Přenos salmonelózy

81
1.8.13 10:18

Přenos salmonelózy

Ahoj holky,

nevíte, zda se může přenést salmonelóza z člověka na člověka? Samozřejmě základní hygienické podmínky jsou OK, z mé strany určitě. Jde o to, že kolegyně chodila 14 dní do práce se salmonelou, doktorka jí to nebyla schopná říct dřív.

Jsem v 16tt a přirozeně mám trochu obavy.

Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71518
1.8.13 10:28

@Ivethea No, přenést se může, ale bývá to spíše mezi dětmi než mezi dospělými, přece jen to není jako chřipka, nestačí na někoho prsknout, ale musí tam dojít ke kontaktu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
1.8.13 10:30

@Ivethea - tak da, ale ne vzduchem. Jedine pres spatnou hygienu na toalete. Tak nejak slusne receno. Neslusne to rikam jinak, ale to si domyslis. Ja ji mela v osmnacti a nikdo to nechytl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ve-ru
1.8.13 10:31

Ahoj, pokud nemáš zhoršenou imunitu, nebo nejste vyloženě špindíry bez hygienických návyků, tak se nemáš čeho bát :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
JayLee
1.8.13 10:33
@Ivethea píše:
Ahoj holky,

nevíte, zda se může přenést salmonelóza z člověka na člověka? Samozřejmě základní hygienické podmínky jsou OK, z mé strany určitě. Jde o to, že kolegyně chodila 14 dní do práce se salmonelou, doktorka jí to nebyla schopná říct dřív.

Jsem v 16tt a přirozeně mám trochu obavy.

Díky moc.

jj presne jak pisou holky jedine spatnou hygienou na toalete vicemene :kytka: jinak je ta sance minimalni skoro zadna kor kdyz se dodrzuji zakladni hygienicky pravidla. Ja ji mela 2× a vzdy mi jen v nemocnici rekli, ze je mam dodrzovat a cela rodina taky a dali mi ty vsemozny prasky - nebyla jsem dehydratovana takze nebylo treba hospitalizace a prislo se na ni hodne brzo takze se nasel i zdroj ;)

• Citovat
  • Upravit
81
1.8.13 10:52

Děkuju moc, přeci jen jsem těhotná poprvé, takže jsem vyplesklá ze všeho, i z mastných tyčí v metru :P Uklidnily jste mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11479
1.8.13 11:28

No, nehledě na to, že inkubační dobu má salmonela asi 24 hodin, tak už bys ji asi měla. Moje dítě ji mělo těsně před 1. narozeninami, nezjistilo se odkud. 12 hodin před ní jsem měla průjem 1/2 dne já a bylo mi blbě, tak to možná chytla i ode mě, ač jsem se myla. Jenže děti se nakazí mnohem snadněji než dospělý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivona Herzová
29.11.13 11:16

Dnes mi doktorka detská volala že má dcera salmonelu, po tydnu leceni na strevni chripku, ktera tu ted dost radi.Mam doma ještě 8 a 1 rocni dite.+pes. Volala jsem sice veterinarovi tak psa vyloucil a tak stale hledame kde se mohla dcera nakazit. Nemuzeme na nic prijit.Ale chci se zeptat, pokud budeme dodrzovat hyg. navyky (vse jsem dnes i vysavovala) hrozi nakaza 1.rocnimu synovi? Dcera ma i kasel. Děkuji predem za vaše odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
71518
29.11.13 11:32

No, mohla někde něco špatného sníst - to je nejčastější příčina nakažení… A jinak ohledně nakažení, záleží jak precizně se vám povede ty návyky dodržovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 12:32

Možná nákaza

Ahoj, předem se omlouvám za hloupý dotaz a za svoji hysterii. :D
Při umývání kuřecího masa mi stříkla kapka do oka, tak se chci zeptat, jestli je možná nákaza salmonelou nebo něco? Oko jsem si umyla a kápla jsem si kapky Ocuflash.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13062
23.3.20 12:48

Ne není. Drtivá většina kuřat z příčetných zdrojů není salmonelozou nakažená. To dokazuješ sama tím, že jste zatím salmonelozou netrpěli, ačkoliv kuře omýváš a tím dost kontaminuješ svou kuchyn. Omývání syrového masa je kontraproduktivní - jen tím dál šíříš možné bakterie. Tím že maso tepelně zpracuješ, tak ho tím spolehlivě dezinfikuješ.

více třeba zde

https://spotrebitele.dtest.cz/…ete-bakterie

https://www.idnes.cz/…6_zdravi_pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama