Budíte novorozence na kojení?

Anonymní
21.3.21 19:20

Budite na kojení?

Ahoj holky,
dneska jsem byla propuštěná z porodnice, kde mi celou dobu cpali do hlavy, že musím kojit každé 2-3 hodiny a 20-30 minut.;S malou jsme to dokonale dodržovali, ale musela jsem ji budit. Sama se vzbudila tak max. 2krát. No dneska v 11 dopoledne jsem naposled kojila (asi hodinu v kuse) v porodnici, dojeli jsme domu, vybalili veci apod. a bylo 14h, tak jsem malou budila a už se ji to nelíbí, prostě spinká a nechce. Je to mé první miminko, tak se bojim, abych něco nezanedbala. :,( Něco jsem do ni dostala v 17hodin, ale ona pořad spinká a nechce. Je unavená z cesty a když ji davam k prsu vyloženě odmítá a hlavně usíná.
jsou ji 3 dny. Ptám se tedy:
Budili jste novorozence, nebo jste nechali, ať si řeknou? Mám opravdu strach.. Mám ji nechat spinkat, nebo vzbudit a zase ji trapit nucením? :,(
Odpusťte prosim anonym, je to pro mě velmi citlivé.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19604
21.3.21 19:22

Ne, nikdy jsem nebudila zadne z deti. A kdyz uz jsem musela, bylo to stejne na nic a nesaly. Uzivej si, ze spi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1724
21.3.21 19:30

Budila jsem jenom v porodnici a přišlo mi to zbytečné, ale museli jsme chodit děti vážit. Když jsme dorazili domu malá bastila jen když chtěla a sama se vzbudila. Budit každé dvě hodiny je zbytečné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2622
21.3.21 19:34

No já bych přez den teda budila po 4 hodinách vnoci nehat spinkat asi ale pila hodně tekutin jakože fakt alespoň 3-4 litry a pravidelně odsávala ještě nemáš ustálenou laktaci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
21.3.21 19:35

Budila jsem dvojčata asi týden po propuštění z porodnice, ale z toho důvodu, že se narodili a měli lehce přes 2kg. Po tom týdnu jsem přestala a deti se budí samy max po 4,5h. Pribyvaji velmi dobře, takže to nechávám na nich.

Však zítra nebo v úterý určitě půjdete na kontrolu k MUDr, tak to konzultuj s ní, podle toho, jak pribrala :hug:.

Ale s tím dlouhým spánkem opatrně. Známí si pochvalovali, jak jim čerstvý novorozenec prospi 12h v noci. Aby nespal, rozjela se mu silná žloutenka a byl úplně vyrizeny :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
21.3.21 19:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
dneska jsem byla propuštěná z porodnice, kde mi celou dobu cpali do hlavy, že musím kojit každé 2-3 hodiny a 20-30 minut.;S malou jsme to dokonale dodržovali, ale musela jsem ji budit. Sama se vzbudila tak max. 2krát. No dneska v 11 dopoledne jsem naposled kojila (asi hodinu v kuse) v porodnici, dojeli jsme domu, vybalili veci apod. a bylo 14h, tak jsem malou budila a už se ji to nelíbí, prostě spinká a nechce. Je to mé první miminko, tak se bojim, abych něco nezanedbala. :,( Něco jsem do ni dostala v 17hodin, ale ona pořad spinká a nechce. Je unavená z cesty a když ji davam k prsu vyloženě odmítá a hlavně usíná.
jsou ji 3 dny. Ptám se tedy:
Budili jste novorozence, nebo jste nechali, ať si řeknou? Mám opravdu strach.. Mám ji nechat spinkat, nebo vzbudit a zase ji trapit nucením? :,(
Odpusťte prosim anonym, je to pro mě velmi citlivé.

Nebudit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
21.3.21 19:48

Můj syn měl v porodnici žloutenku, takže jsem budila. Hrozila mu dehydratace.
Ono teda i to jeho buzení byl záhul, vůbec to nešlo půl hodiny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
21.3.21 19:53

Takhle malý dítě budit musíš, protože ono spí únavou. Pokud ji nevzbudíš a nenakrmíš, tak bude hladová a pak nemá sílu sát a usíná u toho. Dostaneš se do začarovanho kruhu a nezbude ti než přikrmovat lahví, protože ta teče sama a dítě se u toho neunaví. Oni ti v porodnici o tom buzení neříkali jen tak z plezíru a aby tě týrali… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2336
21.3.21 19:53

Prvni mesic bych asi budila, ale ne co dve hodiny..max bych ji nechala spat ty 4 hodiny ale verim ze si sama rekne driv… Jeste nemas ustalenou laktaci, a pokud miminko pekne pribira-coz uvidis az pozdeji tak pak bych uz nebudila… Zatim to mas ale tak, ze se muzes kdykoli stavit do porodnice a prevazit si tam mimko a i pred a po kojeni. A to same u svoji pediatricky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13659
21.3.21 19:55

Budila jsem nedonosenou se žloutenkou, ta by se nevzbufila, nebo pak byla hodne zeslabla. Jakmile jsem vedela, ze si rekne sama, prestala jsem. Ale ona drzela interval jak hodinky. pet hodin pres den mi prijde docela dost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 19:55

Já bych nenechala novorozence spát více jak 4 hodiny. A to, ze se samo nebudí a klidně by spalo celou noc rozhodně nebrat jako vyhodu. Možná má lehce žloutenku nebo nemá dostatek energie, aby se samo vzbudilo. Navíc časté kojení nastartuje laktaci. Pokud budeš kojit párkrát za den a šidit noční kojení, tak budeš mít málo mlika a dítě ti nebude přibývat, začnes dokrmovat a už budeš v bludnym kruhu. Až během pár týdnů uvidíš, že ti prcek prospívá, tak at pak klidně spí, jak chce. Ale těch prvních pár dnů a týdnu je strašně důležitych. Je to náročný období, kor u prvního dítěte, ale brzo se to všechno sladi :wink: Mluvím z vlastní zkušenosti, nechci te strašit, ale ze začátku opravdu koj co nejčastěji.

• Citovat
  • Nahlásit
1140
21.3.21 19:57

Přes noc jsem ne budila. Přes den jsem kojila po 3 hodinách a budila jsem. Občas když usnul tvrdě tak jsem ho nechala déle. Ale ne více jak 4 hodiny. Ale můj malý si teda o jídlo neříká ani teď v 5 měsících. Jeden den jsem na jedno kojení zapomněla :oops: no a on tady leží, usmívá se na mě a přitom přes 5 hodin nejedl :lol: starší si říkal po 2 hodinách, takže pro mě změna :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
21.3.21 20:07

Staršího ne, ale budil se každé 3 hodiny sám už od porodnice. Mohla bych si podle něj řídit hodinky. Mladší by jen spala, budila jsem ji co 2 hodiny, vždycky párkrát cucla a spala dál. Po příchodu domů ještě víc a dostali jsme se do začarovaného kruhu. Neměla sílu na kojení, protože nebyla najezená. Nepřibírala a nakonec jsme po 14 dnech skončily u UM. Takže bych dneska znovu budila co 3 hodiny a hlídala. Jinak, když začala přibírat, už jsme ji v noci nebudila a nechala ji spát až do ranní lahve. Někdy vydržela bez mléka i 12 hodin :lol: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.21 20:17
@Janli píše:
Takhle malý dítě budit musíš, protože ono spí únavou. Pokud ji nevzbudíš a nenakrmíš, tak bude hladová a pak nemá sílu sát a usíná u toho. Dostaneš se do začarovanho kruhu a nezbude ti než přikrmovat lahví, protože ta teče sama a dítě se u toho neunaví. Oni ti v porodnici o tom buzení neříkali jen tak z plezíru a aby tě týrali… ;)

Já budit chci, snažím se, celou dobu v porodnici nám to krásně fungovalo, ale dneska vzdoruje a nevím co si s ní počít, když prostě nechce. :,( je mi jí moc lito, je mi jasné, že musí mít hlad :,(

• Citovat
  • Nahlásit
16262
21.3.21 20:18

Proboha ne. proč?

budila bych jen případě, že by dítě nepřibíralo nebo ubíralo na vaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat