Krize v manželství - přeháním? Mrzelo by Vás to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:05
Prehanim? Mrzelo by Vas to?

Za posledni dobu jsme meli s manzelem krizi, nejak jsme ji zvladli a zustali spolu, ale mam cim dal vetsi pocit, ze to u nas neni moc v poradku.. chlap je hodny, uzasny otec, o dite se postara uplne stejne jako bych to zvladla ja, doma obcas s necim pomuze, je pracovitej, na druhou stranu mam dojem, ze zacal byt posledni mesice studeny jak psi cumak. Nejsou zadne doteky, obeti, porozumeni, pohlazeni, sex.. nikdy jsem s nikym nemela takovy pocit, ze jsem sama..komunikace vazne take, dle nej porad prehanim..ja se snazim snad ve vsech smerech aby nam to klapalo, ale nejak se mi nedari.. treba naposledy jsem se pekne oblekla, namalovala, pripravila jeho oblibene jidlo, ze si udelame pekny vecer, on si ani nevsimne, a zacne Vam vypravet jak se sesel se setrou a jeji kamaradkou, ktera byla strasne hezka a pomalu tri dny o ni slysim same superlativy? 8o ale Vasi snahu neoceni uz pekne dlouho a nakonec se urazi, kdyz mu v klidu reknu ze mi to neni uplne prijemne, ze se tady snazim zachranit nas vztah? Jak by jste reagovaly vy? Bylo by Vam to lito? Myslim ze milenku nema..nejak nevim co si s tim pocit, zacinam byt nespokojena, ale nechci rozbit rodinu..

Reakce:
Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 24.04.19 20:08

Nechtělo by to nějakou poradnu? Přijde mi, že vám dost vázne komunikace.

Uiii
Stálice 82 příspěvků 24.04.19 20:12

Já bych takhle v klidu asi nereagovala. Spíš bych řekla něco ve smyslu, že když je tak skvělá, tak já tu nebudu dělat onuci, sebrala se a šla si po svých (koníčky nějaké máš určitě). Ono ne vždycky se vyplatí dělat první poslední, když vidím, že ten druhý tak nějak o to nestojí. Otázkou ale spíš zůstává, čí byla ta krize převážně chyba? Pokud převážně tvoje tak budeš bohužel muset sklopit uši a nějakou dobu to snášet a pak to řešit v klidu.(možná ti dává něco dost nemístným způsobem oplátkou) Pokud chyba přišla hlavně z jeho strany, tak to teda by byl asi sajgon. Ale to jsem já…

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52595 příspěvků 24.04.19 20:13
@Anonymní píše:
Za posledni dobu jsme meli s manzelem krizi, nejak jsme ji zvladli a zustali spolu, ale mam cim dal vetsi pocit, ze to u nas neni moc v poradku.. chlap je hodny, uzasny otec, o dite se postara uplne stejne jako bych to zvladla ja, doma obcas s necim pomuze, je pracovitej, na druhou stranu mam dojem, ze zacal byt posledni mesice studeny jak psi cumak. Nejsou zadne doteky, obeti, porozumeni, pohlazeni, sex.. nikdy jsem s nikym nemela takovy pocit, ze jsem sama..komunikace vazne take, dle nej porad prehanim..ja se snazim snad ve vsech smerech aby nam to klapalo, ale nejak se mi nedari.. treba naposledy jsem se pekne oblekla, namalovala, pripravila jeho oblibene jidlo, ze si udelame pekny vecer, on si ani nevsimne, a zacne Vam vypravet jak se sesel se setrou a jeji kamaradkou, ktera byla strasne hezka a pomalu tri dny o ni slysim same superlativy? 8o ale Vasi snahu neoceni uz pekne dlouho a nakonec se urazi, kdyz mu v klidu reknu ze mi to neni uplne prijemne, ze se tady snazim zachranit nas vztah? Jak by jste reagovaly vy? Bylo by Vam to lito? Myslim ze milenku nema..nejak nevim co si s tim pocit, zacinam byt nespokojena, ale nechci rozbit rodinu..

no a mluvíš s ním o tom? Jak dlouho to trvá?
jako já to chápu, u nás to trvalo rok ( přesně jak píšeš - studený čumák, žádný intimnosti, pusa, doteky nic, všechnyy vychvaloval, mě přehlížel) a když už to vyvrcholilo urážkama, shazováním, věčným hledáním chyb, ponižováním, tak jsem to zhončila a rozvedla se. Asi 3 týdny po mém rozhodnutí a jeho odstěhování se ukázalo že v tom byla milenka.

Ale to vůbec nemusí být tak u vás. Třeba má jen blbý obdobý, nějako krizi. Překonáte to. Zkusila bych s ním probmluvit, mluvit co nejvíce upřímě. V takové situaci nemá smysl brát nohy na ramena hned, času je dost. A kdyby to k tomu fakt bylo, tak to víš a tady se neptáš.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:25

My to mame spis jak na houpacce, chvili jsme v pohode, vsechno super a hned na to prijde neco a je to spatne. Urcite budu mit na techto problemech nejakou vinu, to rozhodne, stydim se vylozene za par veci ktere jsem v afetku byla schopna mu rict.. 8o ale kdyz jsem si to uvedomila, omluvila jsem se..hodne si asi muzu za to, ze jsem se snazila v kazde situaci byt tu pro nej, pomoci, podporit, hodne veci jsem jen tak presla, ze se nic nedeje..treba po hadce misto toho aby jsme si to v klidu vyrikali jsem to presla stylem nic se nedeje..casem me to zaclo stvat a davala jsem to najevo a tak zacli nase hadky, dusno, ticha domacnost. Nekolikrat jsem ho prosila ze si dame vino, proberem v klidu nas problem, ale jakmile zacnu mluvit, tak konecna, neni schopnej mi na to neco rict..snazim se problemy resit v klidu, bez emoci, kriku..
ted vylozene udelal celkem velky prusvih, kdy ja osobne bych sklopila usi a fungovala na stopro bez reci, ale on to neresi..ja se snazim jak blbka, misto toho posloucham takove blbe reci..citim se uz hrozne ponizena, nestastna, nevim co mam delat.. na druhou stranu mame dite, ja ho nechci pripravit o tatu, nevim jak bych to zvladla i po financni strance..mam ho rada, ale nevim jak tohle dal snaset, nikdy jsem si nepripadala tak nechtena..

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 24.04.19 20:31

Když vám nefunguje komunikace doma, nešlo by to teda přes nějakého prostředníka?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 20:57

@Sany80s netusim,myslim ze spis ne..driv jsem se snazila komunikovat prostrednictvim sms, nebo papiru, bylo to pro nej lepsi, pozdeji jsem se naucila ze mu neco sdelim, ale nechci po nem odpoved hned, jelikoz ji nebyl schopny ale treba az za par dni kdyz se mu to rozlezelo v hlave.. :nevim: nic neni funkcni..vzdy to funguje chvilicku a pote snaha zase prejde 8o

Uiii
Stálice 82 příspěvků 24.04.19 21:07
@Anonymní píše:
My to mame spis jak na houpacce, chvili jsme v pohode, vsechno super a hned na to prijde neco a je to spatne. Urcite budu mit na techto problemech nejakou vinu, to rozhodne, stydim se vylozene za par veci ktere jsem v afetku byla schopna mu rict.. 8o ale kdyz jsem si to uvedomila, omluvila jsem se..hodne si asi muzu za to, ze jsem se snazila v kazde situaci byt tu pro nej, pomoci, podporit, hodne veci jsem jen tak presla, ze se nic nedeje..treba po hadce misto toho aby jsme si to v klidu vyrikali jsem to presla stylem nic se nedeje..casem me to zaclo stvat a davala jsem to najevo a tak zacli nase hadky, dusno, ticha domacnost. Nekolikrat jsem ho prosila ze si dame vino, proberem v klidu nas problem, ale jakmile zacnu mluvit, tak konecna, neni schopnej mi na to neco rict..snazim se problemy resit v klidu, bez emoci, kriku..
ted vylozene udelal celkem velky prusvih, kdy ja osobne bych sklopila usi a fungovala na stopro bez reci, ale on to neresi..ja se snazim jak blbka, misto toho posloucham takove blbe reci..citim se uz hrozne ponizena, nestastna, nevim co mam delat.. na druhou stranu mame dite, ja ho nechci pripravit o tatu, nevim jak bych to zvladla i po financni strance..mam ho rada, ale nevim jak tohle dal snaset, nikdy jsem si nepripadala tak nechtena..

Tak mě napadá, jestli není chyba tak trochu i v tom, že se až příliš snažíte jen Vy. Ono je taky dost možné, že Vás vidí jako jistotu, že je jedno kolikrát co on podělá, protože Vy to přejdete nebo se pokusíte nějak vyřešit sama. Tak bych zkusila metodu cukru a biče… Něco jako: Hele já se teď snažila až dost, koukej s tím taky něco dělat ty.
Jenže je tu zase to, že já Vašeho partnera neznám a nevím jak na to bude reagovat. Já jsem zkrátka holt taky trochu „zloun“. Ale ono je to někdy trochu potřeba :)

Jana525
Kelišová 5530 příspěvků 24.04.19 21:07

Priste bych nic nechystala. Misto toho bych delala neco pro sebe. Bud bych sla cvicit nebo na prochazku nebo se treba ucila.
Podle me si to delas vsechno hodne sama. Veci prechazis a sama se snazis byt nej a vse zachranovat. ocividne on nema vubec duvod se snazit. prijdes mne spis jak jeho matka nez zena kterou by si mel hlidat a hyckat.

LaPaloma
Závislačka 2770 příspěvků 24.04.19 22:50

Jsi pro něho nezajímavá, protože je si tebou jistý. Nedívá se na tebe, spíš skrz tebe, zato vnímá jiné ženy více než by měl. 3 dny vyprávět o jiné by neměl.

Měla bys začít být více k nezastižení a méně dostupná. Více vlastních zájmů, poznat nové lidi a povyprávět, jak někdo je skvělý. Zbavit ho jistot, že jsi na něm závislá jinak než finančně. Tu finanční závislost nelze popřít, ale emoční závislost si musí zasloužit. Jinak to má dočasné - obvykle do doby, než žena dostane práci za slušné peníze. Možná bych se ho zeptala, zda chce pokračovat v manželství nebo má jiný plán.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 07:37

Dekuji holky :kytka: take si to myslim, je tezky si to priznat, ale je to tak..ted zalezi na tom, kdyz ti obratim, zda se to zlepsi, nebo to bude jeste horsi…

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 52595 příspěvků 25.04.19 07:46
@Anonymní píše:
Dekuji holky :kytka: take si to myslim, je tezky si to priznat, ale je to tak..ted zalezi na tom, kdyz ti obratim, zda se to zlepsi, nebo to bude jeste horsi…

Moje osobní zkušenost - záleží, co za tím je.
každopádně, nemá smysl hrát nějaký manipulativní divadýlka. Hrát přeochotnou ženu, ale ani nějaký rádoby žárlivost vyvolvající akce, které tu jsou často razeny - vohodit se, nalíčit se a na voko někam vyrazit.
Zkrátka bych udělal pokus si znovu optevřeně promluvit, co tě trápí, navrhnout poradnu… No a když to nepůjde, tak dělat to, co vyhovuje tobě. jestli ti vyhovuje sednout si doma s knížkou a nic nedělat, nic nevařit, tak to udělej. jestli máš chut vyrazi někam s kámoškama, tak vyraž. Někomu pomůže i ta změna vzhledu, dát se do kupy, zhubnout… Ale dělej všechno kvuli sobě, ne kvuli němu, kvuli tomu, aby on si toho všimnul, začar žárlit, připoutala si pozornost… To se dost pravděpodobně mine účinkem.

Váš příspěvek
Reklama