Přepis otcovství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 23:59

Přepis otcovství

Ahoj, dobrý den,
Ráda bych se zeptala, jak funguje přepis otcovství, a zdali to vůbec jde. Můj tata si mě víceméně nevšímá a já to neřeším (tohle tema nechme být) a mamka má manžela, kterého momentálně beru jako tátu. Lze ho formální cestou přepsat na tátu? Absolutně nevím co s tím, ale svého tátu jako tátu už neberu. Ráda bych tedy věděla co pro to udělat, jak a tak.

Díky za odpovědi. Pardon za anonym, ale je to citlivé tema.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
751
28.10.21 00:14

Tvůj otec musí k tomu dát souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8632
28.10.21 01:00

A partner maminky s tím souhlasí? Bude mít k tobě vyživovací povinnost. Pokud se s maminkou rozjedou, bude na tebe platit alimenty. Ty po něm budeš dědit. To vše a spoustu dalšího si musí uvědomit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18387
28.10.21 06:41
@Anonymní píše:
Ahoj, dobrý den,
Ráda bych se zeptala, jak funguje přepis otcovství, a zdali to vůbec jde. Můj tata si mě víceméně nevšímá a já to neřeším (tohle tema nechme být) a mamka má manžela, kterého momentálně beru jako tátu. Lze ho formální cestou přepsat na tátu? Absolutně nevím co s tím, ale svého tátu jako tátu už neberu. Ráda bych tedy věděla co pro to udělat, jak a tak.Díky za odpovědi. Pardon za anonym, ale je to citlivé tema.

Takhle jednoduche to opravdu neni.
Musi s tim souhlasit jak biootec, tak nebiootec. A rozhoduje o tom soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
28.10.21 07:48

Ano jde to. Zaprve by manzel tve mamky musel dat navrh na soud, ze by te chtel osvojit. Na internetu jsou vzory. Samozrejme musi souhlasit vsechny strany. Jak matka, tak vlastni otec a nevlastni otec a ty. Pokud je ti vice nez 12let rozhodujes sama, pokud ne, jedna ve tvem zajmu ospod. Samozrejme o tom ale rozhoduje soud, musi byt vhodne podminky :palec: tvuj biologicky otec uz na tebe nebude mit vyzivovaci povinnost a zadne pravo co se tyka styku a cehokoliv. Tvemu “novemu” otci by naopak vyzivovaci povinnost vznikla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34364
28.10.21 17:10

No moc se mi nezdá, že by s tím přišel nový „otec“, když se tu ptáš ty. A matka by přišla o alimenty na tebe, moc se mi nezdá, že by s tím radostně souhlasili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat