Mám obavy mít s manželem dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elki
Povídálka 22 příspěvků 13.09.19 19:56
Premysleni - obavy z toho mit dite

Ahoj, chtěla bych se svěřit. S manželem jsme spolu dlouho. Deti jsme nikdy nechtěli. Je mi teď přes 30 a přemýšlím jestli to přece jen neudělat. Trochu mi asi začaly tikat biologické hodiny. Bohužel ale přemýšlím nad tím jaké by mohlo mít vsechno důsledky. Jsem trombofilik po třech trombozach a embolii, tzn. Ze bych si musela redit krev cca.10 měsíců. V návaznosti na to krvacive komplilace v těhotenství, popraskane zily na mojí už tak dost zrasovanych nohach, riziko u porodu. Dále mám odjakziva neskutečný odpor k porodu a bolesti, proto jsem ani nechtěla děti. Dále se bojím že dítě náš vztah ohrozí, prece jen to není vždy růžove to rodičovství..a dale obavy o to ze by dite treba mohlo být postižené…je toho hodně. Ani nevím co od tohoto příspěvku čekám, nikdo to za mě samozřejmě nevyřeší.. manželovi je uz 45, barák nemame hotovy, zijeme víceméně v jedne mistnosti a dítě by zastavilo asi rekonstrukce…vzhledem k jeho věku ale už asi není moc na co čekat :( byla jste nektera alespon castecne v podobne situaci? Starší manžel, trombofilik apod?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 12392 příspěvků 13.09.19 20:11

V takové situaci jsem nebyla, ale tvoje obavy jsou naprosto oprávněné. Tady se sice dočteš, že jedině dítě je středobod všeho bytí, ale není to tak jednoduché. Faktem je, že velkou část vztahů ty děti prostě položí. Peníze to taky stojí a co se týká zdraví, je to riziko. Ale je to taky fůra lásky, radosti a štěstí. Rozseknout si to musí každý sám.

Uživatel je onlineKajka9
Kelišová 5760 příspěvků 13.09.19 20:21

Nebyla jsme v takové situaci ale určitě bych si promluvila doktory…oni ti poradí víc než my… Jinak proč by mělo být postizene? Dnes se dělají screeningy na vývojové vady..
Proč zastavit rekonstrukci? Dnes je to úplně bezne že š ditetem se dodělávat dům

Helca83
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 13.09.19 20:32

Tak kdyz mas obavy, neporizujte si ho :think: Vek manzela uz je fakt vyssi, ne ze by nebyl schopen ditko zplodit, ale da Ti pak pomoc a podporu pri jeho vychove? Nebude spis chtit svoji pohodicku cimz padem bys na vse byla sama? Resila bych primarne toto, az pak zdravi, protoze dnes uz toho lze po zdravotni strance osetrit hodne, jak uz Ti pisou ostatni vyse…

Ba-stet
Závislačka 3092 příspěvků 13.09.19 20:35

Já mám teda jen toho staršího muže. Ale my jsme věděli, že děti jednou chceme. Pro mě to bylo nejdřív rozhodnutí z rozumu (tahne mi na třicet, on o 12 let starší), biologické hodiny mi nijak extra netikaly. Že bych dítě fakt chtěla, mi došlo, když to 2,5roku nešlo a bylo jasný, že bez asistence lékařů se nrobejdeme. A že o něj stojím strasne, strašně moc, mi došlo ve 12tt. Nemocí a postižení se bojím taky, ale věřím ve screeningy a štěstí; jak to zamává naším pohodlným životem, kde máme své jiste, se taky trochu obávám, ale věřím nám, že to zvládneme a pozitiva převáží negativa.

A tak nějak si to budeš muset přebrat i Ty. Plus zdravotní stav probrat s doktory, jestli Ti to vůbec povolí a jak případně zajistit, aby Tě to ohrozilo co nejméně… A jak se k tomu staví muž?

Oriseka
Stálice 58 příspěvků 13.09.19 20:38

Ja myslim, ze muzete jeste rok pockat a dodelat jeste alespon 1mistnost a mezitim to promyslet. Byt jen v 1 mistnosti i s miminem si neumim predstavit. A co manzel, chce dite?

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 13.09.19 20:47

Nemá smysl pořizovat si dítě proto že se to tak dělá, zejména pokud je to u tebe spojené s takovou dávkou strachu a úzkosti. Těhotenství i bez zdravotních komplikací navíc hladinu úzkosti výrazně zvyšuje a o spánekové deprivaci a vyčeprání během prvních měsíců ani nemluvit.

Takže pokud chceš dítě bez toho aby sis rozjela větší psychické problémy, tak potřebuješ mít svoj vlastní úzkost prozkoumanou a pročištěnou a mít jasně vybudované mechanismy jejího zvládnání, aby pak ta biologická spojená s mateřstvím nenapáchala velké škody.

Nejjednodušší způsob jak to zpracovat je trocha psychoterapie. Což jaksi pomůže i třeba se stabilitou vztahu, pokud ti přijde natolik nestabilní, že by to neustálo základní funkci rodiny - totiž vychovávat dítě.

Pokud se prohrabeš svými strachy a důkladně je zmapuješ a začneš je dostávat pryč, bude se ti pak sníze rozhodovat o něčem tak podstatném, jako je založení rodiny.

Lucie_Sx
Závislačka 4234 příspěvků 13.09.19 21:08

Myslím, že čím je člověk konzervativnější a čím déle vede nějaký způsob života, tím méně se mu chce do změny. To je úplně normální.
Představ si třeba kompletní stěhování do Austrálie, ty obavy budou úplně stejné.

Dítě je takový vyšší level, vyšší smysl, většina nerozhodných pak nechápe, proč do toho nešli/y dřív. Což ale neznamená, že existují i výjimky - ti, kteří litují. Ale je jich podle mě hodně málo.

Rozhodnutí je na tobě, musíš zvážit, nakolik je to běžný a normální strach z neznámého, a nakolik do toho opravdu nechceš jít.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 13.09.19 21:20

Myslim, ze je to jednoduchy. Bud dite chcete, nebo ne. Kdyz jsem otehotnela, bydleli jsme v jedne minimistnosti. V tehotenstvi jsme zrekonstruovali dalsi dve. Je to dost dlouha doba, a to jsem posledni dva mesice jen lezela, na rizikovym…proste da se, kdyz se chce, a to jsme opravdu vsechny peníze davali jen do rekonstrukce a veci pro malou. Jinak samozrejme určitý omezeni to je, ale s ditetem je vse umocnene, lepsi..

nika1988
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 13.09.19 22:25

@Elki mam hodne nemocnou kamaradku i kdyz ma uplne jinou diagnozu.Ona dite chtela az se jeji stav stabilizuje-otehotnela neplanovane.Mela velike riziko vyvojove vady vzhledem k tomu, ze otehotnela a brala silne leky. Nastesti ma zdravou holcicku. Nemoc se ji hodne zhorsila po porodu-je epileptik, zachvaty ma casto a neni to prijemne s malym ditetem. Hodne u ni funguji pritelovi i jeji rodice.Je stastna, ze malou ma i kdyz nekdy mele s posledniho…Tim te nechci nejak ovlivnovat, hlavne bych prihlizela na celkovou situaci, jestli ma ev dite kdo pohlidat, kdyz bude potreba, jakou ma manzel praci. Barak bych neresila, my stavime uz skoro 3 roky a jestli se nerozejdeme(ted to tak vypada)budeme jeste dlouho budovat.Vek manzela neni taky podstatny, ono zalezi spise na tom, jaky manzel je. Nekdo je uz v tomto veku rad, ze ma klid a jiny je jeste plny zivota

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 1 inzerát 13.09.19 23:44

@Elki no tvé vyhlídky a zdravotní stav opravdu nevypadají na to si pořídit mimčo. A proč ho tedy chceš? Nějak mi to z toho příspěvku není jasné :think: nebo máš jen pocit, se bys „měla“? Co na to manžel?

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 14.09.19 06:53

No manzel mi prijde uz dost stary na zakladani rodiny. Tedka to hnedka nepujde a dite se narodi a mu muze byt skoro 50. Zalezi tedy hlavne jak je vitalni, aktivni atd. Ale v 65 resit naladoveho pubertaka… Nebo u nej muzou byt zdravotni problemy s vekem a pak se buedete muset starat o dite plus o manzela. Podle me, kdyz nekdo do tech 40 rodinu nezalozi, tak uz se na to ma vyprdnout a nehrnout to na silu.

Makca87
Echt Kelišová 7934 příspěvků 14.09.19 08:28

Pokud máš ke všemu takový negativní postoj, tak si ho nedělej. Pak bys veškerou vinu sváděla na dítě.

terien
Extra třída :D 12392 příspěvků 14.09.19 08:35
@Makca87 píše:
Pokud máš ke všemu takový negativní postoj, tak si ho nedělej. Pak bys veškerou vinu sváděla na dítě.

Ona nemá negativní postoj, jenom nad tím přemýšlí. Navíc její obavy jsou zcela oprávněné. Že si bez rozmyslu neflaka jedno za druhým neznamená, že je negativní :roll: kéž by nad tím přemýšleli i ostatní.

Makca87
Echt Kelišová 7934 příspěvků 14.09.19 08:55
@terien píše:
Ona nemá negativní postoj, jenom nad tím přemýšlí. Navíc její obavy jsou zcela oprávněné. Že si bez rozmyslu neflaka jedno za druhým neznamená, že je negativní :roll: kéž by nad tím přemýšleli i ostatní.

Odpor k porodu a bolesti? Obavy o vztah? :think:.. sorry, ale nad tím jsem nikdy nepřemýšlela :). Jestliže mám zdravotní problém, tak počítám s tím, že to tak bude a udělám pro to všechno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama