Přerušované spaní u skoro dvouleté

20.11.19 10:37

Přerušované spaní u skoro dvouleté

Zdravím, chtěla bych se zeptat jaký máte názor..Od malička naše 23mesicni dcera spala v postýlce, vždy jsme ji tam dali a spala. Letos v létě jsme ji přestěhovali do pokojíčku ke své 10ti lete sestře, dva dny brečela, pak si zvykla, no a asi od půlky října ji dám do postýlky, spí hodinu až dvě, načež se probudí, postaví v postýlce, brečí, uložíme ji zpět, je ticho, za pět minut tam jdu znovu, a za dalších znovu a takhle dokola.Az mi rupnou nervy a vezmu si ji k sobě do postele, spí až do rána. Jednou jsem chtěla být neoblomná, že ji prostě nechám vyrvat ale rvala s přestávkami hodinu a půl, takže opět skončila v posteli…je to jen nějaké přechodné období, nebo jí to mám nějak opravdu odnaučovat. U starší dcery to neznám, do pokoje byla přestěhována ve stejném věku, a byla tam sama a žádný problém. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
10333
20.11.19 10:50

Hele není jak jí to odnaučit. Je to něco zcela mimo její volní kontrolu, žejo. Je možné zkusit porozumět tomu, co ji spánek zhoršuje a upravit vnější prostředí tak, aby se jí spalo lépe.

Klíčová otázka - je něco ve vašem životě co v ní vzbuzuje větší stres a obavy? (včetně napětí mezi rodiči, o kterém se naivně dospělí domnívají, že to přecě děti nevidí).

Pokud ano, tak je potřeba to vyřešit a především se o tom bavit nějak rozumně i s dětmi, protože když cítí napětí (a to prostě cítí) a navíc neví o co jde a že to není jejich vina a že se to vyřeší, tak jsou pochopitelně úzkostné až na půdu.

Pokud ten přerušovaný spánek nějak souvisí s tím, co se u vás doma děje, tak se hodí naučit dítě nějaké jednoduché relaxační cvičení a praktikovat ho + koupat ve vaně, kde ještě bude třeba meduňková a nebo levandulový olejíček. Ale to jen usnadní snášení situace - pokud nadále se bude napětí jen stupńovat a nebude probíráno a řešeno, tak je to jako jít s acylpirinem na zlomenou nohu…

Mrkni třeba sem a neco z toho zkuste zavést do denního režimu.

https://obchod.portal.cz/…erske-skole/

Respektive můžeš zkusit upravit podmínky spánku - (pravidelný režim, žádné obrazovky po setmění, vyměnit žárovky za ty bez modrého světla, opravdu značné ticho, tma a nižší teplota v místnosti kde se spí, adekvátní míra unavenosti, ale nepřetaženosti, ne sladké na večer (při poklesu cukru v krvi se zhoršuje spaní), možná vyzkoušet to udělá bílý šum, možná suplementovat b-komplex a hořčík v nějaké formě pro děti.

Můžeš si zkusit objednat nějaké želé s melatoninem, jestli ji to pomůže s kvalitou spánku - maximálně tak 0.5 mg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 22:22

@Ou
Určitě žádné problémy nemáme. A ani žádné potlačené..
Prostě nevím čím to může být, teď třeba stačilo abych si lehla místo její ségry do postele já a je klid a spí… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
24.11.19 20:26

@Mischellka já tě nepotěším, moje 3,5r dcera spí stále s námi. Prostě se v noci budí a volá mě. Nevím, co je špatné, má neklidné spaní od mala. Naopak její 13m ségra je schopná usnout sama v pokoji už teď. V dohledné době je plánuju přestěhovat spolu do pokoje, třeba si budou stačit :nevim:. Taky bych nevěřila, že se dvě ségry můžou tak lišit :mrgreen:. Stále se učím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama