Preindukce porodu, zkušenosti?

17
24.1.21 08:21

Preindukce porodu

Ahoj ;) dnes jsem 41+4 a nastupují na preindukci.. akorát nevím moc co čekat :nevim: tak mate nekdo zkušenost? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
679
24.1.21 08:30

@Minniees ahojky,zkušenost nemám, ale nastupuju pozítří taky, tak ti chci jen poprat, ať jde všechno hladce a mas to brzo za sebou a krásné miminko u sebe :kytka: Taky si rada přečtu zkušenosti ostatních, i když vzhledem k tomu, ze se jedná o vyvolání, necekam nic moc pozitivního 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
24.1.21 08:34

Holky, moje zkušenost nic moc, ale já šla 2 týdny před termínem a cesty ani miminko nebyly pripravene. Ale holky, co tam byly po termínu na vyvolání to měly za sebou většinou ještě ten den :palec: zavedou tabletu, dělají ozvy, sleduji čípek a nástup kontrakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
24.1.21 08:34

@Minniees @pecora holky neni to nic hrozneho, mela jsem to uz 2×. Poprve uplne vpoho, podruhe to uz bolelo vic, jak byl i porod rychlejsi, ale da se… vzdyt jde o to porodit v pohode mimco, je celkem i jedno jak, ja to vzdy brala tak, ze radeji vyvolat nez riskovat zmeny na placente a velke komplikace. Kdyby vas zajimalo neco konkretniho, piste, a preju hladky prubeh :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
24.1.21 08:36

@Minniees 2× vyvolavane a nic moc. Jednou přes 23 h, podruhé hodina, ale ten nástup kontrakci úplně šílený. Zlatý normální porod :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.1.21 08:37
@Helca83 píše:
@Minniees @pecora holky neni to nic hrozneho, mela jsem to uz 2×. Poprve uplne vpoho, podruhe to uz bolelo vic, jak byl i porod rychlejsi, ale da se… vzdyt jde o to porodit v pohode mimco, je celkem i jedno jak, ja to vzdy brala tak, ze radeji vyvolat nez riskovat zmeny na placente a velke komplikace. Kdyby vas zajimalo neco konkretniho, piste, a preju hladky prubeh :hug:

No já jsem otevřená na jeden prst, CS 4 podle lékařů hezky nález, ale prý mě dneska nejspíš čekají nějaký tyčinky a zítra rano tableta :think: tak ty tyčinky nefunguji na vyvolani?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
24.1.21 08:39

@Minniees nejdřív se dávají tablety nebo Tyčinky na přípravu těch porodnich cest, změkčení čípku a pak tablety na samotné vyvolání porodu. Podle nálezu. Někomu rovnou vyvolávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
24.1.21 08:47

@Minniees nekdy se pry dava i balonek, ja mela vzdy rovnou tablety :nevim: napoprve trikrat nez se zaclo neco dit, a i pak to postupovalo rozumne a pro jistotu jsem
si nechala dat i epidural; napodruhe mi dali v 10 tabletu, ve 12 uz jsem nemohla chodit a ve 14:30 jsem drzela v naruci dcerku. Rika se ze je blbe, ze hned nastoupi opravdu silne kontrakce, ja je mela hodinu az dve po minute, coz je blby ze si neodpocines ale zas jsem to mela rychle za sebou, podruhe i bez nastrihu. Jako samozrejme si neuzijes porod jak tu nektere holky pisou v deniccich, sprchy, masaze, chozeni, polohy… to pri tech silnych kontrakcich hned od zacatku nejde, ale ja to beru tak, ze zdrave mimco predevsim, a na bolest se rychle zapomene :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
24.1.21 09:05
@Helca83 píše:
@Minniees nekdy se pry dava i balonek, ja mela vzdy rovnou tablety :nevim: napoprve trikrat nez se zaclo neco dit, a i pak to postupovalo rozumne a pro jistotu jsem
si nechala dat i epidural; napodruhe mi dali v 10 tabletu, ve 12 uz jsem nemohla chodit a ve 14:30 jsem drzela v naruci dcerku. Rika se ze je blbe, ze hned nastoupi opravdu silne kontrakce, ja je mela hodinu az dve po minute, coz je blby ze si neodpocines ale zas jsem to mela rychle za sebou, podruhe i bez nastrihu. Jako samozrejme si neuzijes porod jak tu nektere holky pisou v deniccich, sprchy, masaze, chozeni, polohy… to pri tech silnych kontrakcich hned od zacatku nejde, ale ja to beru tak, ze zdrave mimco predevsim, a na bolest se rychle zapomene :)
.
No taky by se mi libilo to mít tak rychle zasebou, ale myslím ze rodim poprvé tak to bude ta delší varianta :D :?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6313
24.1.21 09:08

A já bych si nechala zkontrolovat ozvy nebo spíš průtoky a mazala bych zase domů, jenom kvůli předpokládanému termínu bych se masakrovat nenechala. Tak jenom, že to je taky možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 09:14

Ja mela Hamilton, za tři dny bez reakce balonek, tablety, pichnuti vody oxytocin. Od prvni kontrakce porod za skoro 40hodin, kontrakce krizové a bylo to utrpení. Vyvolání bylo doporučené kvuli tehotenske cukrovce a velikosti pánve a mimča.

• Citovat
  • Nahlásit
2025
24.1.21 10:12

@fenny Jo, je to moznost… a pak je tu taky hodne denicku o tom, ze to muze dopadnout fatalne kdyz je stara placenta… :nevim: ale zalezi na tom jestli vi, kdy mela ovulaci, ja to treba vedela a mam mutaci co zpusobuje srazlivost krve, takze jsem nevahala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
24.1.21 10:14

@Minniees Zalezi jak moc mas pripravene porodni cesty a jestli mas nejake dalsi indikace k tomu vyvolani no… drzim palce at to je vpoho, pak napis zazitky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6313
24.1.21 10:28

@Helca83 Však proto píšu, že bych si nechala zkontrolovat průtoky. Ona má svoje rizika i indukce, akorát o tom jaksi rodičky zapomínají informovat, stejně jako o možnosti vyčkat.

http://www.faktaoporodu.cz/…-ano-kdy-ne/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
24.1.21 20:22

Za mě to bylo v pohodě :) zavedená tabletka v noci, to se nic nedělo, ráno oxytocin. Neříkám, že by to vůbec nebolelo, ale čekala jsem to horší a pořád jsem čekala na to kdy to přijde no a on už byl pak skoro konec. Pro mě horší bylo tlačení, kdy už mi nechodily kontrakce. Napichli mě asi o půl 9 a malá byla na světě 15:43.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat