Přerušení těhotenství , možnosti?

Anonymní
11.4.21 20:05

Přerušení těhotenství , možnosti?

Ahojda, chci se zeptat. Vyšel mi pozitivní tehotensky test, mám zpoždění ms a k doktorovi budu volat až zítra. S partnerem jsme se ale rozešli 2 tydny dozadu, takže určitě těhotenství nechci. Dle toho, jak jsme spolu spali, bych měla byt opravdu hodně na začátku. Četla jsem, ze to lze přerušit i jinak než zákrokem. Mate někdo zkušenosti? Děkuji za info.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20179
11.4.21 20:05

Buď miniintetupce nebo potratová pilulka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
11.4.21 20:06

Ano, při úplně čerstvém těhotenství je možná potratová pilulka. Ozvi se svému lékaři co nejdřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 20:17

A jak to funguje? Mate někdo s pilulkou zkušenost co a jak se dela?? Dá mi ji přímo on?

• Citovat
  • Nahlásit
1466
11.4.21 20:26
@Anonymní píše:
Ahojda, chci se zeptat. Vyšel mi pozitivní tehotensky test, mám zpoždění ms a k doktorovi budu volat až zítra. S partnerem jsme se ale rozešli 2 tydny dozadu, takže určitě těhotenství nechci. Dle toho, jak jsme spolu spali, bych měla byt opravdu hodně na začátku. Četla jsem, ze to lze přerušit i jinak než zákrokem. Mate někdo zkušenosti? Děkuji za info.

Zitra si tam urcite zavolej a konzultuj to s doktorem. Bud potratova pilulka nebo miniinterupce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
11.4.21 20:26
@Anonymní píše:
A jak to funguje? Mate někdo s pilulkou zkušenost co a jak se dela?? Dá mi ji přímo on?

Moje ségra na ní byla, dává se ve více (nejsem si jistá kolika) dávkách. Musela vždycky extra přijet na gyndu do nemocnice, kam dostala doporučení od gynekoložky. Užít ji musela pod dozorem lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
11.4.21 21:01

Akorát u chemickém UPT (ta pilulka) to občas nemusí vyjít a musí se na zákrok stejně, ale to ti vše vysvětlí gynekolog :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
11.4.21 21:42

Pokud stihneš potrat do 8 týdnů počítáno od poslední menstruace, máš dvě možnosti. Miniinterrupce se provádí odsáváním obsahu dělohy, což trvá nejvýše 5 minut, ovšem pobyt v nemocnici se prodlouží o dobu anestézie. Vyvolání potratu medikací se dělá také pod dozorem lékaře. Dostaneš jednu pilulku a další den druhou, která vyvolá vlastní potrat. Není předem jasné, kdy k potratu dojde, jak dlouho a jak mnoho budeš krvácet. Může se to hodně rozdílné. Může se také stát, že potrat proběhne jen částečně nebo vůbec ne, potom je nutné provést klasický zákrok, pokud se nestihne miniinterrupce. Je tedy otázka, který způsob je méně nepříjemný. Přečti si diskuzi tady: Diskuze Těhotenství se špatným koncem Mifegyne - potratová pilulka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
30.4.21 21:20
@Anonymní píše:
Ahojda, chci se zeptat. Vyšel mi pozitivní tehotensky test, mám zpoždění ms a k doktorovi budu volat až zítra. S partnerem jsme se ale rozešli 2 tydny dozadu, takže určitě těhotenství nechci. Dle toho, jak jsme spolu spali, bych měla byt opravdu hodně na začátku. Četla jsem, ze to lze přerušit i jinak než zákrokem. Mate někdo zkušenosti? Děkuji za info.

Můžeš přerušit tabletkami do konce 7.týdne ode dne poslední menstuace. Dostaneš v nemocnici tabletu na zapiti, čekáš hodinu a jdeš domů, nic se neděje většinou, a to ani druhý den. Pak si jedeš pro poslední 2 tablety, které zapiješ vodou a to už se ti za cca 3 hodiny spustí krvácení s kouskami krve a máš k tomu i křeče, takže ten den si naplánuj jen leženi v posteli. Můžeš krvácet tak pár dní, pak jdeš za dva týdny na kontrolu, jestli vše odešlo. V 5% se uvádí, že vše z tebe neodejde a musíš na dočistění dělohy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat