Přejídání - Jak se z toho vyléčit

Anonymní
7.3.20 16:18

Přejídání- léčba

Ahoj, chtěla bych se zeptat, máte zkušenost s léčbou přejídání? Měla jsem s tím problém už v mladším věku, v pubertě se to nějak zmírnilo samo. Teď se cca rok a půl léčím s úzkostně depresivní poruchou a opět se mi to vrátilo, nejhorší to je vždy v odbobí, kdy jsem ve stavu úzkostí a depresí. V dny, kdy mi je fajn se snažím v jídle držet. Jsem v bludným kruhu, kdy v dobrý dny něco zhubnu, pak zase naberu. Nechtěla jsem si to přiznat, asi jsem zároveň neviděla, kam až to došlo, ať už od velký nadváhy, po vysoký tlak, mnohem horšího sebehodnocení atd. Hrozně se za to stydím :oops:, zároveň jsem ráda, že jsem si to konečně přiznala. Můžu to řešit normálně s psychiatrem a psychologem, ke kterým chodím? Jaký je další postup v léčbě? Co mám očekávat? Děkuju za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11942
7.3.20 16:24

Hele - ono to přejídání bude souviset s tou úzkostí a depresí - pomáhá to mírnit ty svinské pocity.

Takže v okamžiku kdy máš stabilizovanou úzkost a deprese, tak nemáš potřebu se přejídat.

Jasně že to chceš řešit s psychologem a nejspíš i s psychiatrem - jsou možnosti zkusit léky, které tlumí chuť k jídlu a zároveň jsou antidepresivní, ale to nejde doporučit jen takhle od počítače, to fakt musí řešit psychiatr, co tě zná.

A mrkni na tuhle knížku

https://obchod.portal.cz/…t-bez-jidla/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.3.20 16:27

@Ou Děkuju, určitě kouknu

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.3.20 18:46

Určitě o tom řekni psychiatrovi i psychologovi. Pokud s tím sami nemají zkušenosti, měli by poradit, kam se obrátit dál. Prošla jsem si záchvatovitým přejídáním také, mnoho let. Také v kombinaci s depresí. Přesně jak píšeš, období kdy jíš normálně, daří se ti hubnout, vše ok a pak přijde období přejídání, „navšechnokašlání“, nechuti do čehokoliv… Deprese mi zůstali, přejídání se ještě občas ozve, ale už jen jednorázově jednou za čas. Musím si dávat pozor na to, jak jím. I když musím hubnout a dodržovat diabetickou dietu, nesmím jít s příjmem moc dolů, okamžitě mi mozek dává signál, že spustí přejídání. Takže vyvážená strava s dostatkem živin, moře zeleniny, abych měla po jídle pocit nasycení. Sice nehubnu tak rychle, ale už mi to nevadí. Ty kila jsem taky nenabrala za rok, že…
Držím palce, ať se ti to daří kočírovat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.20 09:59

Léčba přejídání

Ahoj,

moc mě mrzí, že se s tímhle musíš potýkat, chápu, jak je to náročné a vyčerpávající. Sama jsem si tím několik let procházela a cítila jsem se proti tomu naprosto bezmocná. Určitě se to neboj řešit s odborníkem, ke kterému už docházíš. Může se stát, že v tomhle ohledu třeba nebude mít takové zkušenosti a odkáže tě na někoho jiného, kdo se na to více specializuje, ale určitě se mu o tom neboj říct :) Pokud by jsi chtěla, podívej se na stránky Centra Anabell, kde nabízíme různé služby, hodně z nich zdarma a s podporou osob s PPP máme velké zkušenosti. Moc ti držím palce, aby jsi to zvládala a mohla se toho nadobro zbavit! :)

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama