Přepis hypotéky na jinou nemovitost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 19:05
Přepis hypoteky na jinou nemovitost

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s přepisem hypoteky?

Další fixační období máme za dva roky, nicméně se nám naskytla skvělá pracovní příležitost, dům ale pronajímat nechceme (máme spatní zkušenosti s pronájmem bytu, natož domu), zároven by jsme si vybrali i byt v nové lokalitě.

Ale nevíme zda by šlo přepsat hypoteku (částečná) z jedné nemovitosti na druhou. vím, že se dělá, že se hypoteka bance vyplatí s pokutou, ale banka pak znovu dá tu samou hypoteku a pokračuje se tak dále na novou smlouvu za stávajících podmínek a pokutu vrátí :nevim:

Máte s tím někdo zkušenosti? :think:

Anonym prosím kvuli rodině, která sem chodí, zatím to řešíme jen ve dvou s manželem zda do toho jít, zda tu nabídku přijmem nebo ne. Mysleli jsme, že jsme se přestěhovali už nadobro, ale nabídka je to velmi lákavá :oops: :mrgreen: Ale vyplácet hypoteku a jít do podnájmu nechceme, to raději vše necháme při starém. Sli by jsme jen pokud by se hypoteka přenesla na jinou nemovitost, vraceli by jsme se totiž do manželova rodného města…

Děkuji za názory a rady a ideálně i zkušenosti jak je to s tím přepisem :-)

Reakce:
Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 19:54

Určitě to lze ;) jen je potřeba, aby nová nemovitosti měla dostatečnou hodnotu pro pokrytí (části) hypotéky :) pokud jste třeba v situaci, že nová nemovitost má dokonce vyšší hodnotu, než ta stará, tak to banka na 99 % přijme, akorát tedy budete muset zaplatit výmaz zástavního práva na staré nemovitosti a vklad zástavního práva na nové nemovitosti, ale pokud se nic nezměnilo, tak se jedná dohromady o 2.000 Kč ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 19:54

Já jsem takhle prodala byt a banka výrazně snížila sankci za předčasné splacení hypotéky před koncem fixace (asi o 60 tisíc) s tou podmínkou, že jsme si u nich vzali hypo na druhou nemovitost. Vyjednával nám to finanční poradce, je to přes dva roky. Bylo to u Hypoteční banky.

Od té doby se změnil zákon o úvěrech, není něco pro tyto případy v něm? Pokud se nepletu, tak tam nově je, že můžeš každý rok splatit bez sankce 25% jistiny.

Anonym kvůli financím.

di.xi.nka01
Kecalka 115 příspěvků 04.12.18 19:56

Taky jsme to řešili u CS a lze to akorát je to dost zdlouhavý proces. Nakonec jsme dům prodali, hypo doplatili a půjčili jsme si na nový znovu. Kdybychom si pujcovali hypo na stejnou výši pokuta nebude ale stačila nám třetinová hypotéka takže jsme museli zaplatit 100tis pokutu :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 20:12
@Twixinka píše:
Určitě to lze ;) jen je potřeba, aby nová nemovitosti měla dostatečnou hodnotu pro pokrytí (části) hypotéky :) pokud jste třeba v situaci, že nová nemovitost má dokonce vyšší hodnotu, než ta stará, tak to banka na 99 % přijme, akorát tedy budete muset zaplatit výmaz zástavního práva na staré nemovitosti a vklad zástavního práva na nové nemovitosti, ale pokud se nic nezměnilo, tak se jedná dohromady o 2.000 Kč ;)

Moc děkuji za info, nová nemovitost má jednou takovou hodnotu, ale je to jiná lokalita - přímo v městě, kde jsou nemovitosti daleko dražší. Ale hypoteku by jsme nenavyšovali, stačila by nám ta co ted máme a zbytek by jsme doplatili hotově.

Twixinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 20:13
@Anonymní píše:
Moc děkuji za info, nová nemovitost má jednou takovou hodnotu, ale je to jiná lokalita - přímo v městě, kde jsou nemovitosti daleko dražší. Ale hypoteku by jsme nenavyšovali, stačila by nám ta co ted máme a zbytek by jsme doplatili hotově.

Tak to by byla banka sama proti sobě, kdyby Vám to neschválila ;)

Váš příspěvek
Reklama