Přehnaně žárlím

Anonymní
4.3.21 20:46

Přehnaně žárlím

Zdravím. Jsem už od mládí hodně žárlivý typ. Dřív jsem byl úplně nesnesitelný, ale nutno říct, že to byli moje první vztahy a bral jsem to jinak.. Teď mám přes měsíc přítelkyni a je opravdu nádherná. Nikdy jsem s takovou krásnou holkou nic neměl a hrozně si toho vážím. Ale s tím přichází i velká žárlivost. Je to typ holky, která má hodně ráda focení a stále furt něco zveřejňuje na instagram(okolí i sebe).Mě vždycky vadil typ lidí, kteří každý den něco zveřejňovali a teď s takovým člověkem jsem. Dělám si z ní furt legraci, že je influencerka a ona říká, že to ví, ale prostě jí to baví.. Jenže já si říkám proč to furt má zapotřebí, proč to dělá? Určitě se ráda ukazuje, ale já to prostě nechápu, když je se mnou. Říká mi, že jestli ji někdo napíše, že jí je to jedno, že má mě.. Vím, že se bojím zbytečně, ale stále na to myslím a to ještě bydlí sama a moc často se nevídáme, takže ta žárivost je velká.. Málo si věřím, já vím, snažím se ale nejde to.. Prosím zdržte se hloupých příspěvků, děkuji :lol: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3206
4.3.21 21:11

Takže pipka co děla neustále selficka pro Insta. No nelíbilo by se mi to stejně jako tobě, ale ja si s takovými lidmi nerozumím takže bych s nikým takovým nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
4.3.21 21:15

Neni to ta prava pro tebe, ale to poznas. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
4.3.21 21:16

Tak bud si na to zvykneš a zkousneš to anebo… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
4.3.21 21:21

Žárlivost je tvůj problém - tvého křehkého sebevědomí, tvé nejitoty v sobě samotném, v tvé nevíře že jsi ve sktuečnosti dost dobrý, aby tě někdo prostě měl rád.

A děláš tu hloupost, že místo toho aby si řešil tuhle nejistotu tak ji popíráš, maskuješ za trapné a otatní odpuzující vtipy či silácké masky a doufáš že když domanipuluješ ostatní k tomu, aby nedělali nic, co by dráždilo tvůou úzkost, tak tě ta úzkost nesežere.

Jenže tak to nefunguje. Když děláš to co po tobě chce tvoje nejistota a úzkost - tedy pokud děláš žárlivé scény, pokud partnerku kontroluješ, pokud se jí pokoušíš donutit k nějakému chování mizernými pokusy o vtipy, tak tím tu úzkot krmíš a posiluješ a ona přebírá víc a víc tvého života.

Pokud to chceš proměnit, tak potřebuješ sebrat odvahu a čelit své vlastní nejistotě, zranitelnosti a obavám - porozumět jim, přijmout je, pročistit je a nechat staré rány vyhojit.

Pak budeš normálně v pohodě a zjistíš jak moc to může být prima, když tvoje fungování neovlivňuje nepřiznaná nejistota a úzkost. Dost se ti zlepší i sex…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
4.3.21 21:22

Jinak ta selfíčka a potřeba lajků je zase její nejistota a panika, že není dost dobrá a nezaslouží si aby ji něko měl rád.

I proto tě to tak vytáčí - protože to je jen jíná podoba tvé vlastní nejistoty, kterou si možná necheš úplně přiznat a proto tě podvědomě štve když ji vnímáš jinde.

Jakej šel, takovou potkal - jste podobně porouchaní a pokud najdete odvahu být před tím druhým zranitelný, dost vám to obou může pomoci. Zároveń to že jste si v tomhle podobní je jeden z důvodů, proč jste se dali dohromady.

Ale pokud na to nemáš, pokud prostě jsi srab a raději se budeš schovávat za svejma maskama, dopadne to špatně.

Máš koule na to, aby si se naučil být sám sebou, nebo se stále bdueš vyčerpávat hraním borce, který navíc nebude úplně snesitelnej pro život?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11820
4.3.21 21:31
@Anonymní píše:
Zdravím. Jsem už od mládí hodně žárlivý typ. Dřív jsem byl úplně nesnesitelný, ale nutno říct, že to byli moje první vztahy a bral jsem to jinak.. Teď mám přes měsíc přítelkyni a je opravdu nádherná. Nikdy jsem s takovou krásnou holkou nic neměl a hrozně si toho vážím. Ale s tím přichází i velká žárlivost. Je to typ holky, která má hodně ráda focení a stále furt něco zveřejňuje na instagram(okolí i sebe).Mě vždycky vadil typ lidí, kteří každý den něco zveřejňovali a teď s takovým člověkem jsem. Dělám si z ní furt legraci, že je influencerka a ona říká, že to ví, ale prostě jí to baví.. Jenže já si říkám proč to furt má zapotřebí, proč to dělá? Určitě se ráda ukazuje, ale já to prostě nechápu, když je se mnou. Říká mi, že jestli ji někdo napíše, že jí je to jedno, že má mě.. Vím, že se bojím zbytečně, ale stále na to myslím a to ještě bydlí sama a moc často se nevídáme, takže ta žárivost je velká.. Málo si věřím, já vím, snažím se ale nejde to.. Prosím zdržte se hloupých příspěvků, děkuji :lol: :nevim:

a proč tohle vše neřekneš jí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
4.3.21 21:32

