Reklama

Přerušit antibiotika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kallya
Kecalka 110 příspěvků 25.01.17 09:55
Přerušit antibiotika?

Dobrý den, dnes jsem dostala antibiotika na 14 dní, protože mě pálí čurání. Doktorka teprve dnes poslala moč na rozbor a výsledky bude vědět v pátek s tím, že je mám začít brát už dnes. V pátek ale jdu na ples, a chtěla bych si dát skleničku, dvě vína. Myslíte, že bych mohla v pátek léky vynechat a nasadit je zpátky v sobotu? Nebo je vůbec nenasazovat a začít je užívat až v sobotu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 25.01.17 09:57

To ani náhodou nedělej, když je přerušíš, vytvoříš si rezistenci na antibiotika a budeš v háji pak. Ber je v kuse, žádný přerušování. A já osobně při pálení čurání začla brát antibiotika hned bez výsledků, co mi předepsala doktorka, není dobré si zahrávat se záněty a začít brát antibiotika, co nejdříve

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 25.01.17 09:58

Přerušovat léčbu antibiotiky? Ne nepřerušovala.
Je lepší ples s problémy a bolestmi u močení bez léků nebo bez větších problémů a bez alkoholu?

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 25.01.17 09:59

Rozhodně nevynechávej. Pokud bez té skleničky nemůžeš být, tak si ji dej, nic se nestane ani při braní ATB. Nesmíš ale vypít celou láhev samozřejmě

Helileli
Závislačka 2764 příspěvků 25.01.17 09:59

Jestli si chceš zadelat na rezistenci, tak výsad. Jestli chceš riskovat poradny zánět třeba i s ledvinami, tak nenasazuj.
Svatá prostotou, fakt by ti to víno stálo za to? 8o

marfra
Generální žvanilka 23206 příspěvků 30 inzerátů 25.01.17 09:59

@Kallya prerusit urcite ne. Nanejvys teda pockej do patku na vysledky a ber od soboty, kdyz to vydrzis. Ale zanet mocaku neni sranda, muze prelezt na ledviny a to je pak teprve pecka :roll:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 09:59

To je raději začni brát až po plese.. než přerušovat

lili355
Kecalka 144 příspěvků 25.01.17 09:59

Zalezi na tom, jak moc jsou problemy vazny. Pri akutnim zanetu mocaku je clovek rad, ze vubec doleze k Dr pro antibiotika a modli se, aby to uz konecne zabralo.
Na paleni pri curani obvykle zabiraji brusinky a urologicky caj. Ja mam tohle paleni vetsinou ve spojitosti s gynekologickou mykozou, prelecim se Gynopevarylem a mam klid.

chtelo by to podle me udelat i vyter na gynde, mne trvalo nekolik let, nez jsem prisla na to, z ceho ty problemy jsou.

K dotazu - pokud te jen trochu pali pri curani, nasadila bych brusinky a caj, hodne pila a antibiotika zatim nebrala(cim min antb do sebe nacpes, tim lip). Pokud se to nejak hodne zhorsi - nasad je.

Kazdopadne pocitej s tim, ze alkohol neni na urologicke problemy dobry.
A kdyz uz antb nasadis, tak brani neprerusuj, pak ta lecba nema smysl.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 10:00

Vůbec nelepší by bylo nepít, člověk se zvládne bavit i bez alkoholu :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 25.01.17 10:00

@Kallya No a pak se člověk diví, že je stále víc mrch na ATB resistentních :zed: Asi to není tak vážné, když řešíš, jestli je kvůli jedné skleničce vína nasadit nebo ne, tak se na ně prostě vykašli úplně a máš to. Plus tedy nechápu, proč by si s ATB nemohl dát člověk skleničku vína, když je to tedy na plese nezbytné a není možné si dát místo toho skleničku nějakého nealka.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 25.01.17 10:00

Nenasazuj to třeba vůbec a počkej, až se ti rozjede zánět ledvin… Jestli ti to za to víno bude stát :nevim: jako sorry ale to je dotaz na Oscara.

nozu
Extra třída :D 11476 příspěvků 25.01.17 10:02

Hele, to je fakt blbý nápad. jak psala výše @ivanapesk zaěláš si tím na rezistenci na antibiotika a když budeš čekat až do soboty, tak taky můžeš tou dobou už čůrat krev… zánět močáku fakt není žáná sranda. Já osobně bych teda odpískala i ten ples jako takový. Nevím jak reaguješ na antibiotika ty, ale mě vždycky totálně položí a jsem schopná první tři dny jen spát a jíst…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 25.01.17 10:11

@nozu Tak já bych třeba nasadila ATB a v klidu na ples šla, vlastně ani na sobě nepoznám, že je beru a za 3 dny už mi na močák i v pohodě zaberou.

nozu
Extra třída :D 11476 příspěvků 25.01.17 17:38

@j.a.n.i1 jojo, to je hlavně o tom, jak kdo snáší antibiotika. U sebe právě vím, že bych to nedala. Zakladatelka si to musí vyhodnotit sama. Já třeba obdivuju lidi, co zvládají chodit s antibiotiky do práce. Já to nedávám, musím být doma (otázka je, jestli to není pro organismus lepší :think: )

Kallya
Kecalka 110 příspěvků 25.01.17 17:58
@nozu píše:
@j.a.n.i1 jojo, to je hlavně o tom, jak kdo snáší antibiotika. U sebe právě vím, že bych to nedala. Zakladatelka si to musí vyhodnotit sama. Já třeba obdivuju lidi, co zvládají chodit s antibiotiky do práce. Já to nedávám, musím být doma (otázka je, jestli to není pro organismus lepší :think: )

S antibiotiky chodim normálně do práce. Ted mam teda do konce týdne volno. Ale jinak me to problem nedělá. Antibiotika jsem nasadila a budu se snažit zabavit bez alkoholu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama