Přespání a dovolená s přítelem

Anonymní
6.8.20 21:40

Přespání a dovolená s přítelem

Dobrý den,
je mi skoro 20 let a nastupuji na vysokou školu. Mám přítele, se kterým jsem déle, než 2 roky a chtěli jsme spolu podniknout první dovolenou. Kvůli koronaviru jsme vyřadili zahraničí, navíc Česko je krásné. Jenže problémem jsou rodiče. Za žádnou cenu mě nechtějí pustit - prý jsem na to moc mladá. Neustále mi jen předhazují názory, že otěhotním a zkazím si tak celý život - oba jsme rozumní, miminko teď rozhodně nechceme, máme před sebou náročnou budoucnost. Rodiče si navíc nejspíš i myslí, že jsme spolu nikdy nic neměli a že na to potřebujeme společnou noc, což všichni víme, že je blbost… :-)
Prosím Vás o radu, co mám dělat a jak přesvědčit rodiče. Chceme být prostě alespoň chvíli sami spolu.
Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26969
6.8.20 21:47
@Anonymní píše:
Dobrý den,
je mi skoro 20 let a nastupuji na vysokou školu. Mám přítele, se kterým jsem déle, než 2 roky a chtěli jsme spolu podniknout první dovolenou. Kvůli koronaviru jsme vyřadili zahraničí, navíc Česko je krásné. Jenže problémem jsou rodiče. Za žádnou cenu mě nechtějí pustit - prý jsem na to moc mladá. Neustále mi jen předhazují názory, že otěhotním a zkazím si tak celý život - oba jsme rozumní, miminko teď rozhodně nechceme, máme před sebou náročnou budoucnost. Rodiče si navíc nejspíš i myslí, že jsme spolu nikdy nic neměli a že na to potřebujeme společnou noc, což všichni víme, že je blbost… :-)
Prosím Vás o radu, co mám dělat a jak přesvědčit rodiče. Chceme být prostě alespoň chvíli sami spolu.
Děkuji!

Jsi plnoletá. Jet můžeš bez maminčina požehnání. Akorát pak možná utáhnou kohoutky. Budeš muset na brigádu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
6.8.20 21:48

Nemam radu, ale ve 20 letech jsme byla uz pryč z domu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3468
6.8.20 21:50

Asi bych jim řekla, že sexuálně ziješ už 4 roky a nemusi mít obavy, že ochranu před početím máš zmaknutou :lol: A taky bych je upozornila, že jsi dospělá a můžeš jet kam budeš chtít. To, že mají vyzivovací povinnost bych nezminovala, ale je to tak. Pokud studuješ, živit tě musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
6.8.20 21:54

Zadna takova rada neexistuje. Spis by mne zajimalo proc ti rodice neveri?
Kdyz budes na VS, tak budes bydlet stale u rodicu? :think:

Vysvetli jim, ze kdyz spolu jste, tak vzdy pouzivate antikoncepci. V opacnem pripade. kdyz je nepresvedcis a dokud ti budou financovat VS, tak je budes muset respektovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13262
6.8.20 22:00

Tyjo, takhle me mama drzela zkratka v 15,16ti, ale ve dvaceti, to uz je celkem divny. V te dobe uz jsem byla s pritelem 3 mesice v zahranici absolutne mimo dohled rodicu :nevim: Mluvis s mamou otevrene? Proc ji nereknes, ze normalne sexualne zijes, pouzivate ochranu a jste zodpovedni? :nevim: Jinak samozrejme od ni zadne svoleni nepotrebujes, jedte a uzijte si to. Ale pokud budes nadale bydlet u nich, priprav se, ze to muze byt narocne. Ale dokud studujes, maji k tobe vyzivovaci povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7103
6.8.20 22:01

To nevysvetlis, neobhajis. Jespousta rodicu, co drzi sve dcery takto zkratka, dokud nedostuduji. (Syny nedrzi, jenom dcery)
Proste jim oznam, ze jedes a doufej, ze ti pak budou prispivati aspon na vlak do skoly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4010
6.8.20 22:11

Já jsem ve 20 tez uz bydlela s přítelem… taky bych jim řekla že se těhotenství z dovolené bát nemusí že neormalne sexuálně žiješ. A jela bych a hotovo. Asi bych ji vysvětlila že už jsi dospělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13424
6.8.20 22:50

Rodičům oznam, že jsi dospělá a jejich souhlas nepotřebuješ. Že sexuálně žiješ už několik let, takže antikoncepci používat umíš.
To jak to bude pak, kdo ví. Ale jsi dospělá, takže by sis měla poradit.

Já byla ve 20 těhotná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4504
6.8.20 23:38
@Anonymní píše: Dobrý den,
je mi skoro 20 let a nastupuji na vysokou školu. Mám přítele, se kterým jsem déle, než 2 roky a chtěli jsme spolu podniknout první dovolenou…
Děkuji!

typicky double standard, synum se to povoluje, dcery se chrani jako oko v hlave,
sice svou dceru nemam, ale mam takovou polovicni dceru,
myslim si, ze ve 20 bych ji asi nebranil, aaz toho veku doroste,
synkovi jsme kdysi rek, bylo mu nejakych 15,16, kdyz se pripravoval odjet na nejakou spolecnou akci, bez a kup si prezervativy, at tam neco nevyrobis,
jeho maminka si z mych rad davala mokry hadr na hlavu,
ac pred tim mi naridila, „pouc syna“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

k veci, jestli mas brachu nebo bratrance, tak zkus argumentovat emancipaci,
ti urcite jezdi nebo jezdili o vyletech mnohem mladsi,
pokud ovsem tatinek neproskoci radosti strechou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2851
6.8.20 23:59

Řekni, že jedeš s kámoškou 😁 měla jsem kamarádku z věřící rodiny a ta to takhle řešila, jezdila s kamarádkou, kamarádka pro ní přijela domů a pak jí skoro za rohem předala jejímu příteli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
7.8.20 01:24

Od 17 bydlím v jiném státu 3 tisíce km od domova takže :lol: přijde mi úsměvné, že někdo nevydrží par noci bez dcery

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1073
7.8.20 08:00

Nemusíš se rodičů ptát, jestli tě pustí. Prostě jeď. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
7.8.20 10:42

Použij větu oznamovací a odjeď. Jsi dospělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
168
7.8.20 10:51

Je to, jako bys psala o mých rodičích. Já jim stále ustupovala, až ve 30-ti jsem poznala, že mi budou furt žvanit do života, i když jsem dospělá.
Urči jim hranice, kam až můžou v jednání s tebou zajít. Jsou typy lidí, kterým nevadí, že jim rodiče řídí život, nebo mají podobný náhled na život.
Pokud jsou ovšem tvoji rodiče někde jinde, je potřeba jim opakovat, že jsi dospělá, a že je nemusíš poslouchat na slovo, ať s tebou nejdnají jako s malým dítětem. Je potřeba se ovšem připravit na to, že takto smýšlející rodiče tohle většinou neunesou a začnou ti předhazovat, jak jsi nevděčná, že ses změnila, budou hrát uražené a já nevím, co ještě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama