Přerušení studia SŠ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.11.21 10:12

Přerušení studia SŠ

Ahoj :kytka:
Studuji 4.ročník střední školy. Od druháku studuji pomocí IVP (individuální studijní plán). Otěhotněla jsem brzo, ale školu jsem si i s dítětem chtěla dodělat a tento rok bych měla maturovat. Problém je, že to mám bohužel hodně těžké s hlídáním tento rok. Předměty, na které musím docházet jsou tento rok pro mě v dost blbý čas. Rodiče chodí do práce, přítel také a není nikdo jiný kdo by mi dcerku 2× týdně na 4 hodiny pohlídal. I s učením je to těžké, protože mi dcerka už dopoledne nespí a přes den mě učit moc nenechá. Přemýšlela jsem tedy o přerušení studia, do té doby než dcerka půjde do školky (cca 1-2 roky). Pak bych se do školy vrátila a čtvrťák a maturitu si udělala. V tuhle chvíli mi to přijde jako nejlepší řešení. Dcera bude dopoledne ve školce a já budu moct docházet do školy i se doma v klidu učit. Jen si s tím furt nejsem jistá :? na 100% ale vím, že školu si dodělat chci. A tak jsem se chtěla zeptat, zda s přerušením někdo nemá zkušenosti?

Prosím, přišla jsem sem kvůli diskuzi o přerušení. Nepotřebuji slyšet, že jsem neměla mít dítě takhle brzo atd.
Děkuji za pochopení a za případné odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8675
7.11.21 10:13

Odkud jsi? Treba by se nasel nekdo, kdo by Ti pohlidal..ja klidne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22779
7.11.21 10:15

Pokud přerušis je velká pravděpodobnost, ze už nedodelas. :nevim: Ty nepujdes do práce až půjde dítě do školky? Přítel vše utahne i bez tvého rodicaku? Za 2 roky zapomenes to co umíš a bude to mnohem těžší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 10:17

@Tarjei Ústecký kraj :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 10:19

@jahuhudka samozřejmě, že bych chtěla jít do práce. Rodičák mám na 4 roky v tom případě by mi skončil až v prosinci 2023 a do maturity by jsme to s penězma zvládli. Jen se právě bojím toho jak jste psala.. abych z toho učení nevypadla :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10937
7.11.21 10:20
@jahuhudka píše:
Pokud přerušis je velká pravděpodobnost, ze už nedodelas. :nevim: Ty nepujdes do práce až půjde dítě do školky? Přítel vše utahne i bez tvého rodicaku? Za 2 roky zapomenes to co umíš a bude to mnohem těžší

Tohle si přesně myslím.

Za 2 roky půjdeš do práce místo do školy nebo budeš mít druhý a už to bude úplně v pytlu. Snažil bych se to vymýšlet tak, abys to dodělala teďka. Co nějaký jesle nebo jiné placené hlídání? Co kdyby se rodiče a přítel nějak hecli a hlídali na vybírání dovolené nebo půl dne dovolené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280

Neprerusuj ji. Jak bylo napsano vyse, kdyz prerusis, uz si ji nedodelas, musela bys zacit od prvaku a 4roky pritel utahne vsechno sam? Urcite se da sehnat hlidani. Jen to nebude zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25587

Vykašli se na přerušení, protože pak zase bude potřeba, aby si šla do práce atd. a školu už nikdy nedoděláš. Hledej, kde se dá. Když už si to zvládla takhle dotáhnout skoro k maturitě, tak by to byla škoda. Jak často máš ty předměty? Není u vás možnost nějaké dětské skupinky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36127
7.11.21 10:35
@Anonymní píše:
Ahoj :kytka:
Studuji 4.ročník střední školy. Od druháku studuji pomocí IVP (individuální studijní plán). Otěhotněla jsem brzo, ale školu jsem si i s dítětem chtěla dodělat a tento rok bych měla maturovat. Problém je, že to mám bohužel hodně těžké s hlídáním tento rok. Předměty, na které musím docházet jsou tento rok pro mě v dost blbý čas. Rodiče chodí do práce, přítel také a není nikdo jiný kdo by mi dcerku 2× týdně na 4 hodiny pohlídal. I s učením je to těžké, protože mi dcerka už dopoledne nespí a přes den mě učit moc nenechá. Přemýšlela jsem tedy o přerušení studia, do té doby než dcerka půjde do školky (cca 1-2 roky). Pak bych se do školy vrátila a čtvrťák a maturitu si udělala. V tuhle chvíli mi to přijde jako nejlepší řešení. Dcera bude dopoledne ve školce a já budu moct docházet do školy i se doma v klidu učit. Jen si s tím furt nejsem jistá :? na 100% ale vím, že školu si dodělat chci. A tak jsem se chtěla zeptat, zda s přerušením někdo nemá zkušenosti?Prosím, přišla jsem sem kvůli diskuzi o přerušení. Nepotřebuji slyšet, že jsem neměla mít dítě takhle brzo atd.
Děkuji za pochopení a za případné odpovědi :kytka:

Taky se může stát, že změní akreditaci oboru. Stalo se to jedné známé, která přerušila z jiného důvodu. Potom narychlo během roku musela dodělat ještě druhý cizí jazyk a jiný předmět, aby ji pustili k maturitě.

Nepřerušuj, spíš najdi někoho, kdo dítě pohlídá. Když si zadáš inzerát na FB skupinku matek ve městě nebo města, určitě někoho najdeš. Problémem je vysoká nemocnost dětí, hrozí, že z rodiny, kde je více dětí, si virozu přinese i Tvá dcerka. Z tohoto důvodu bych asi preferovala nějakou důchodkyni. Nemůže se Tvé pribuzenstvo poptat v práci, jestli někdo někoho nezná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
7.11.21 10:47

Navyš si rodičák a soukromá školka na dvě dopoledne v týdnu. Učit se můžeš večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6527
7.11.21 10:49

Ano, prerusovala jsem, ale z uplne jineho duvodu (stehovani do zahranici). Nakonec jsme s rodici gympl v Cesku ukoncili po tech dvou letech (studovala jsem behem toho normalne skolu v zahranici), ja si udelala maturitu v zahranici a dodelala akorat nosteifikacni zkousku.
Doporucuji neprerusovat a najit si skolku/detskou skupinu/hlidani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7608
7.11.21 11:00

Neprerusuj. Misto toho, proc to ted nejde, zacni hledat duvody, jak to muze jit. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23847
7.11.21 11:11

Školu nepřerušuj a najdi si hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11598
7.11.21 11:15

Nepřerušuj, jinak je velká pravděpodobnost, že nakonec nedostuduješ.

Mít a nemít maturu je fakt rozdíl, navíc uz nejsi moc daleko od cíle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18791
7.11.21 11:16

Když přerušíš, tak už to nedoděláš.

To nestojí za to - hledej dětské skupiny, mateřská centra a nebo školky co berou dvouleté alespoń na pár hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat