Preindukce/indukce u druhého porodu

34
25.3.21 20:42

Preindukce/indukce u druhého porodu

Zdravím. Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s preindukcí a naslednou indukci porodu? Už 3 týdny mám nález stejný(viz. foto). Jedná se o druhý porod kdy první porod byl taky potermínový(40+6) ale prirozene se rozbehl sam. Ve středu mi tedy bylo sděleno, že se mám dostavit v sobotu do nemocnice na vyvolání porodu. Po přečtení zde nejakych diskuzi jsem hodne nervozni protoze vetsina skoncila bohuzel cisarem☹️. Samozrejme z te zpravy od doktorky nic moc nevyctu, jen mi bylo sdeleno ze to na porod absolutne neni a neni proto mozny udelat ani Hamiltonuv hmat. Tak vas prosim o nejake vase zlusenosti, priznam se ze z cisare mam nejvetsi strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1901
25.3.21 20:46

A proč bys měla na tu indukci krom toho, ze říkají, ze už mas čas a furt nic? Kvůli te štítné zlaze? Ale když je vše normální, tak já bych osobně nesla, čekala bych. Však ono jednou ven půjde samo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
25.3.21 20:55

@Semtex budu už 10 dní po termínu, jiný duvod pry neni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16071
25.3.21 21:13

@LucinkaaaV ja byla na vyvolání u prvniho dítěte. Bylo to dlouhé, zhruba 40hodin, ale nakonec jsem porodila přirozeně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
25.3.21 21:18

@LucinkaaaV já před dvěma měsíci - preindukce tabletou v osm večer, v noci odchod zatky a mirne bolesti nad ránem, o půl osmé ráno indukce další tabletkou, od osmi bolesti jako prase a o půl jedné miminko venku.Byla docela veliká, tlacila jsem asi třičtvrtě hodiny, jinak by mohlo byt hotovo i dřív. Za me spokojenost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
25.3.21 21:21

Vyvolávali mi první porod. Také jsem byla nepřipravená tedy první den preindukce a nic se nedělo, další den ráno indukce, ve dvě hodiny mi praskla voda a začali bolesti, bolelo to tedy hodně ale bylo to velmi rychlé, v 7 večer byl malý na světě takže asi 5 hodin se vší parádou. Tvůj nález na porod sice nevypadá ale to se může během pár hodin změnit, ještě máš pár dní, hlavně se zbytečně nestresovat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
25.3.21 21:28

Vyvolávali mi třetí porod. Taky se u mě nic nechystalo, ale horšily se průtoky + váhový odhad přes 4 kg. Se mnou tam byla maminka, která rodila podruhé
Preindukce ve13 hod., nic se nedělo, indukce po 20 hod., hned se rozjely bolesti, malá o půlnoci na světě. Druhá maminka rodila hodinu přede mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10570
25.3.21 21:28

Nechala jsem si zkontrolovat placentu, prutoky atd a cekala jsem.
Prenaseni je az od 42+0, do te doby chteji mit mimco venku. Proto vyvolavaji s predstihem.
Je to takova nase ceska specialita.

Rozhodnuti je na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
25.3.21 21:35

Pokud nejsou nějaké obtíže, zkusila bych to ještě uhrát ať se počká. Já měla první porod přirozený 40+0 a druhý vyvolávaný 41+3 kvůli vyššímu tlaku. Taky byla nutná preindukce, porodní cesty nepřipravené. Připadala jsem si jako když jdu na popravu, totálně mě to zdeptalo. Ale byla to blbost, dopadlo to vše dobře. Stačila jedna tableta preindukce ráno, večer se rozběhl porod a nad ránem se syn narodil. Vyvolávané porody často končí CS, protože se kupí zásahy do porodu. Já jsem se domlouvala s PA, že zásahy nechci (oxytocin, epidurál). Byl to mazec, ale zvládla jsem to a ve finále jsem byla bez jediného poranění a syn taky v nejlepším pořádku. Takže jde to. Mrzí mě, že jsem se nechala tak vystrašit a zdeptat. Věřím, že ty se ještě rozrodíš přirozeně, ale kdyby náhodou ne, chtěla jsem jen nastínit, že ani tak to nemusí dopadnout zle! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
25.3.21 21:39

Byla jsem na preindukci a indukci kvůli Hellp syndromu a preeklapsii, V pondělí 12.8. nástup zavedeny tyčinky na změkčení čípku, v noci jen poslíčci.13.8.v 7 ráno čípek 1 cm prostupný pro prst, zavedena tableta na indukci asi v 8hod, slabé bolesti v 10 druhá tableta nástup bolestí rychlý cca po 2minutach a v 13:57 se malej narodil.Jako bolesti silnější než u porodu který se rozběhl sám, ale dalo se to zvládnout. Držím pěsti ať to zvládneš a ať jste v pořádku :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
26.3.21 06:27

Neboj, císařem to skončit nemusí. :hug: Mě vyvolávali porod ve 41+3, rodila jsem 9 hodin a porodila jsem přirozeně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
26.3.21 07:47

@LucinkaaaV po termínu :lol: to nepochopím (od nich) :lol: dyt to dítě není sekretářka, aby muselo dodržovat nějaké jejich termíny :zed: Jak píšu - JEJICH termíny, to je nějaký speciální česky magický datum, ze se 41+3 vyvolává, ale ve finále je to vždy na tobe. Zkus kontaktovat nějakou soukromou porodní asistentku, ať te trochu uklidni

Nebo jemne zrození, tam je o tom i článek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
29.3.21 04:15

Vyvolavali mi prvni a treti porod. Prvni trval 41 hodin, bolesti uplne v pohode, spis jsem mela nervy, ze to tvra dlouho a jestli to neskonci cisarem. Druhy porod bez indukce, 9 hodin, bolesti mnohem horsi. Treti indukovany, 7,5 hodiny, bolesti priserne. Ctvrty bez indukce, 4 a ctvrt hodiny, bolesti stejne jako u tretiho. Vsechny porody prirozene, s minimalnim poranenim. Ten ctvrty jsem si prala vyvolat (fakt se vyvolani nebojim), ale lekarka rekla, ze jeste pockame. Rozbehl se sam mene nez 24 hodin od posledni kontroly v poradne.

Drzim palce, at vse dobre dopadne. Hlavne bud v klidu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat