Přestat kojit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 22:37
Přestat kojit?

Ahoj všem maminkám,
Opět si jdu k vám pro radu. Malý bude mít za týden a kousek ukončený 10. měsíc a já řeším kojení-zase nebo spíš pořád.
Situace se má takto-kojím pd porodnice s kloboučky, máme za sebou asi milion bojkotů, které se uklidnily až kolem 6. měsíce, kdy malý najel na více příkrmu přes den, ale ani tak nemáme jediný týden, kdy by nebyl nějaký problém s kojením - zácpa a bolest bříška v poloze při kojení, noční děsy, zuby, pláč po nočním kojení apod… Ješte před asi 2 týdny jsem kojila občas i přes den, ale to už prso odmítá úplně a v noci poslední týden chce už jen tak 2× nakojit… Jak dlouho je takovéto kojení vůbec udržitelné? Jsem už ze všeho toho boje s kojením unavená, stále uvažuji, co je za problém - jsou to zuby? Nemám pro něj málo mlíka? Bolí ho břicho? Atd. Začíná mi z toho solidně hrabat… Navíc jsem z toho celá rozpolcená, z jedné stránky chci moc kojit i nadále, ale bojím se o to mlíko, jestli má dost, nervy z toho pak nemám jen já, ale určitě to přenáším i na malého… Po kaši mi spí cca od 19h až do cca 2-3h rána, což dříve nikdy nebylo, hlásil se o kojení i po 2 hodinách od kaše… Ale to chtěl i přes den… A tak nevím, zkusit zachovat laktaci, co to jde, jak ho ale donutit více pít nebo i přes den znovu? Anebo si psychicky ulevit a přestat?

Děkuji všem za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Icestar
Závislačka 4217 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 22:38

@Lumpík24 V tomhle věku už tvoje mlíko nepotřebuje. Pokud ti to psychicky uleví, přestaň :kytka:

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 22:45

@Icestar
Když já právě nevím, to je to :( Abych si to pak nevyčítala, že jsem nevydržela. Doteď jsem na sebe byla hrdá, kolik jsme toho kvůli kojení vybojovali a je mi líto to zahodit.
Na druhou stranu jsem uzlíček nervů a malý začíná být taky trochu vztekloun, tak si zas říkám, jestli to není i tím vším vztekáním kolem kojení, on se vztekal, já občas taky, bohužel. :oops:

Alušáček
Závislačka 3182 příspěvků 21.02.17 22:50

@Lumpík24 Nech tomu volný průběh, nakoj ho kdy bude chtít, laktaci máš rozjetou, ta se jen tak nezastaví, můžeš kojit třeba jednou deně i pár měsíců… Že by to dítěti v tomto věku nic nedávalo je nesmysl, ale pokud se ti sám odstaví, žádná tragedie ;)

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 22:57

@Alušáček
Já jsem z toho i trochu zmatená, třeba včera v noci po Nurofenu (kvůli zubům) se nakojil krásně 2× v noci, ale předevčírem po obou kojením začal plakat, myslela jsem, že teda má málo, ale UM vypil jen cca 20ml, tak snad to hladem nebylo, ale proč teda plakal, to fakt nevím…

Icestar
Závislačka 4217 příspěvků 1 inzerát 21.02.17 22:57

@Lumpík24 Vybojovala jsi to nejdůležitější, a to je ten první půlrok života. Kvůli tomu jsi bojovala, mise splněna. Není cílem kojit do pěti let ;) Jak píše @Alušáček - nech tomu volný průběh, prsa ještě budou „dojíždět“ a mláděti to psychicky postačí.

Alušáček
Závislačka 3182 příspěvků 21.02.17 23:07

@Lumpík24 Děti pláčou z různých důvodů, nejen kvůli jídlu, kdyby měl hlad kojí se déle..

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 23:14

@Alušáček
Já mám asi zažité ty problém z předtím, kdy se nekojil, ani když měl hlad… Co já se navymýšlela blbostí, poloh, kojení za chůze apod., jen abychom to zvládli…
Většinou jsem vždy přišla na to, proč plakal, ale teď fakt asi nevím… Přišlo mi, že se chtěl jen poňuňat, což ale u toho kojení je mi přeci jen nejblíž, tak kdo ví :think:
Je to se mnou těžké, já vím :lol: Asi to teda zkusím úplně přestat řešit, prostě ho nalojím, když bude chtít, pochovám, když ne a uvidíme…

frame
Kecalka 372 příspěvků 21.02.17 23:16

Myslim, ze vystresovana jsi poradne a chtelo by to se uklidnit a prcek bude taky klidnejsi uvidis, proste si kup nejake UM jen tak kdyby nahodou a koj jak to pujde a kdyz nepujde, tak prejdete na mleko, maly citi, ze jsi vystresovana a ver mi, dobre vim co to je se kvuli tomu stresovat, nekdy je lepsi se tomu poddat. Kdyz pak uvidis jak je maly spokojeny a klidny, tak litovat nebudes, spokojena mama, spokojene dite :-)

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 23:17

Ještě mě možná napadá, jaké máte zkušenosti s mléčnou kaší na večer? Někde jsem zas četla, že to je úplně blbě, že i tak dlouhé spaní (cca 19h-2h) je nepřirozeně dlouhé atd., tak zda mu nedávat kaši a podobné věci ráno a večer radši masozeleninu?

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 23:19

@frame
Jo jo, stresuji moc, já vím, ale když si nemůžu pomoct… Ale zkusím to, musím se snažit už i kvůli chlapa, neb po něm akorát tak řvu furt a hádáme se, tak snad se mi podaří se zklidnit konečně… Už je to přes tu zimu hrozná ponorka doma…

frame
Kecalka 372 příspěvků 21.02.17 23:32

@Lumpík24 jasne tomu rozumim, chce to si najit i cas sama na sebe, rict chlapovi at se na chvili postara o prcka a dej si treba vanu nebo si neco precti. zajdi k nejake kamaradce, pres zimu, my to tak s holkama resime, navstevujeme se pravidelne a stridame se u koho a prcci si pohraji a my pokecame a vypnem :-)

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 23:37

@frame
To se snažím, tatínek hlídá rád, jen by to asi chtělo častěji, no. Moc kamarádek tu nemám, resp. nikoho, s kým by šlo se vídat fakt pravidelně, s dětma, většinou to jsou spíš takové nárazovky, všichni mají šílené pracovní doby, nebo bydlí daleko hodně. Ale něco už si vymyslím a jaro už je za dveřmi, tak už pak budem moc být víc venku, u našich na zahradě a u tchánovců na baráku a ták, to už se těším, snad se do té doby s chlapem nezabijem :lol:

AliaAtreid
Kecalka 185 příspěvků 21.02.17 23:50

No, co vim tak mleko potrebuje minimalne do roku, ci UM nebo materske.. jinak bych asi spis zavolala laktacni poradkyni

Lumpík24
Stálice 57 příspěvků 21.02.17 23:54

@AliaAtreid
Bez mlíčka bych ho určitě nenechala, pokud už dál nepůjde kojení, dostane UM… Tak uvidím, jak to půjde, zkusím se tím nestresovat a nechám volný průběh.

Jinak děkuji moc všem za rady a podporu! :srdce: :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >