na 1 tekutinu nebo 3 prasky na 1 tekutinu dle davkovani). Ale mezi nama - pokud v tom takhle tapes, zasla bych znovu za doktorkou a nechala si to vsecko podrobne vysvetlit - co, proc, kdy a jak, popripade rovnou od ni na miste pichnout.

beručka
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 25.09.13 10:53

I ta cena mi nák nesedí co tu psali holky platili pár korun a já tolik :nevim: opravdu to asi vyzvednu s té lékarny a pudu se zeptat jinam!

beručka
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 25.09.13 12:15

Tak to dr musela jistě napsat špatně a nebo na několik měsicu dopředu jedině (jinak tomu nerozumim) vyzvednu to balení ze 3 ampulkama zítra pudu k doktorce at mi to píchne a jeto. Mam 1500 Pregnyl..

Fag
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 19.11.13 09:52
Pregnyl

Ahoj,
mate nekdo zkusenost, ze po pregnylu ovulace neprobehla? :nevim: Zkousela jste nektera si po oplikaci pregnylu udelat ovu test?

ivodička
Závislačka 3364 příspěvků 19.11.13 10:24

Pokud tam byl rostoucí folykul a mělo co ovulovat, tak ovulace proběhne :) A myslím, že ovulační test nemá smysl..stejně jako dělat si po pregnylu test těhotenský - jsou to hormony a všechny testy zkreslují :-)

ugluk
Hvězda diskuse 39195 příspěvků 19.11.13 10:27

No, ve vyjimecnych pripadech opravdu telo nemusi zareagovat. Ovulacni test by asi nebyl moc spolehlivy, hCG z Pregnylu muze reagovat s LH ovulacnim testem, ty hormony jsou si hodne podobne (proto se taky muze pichat hCG misto LH). Spolehlivou kontrolou je odber krve na kontrolu progesteronu cca tyden po ovulaci.

Fag
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 19.11.13 12:15

Ja mela jen jeden folikul. V den kontroly mel 14mm. Pregnyl jsem mela aplikovat za dva dny. Predpokladana velikost v den aplikace 18mm. Ovu test jsem si delala 3×. V den aplikace, den po te a pak 48hod od injekce. Test slabe zareagoval az na treti pokus. Krom bolesti v prsou mi nic nebylo. Pri pokusu minuly mesic jsem mela dost bolesti v podbrisku a stavy jak v tehotenstvi. Tentokrat nic. Ze by si telo na pregnyl zvyklo je asi nesmysl co. :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 39195 příspěvků 19.11.13 12:24

To asi je vazne nesmysl :-)
Ale ovulacni test je vazne dost na nic, ten proste reaguje na to, jak telo vysle LH signal, ktery spousti ovulaci (ono stejne jako po Pregnylu na nej telo nemusi reagovat), coz jaksi pri Pregnylu se nic takoveho dit nemusi. Takze bud to muze test zkreslit (muze, nemusi) a nebo naopak telo muze zaovulovat i pri zcela negativnim testu, protoze ten LH signal sice nedostane, ale prasknuti folikulu zpusobi Pregnyl. Takze bud utz po predpokladane ovulaci, zda ten folikul prasknul, nebo kontrola progesteronu z krve. Nebo mereni BT, ale mne po Pregnylu trochu skakala. Jinak se to asi nezjisti, teda krome pripadneho otehotneni :lol:

Fag
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 19.11.13 15:31

:) na ty krevni testy mohu do nemocnice aniz bych mela zadanku? Gyn nam docela daleko. Jeste me napada, ze beru utrogestan. Mohl by ten krevni testy ovlivnit? To se asi moc ptat vid.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a... číst dále >

Reklama