Vybral sis takovou, tak se budes muset s tim smirit nebo poslat do vis kam. Uprimne taky by me to vadilo, potrebuje si dokazovat, ze je o ni zajem a takove naspulene huby jsou k nicemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
4.3.21 23:16
@Anonymní píše:
Zdravím. Jsem už od mládí hodně žárlivý typ. Dřív jsem byl úplně nesnesitelný, ale nutno říct, že to byli moje první vztahy a bral jsem to jinak.. Teď mám přes měsíc přítelkyni a je opravdu nádherná. Nikdy jsem s takovou krásnou holkou nic neměl a hrozně si toho vážím. Ale s tím přichází i velká žárlivost. Je to typ holky, která má hodně ráda focení a stále furt něco zveřejňuje na instagram(okolí i sebe).Mě vždycky vadil typ lidí, kteří každý den něco zveřejňovali a teď s takovým člověkem jsem. Dělám si z ní furt legraci, že je influencerka a ona říká, že to ví, ale prostě jí to baví.. Jenže já si říkám proč to furt má zapotřebí, proč to dělá? Určitě se ráda ukazuje, ale já to prostě nechápu, když je se mnou. Říká mi, že jestli ji někdo napíše, že jí je to jedno, že má mě.. Vím, že se bojím zbytečně, ale stále na to myslím a to ještě bydlí sama a moc často se nevídáme, takže ta žárivost je velká.. Málo si věřím, já vím, snažím se ale nejde to.. Prosím zdržte se hloupých příspěvků, děkuji :lol: :nevim:

No, a kdo ví, komu ty selfíčka opravdu posílá? Že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
4.3.21 23:27

Ahooj 👋

Taky jsem hrozná žárlivka. Mám většinou problém s tím, že když někoho poznám tak jsem sama bez sebe… Udělám pro dotyčného první a poslední… Ale dotyčný jako kdyby nejevil zájem… Jako kdyby mu můj čas byl jedno. Ale třeba po 2 měsících mě něco přeskočí v hlavě, a najednou se cítím lépe sama a je mi vše jedno. Uvědomím si najednou proč jsem se s tím člověkem zahazovala, či dával mi ten dotyčný něco do života?
Momentálně teď nemám instagram a ani facebook. Zrušila jsem z toho důvodu, že jsem žárlivka a sleduji každý pohyb na účtu a tak dále…

Nejlepší je, když si uvědomíš co od ní čekáš, jaké má přednosti, charakter, jestli se takhle vidíš i za rok—-dva—tři…
Ale pokud je samolibá, narcistická a já nevím :zed: co…

Jedna věc je, že si vybrala tebe. Druhá věc z jakého důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.3.21 23:43

Jsi s ní cca měsíc..tzn že bys měl mít růžové brýle, být hodně zamilovaný a sdílet oba společně svoje nějaké záliby atak. Ale ty žárlíš a sleduješ ji na sockách..

No povím ti výhled nic moc. Budeš se jen čím dál víc užírat, protože ona bude pořád stejná, pořád si bude dokazovat jaká je krásná, jak jí všichni hlavně chlapi lajkují a obdivují různýma zprávama, kde jí budou i balit a posílat telef. čísla apod.. Tak si říkám, jestli ti za todle opravdu stojí. Jo, prcat nějakou kočku..to je fajn..ale co dál? Koukat doma na ni jak na svatý obrázek?

No je to tvoje volba a možná sám i víš, že tady jsi asi přestřelil a že by jsi měl mít nějakou normální k sobě rovnou holku. Ale dokázal sis, že sbalíš i pěknou kočku..což není k neprospěchu pro tvoje sebevědomí.
Ale asi bych dost přemýšlel, co dál, dokud zatím jen žárlíš a zatím máš život ok..trochu si s ní ještě užít a pak vycouvat do normálního vztahu, který ti dá normální život bez žárlení a oboustranného naplnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10529
5.3.21 00:00
@Anonymní píše:

Když si odmyslíš tu její krásu, co ostatní se ti na ní líbí? Máte společné koníčky, názory, plány? Protože podle popisu to vypadá, že moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
5.3.21 01:46

Problém se žárlivostí většinou pramení z vlastní nejistoty, vnitřní nepohody a toho že zkrátka člověk nemá skoro žádné sebevědomí…

Můj ex žárlil úplně zbytečně kvůli každé kravině - moje chyba, neměla jsem to nechat zajít tak daleko. Ale jakmile on si našel milenku a já „žárlila“ oprávněně (neměla jsem zatím důkaz), tak že mě udělal největší hysterku, totálně mě pak psychicky zdeptal a já byla mladá a hloupá, že si to nechala líbit. Nechalo to na mě ještě pár měsíců následky.

Pak jsem se od něj konečně oprostila a začala pracovat sama na sobě. Mít se ráda, věnovat se koníčkům, být se sebou spokojená a líbit se sama sobě (to se mi povedlo, protože jsem dokonce hezky zhubla - teď bohužel corona :D) a začala jsem být opravdu šťastná.
V té době jsem poznala partnera.. Už od začátku jsem ten vztah brala jako takový, že nám to prostě vyjít nemusí. Miluju ho, jsem s ním šťastná, plánujeme rodinu, bydlení,… ale NIKDY nikdo nemůže říct, že to tak bude navždy nebo že se za pár let nerozejdeme nebo že mě nepodvede.
Kdybych měla s tím strachem zase žít - upřímně ne, nestojí mi to za to. A dokud se oba budeme vzájemně respektovat, tak ani nemám důvod.

Chci svůj život žít tak, abych byla spokojená, měla v partnerovi oporu, budovali jsme náš vztah, oba byli šťastní… A co jsem se naučila, tak nejdůležitější je na vztahu komunikace a vzájemný respekt a úcta. ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat