Přestat kojit kvůli sobě?

Anonymní
20.11.15 13:34

přestat kojit kvůli sobe?

Ahoj maminky, prestala jste nektera kojit kvuli sobe? Mam 13m dite, kojim uz jenom rano a vecer. Kojeni mi je obcas i teochu neprijemne…ale hlavne bych chtela nekam vecer konecne jit vyrazit a treba i neco popit…moje prsa vypadaji diky kojeni priserne a bojim se ze bude hur :-(
Pripadaji vam tyhle duvody hodne sobecke? Je mi teprve 21let a chtela bych si jit jednou za cas trochu uzit a,,zaparit,, dokud jsem jeste mlada…a ty prsa no kdo by chtel v tomhle veku mit psu ouska ze :-( tech 13m jsem plne obetovala male ale ted mam takovy pocit ze bych jeste mela si mladi trochu uzit a ne jen byt porad zavrena doma s ditetem :-( jaky je na to vas nazor?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

213
20.11.15 13:41

Můj názor je, že kojení musí vyhovovat oběma stranám, a pokud jedné nevyhovuje, tak přestat. U 13m dítěte bych se fakt nebála, jeho imunitu už ovlivňuje spousta jiných věcí, než mléko. Já jsem např. nekojila vůbec kvůli zdravotním problémům a psychologickým důvodům, někdo mě má za sobce, ale mně se moje rozhodnutí v mé situaci osvědčilo. Současnou propagaci kojení a to i dlouho v batolecím věku považuju za dost hysterickou a svazující.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14033
20.11.15 13:42

Na tom přestat kojit ve 13m kvůli sobe nevidím nic špatného, ale pocit, že jsi se obetovala :think:
Já dceru kojila 11m, pak jsem odstavila. Ano, já, už jsem byla ‚unavena‘, navic jsem věděla, že budeme chtít brzy druhé a mela pocit, že se musím dát do kupy :), nehlede na to, že dcera odstavení snad ani nepostrehla. Tech 11m ale jako oběť nepovažuju, naopak - ja si to moc uzila a ted si to kojení s miminkem uzivam zase :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 13:43

Já si myslim, že 13 měsíců je na ukončení kojení tak akorát, a zvlášť pokud jsi z toho už nešťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6770
20.11.15 13:44

Nemusíš přestat kojit a můžeš se občas bavit.
Když nebudeš večer doma, dítě může dostat obyčejné kravské mléko a nakojíš zase až ráno, až vystřízlivíš. O mléko nepřijdeš, ty se pobavíš a dál můžeš kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 13:45

Když kojíš jen ráno a večer tak snad někam vyrazit můžeš a něco málo popít. Vzpomenu na sebe v 21 jsem byla schopná jít na diskoteku mezi kojením na tři hodiny, samozřejmě bez alkoholu a to jsem nakonec kojila přes dva roky :D Myslím, že péče o dítě a zábava se dá skloubit… ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22173
20.11.15 13:49

Měla jsem to podobně. Rok jsem se přizpůsobovala miminu, a nejsem typ na kojení do x let x krát denně. Obě děti jsem v roce kojila jen ráno a večer. Staršího jsem odstavila ve 13měsících, úplně v pohodě, ani si nevšimnul snad. Za 10dní nato jsem měla narozeniny a mohla jsem jít s kamarádkama ven. Mladšího jsem odstavila v 15měsících a za měsíc jsem jela pryč na víkend. Potřebovala jsem možnost mít i večer svoje plány. Už jsem se necítila dobře, potřebovala jsem zas tu svou integritu, být sama za sebe, tělo jen moje. Přišlo mi to tak akorát, odstavovala jsem postupně. Prsa po prvním dítku ok, ono taky jsem hned za měsíc byla těhotná. Po druhém horší, ale buď jsem si po 2 letech zvykla, nebo se trochu změnily k lepšímu. Nejhorší stav byl tak týden po odstavení, pak se to srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
20.11.15 13:51

V klidu odstav, dite uz predpokladam ji vsechno, kojeni je jen doplnek, uvidis, ze chybet mu nebude.
A prsa se zase zlepsi, u me to trvalo po tretim odstavu cca 2 roky, nez se zregenerovaly. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 13:52

Ja kojim jeste 18m

Příspěvek upraven 19.03.17 v 14:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1470
20.11.15 13:58

Jak už psaly holky - kvůli tomu, že chceš občas někam zajít a „požít“ nemusíš končit s kojením. Stačí mít nějaký ten sunar (či co) doma a mlíko po mejdanu odstříkat…
Na druhou stranu, pokud ti kojení tolik vadí, možná je lepší přestat. Záleží na tom, jak moc ti tě obtěžuje.
13m je krásný.
A prsa se můžou spravit. Mně se za posledních 12 let (3těhotenství, zatím 3,5 let kojení) měnila neuvěřitelně. Po ukončení kojení druhorozené jsem měla malý vytahaný asymetrický nudličky a krásně se spravily. Sice to pár měsíců trvalo, ale dobrý. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.11.15 14:05

Pokud kojíš jen ráno a večer, tak nemusíš ani odstříkávat. Prostě večer nakoj, jdi se bavit a normálně znova ráno nakoj. Do mléka prý přechází 0,01% alkoholu, takže když budeš normálně pít a nebudeš to přehánět, nebude jediný problém (samozřejmě pokud bys chtěla kouřit, tak to je něco jiného a to je lepší s kojením přestat). Co se týče prsou, tak tím, že přestaneš kojit, naopak budou ještě víc vypadat jako psí uši, protože budou prázdná. Pokud bys chtěla hezká plná prsa, musela bys zase kojit mnohem víc :-D
Tak a to jsem ti odpověděla jako příznivce kojení. Teď ti odpovím jako matka - pokud kojit nechceš, tak prostě nekoj, nikdo ti za to hlavu neutrhne a ani si nemusíš hledat žádné výmluvy, proč by to pro tebe mělo být nevýhodné.
Jinak výhody kojení - ráno jen vystrčíš prso a nemusíš vylejzat z postele, když je dítě nemocné a odmítá naprosto vše, tak mateřským mlíkem pohrdne málokdy, no a obecně co se týče chorob, tak pokud nějakou virózu chytíš první, dítě kojením získá od tebe protilátky a je chráněno. Tohle je vlastně důvod, proč pořád kojím, i když jsem si mockrát říkala, že bych mohla přestat (ale lenost je prostě lenost a mně se to kojení vlastně líbí :-D :-D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
20.11.15 14:07

@HeyJude No, to je další věc… Až přestanu kojit, budu mít zase strašně malý prsa :-D Další důvod to oddalovat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
20.11.15 14:07

Kojím syna, koncem měsíce mu budou 2. Zrovna v posledních dnech jsem za kojení ráda, protože syn má herpanginu a nejí a nechce pít

Jinak pokud by to mělo být jen kvůli tomu, že chceš jít občas ven, tak bych to nechala tak, jak to je. Místo toho kojení může mít Sunar nebo obyčejné mléko.
Ale pokud už nechceš kojit, tak nekoj, odstav ho a je to. kojení je důležité hlavně první rok života ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
20.11.15 14:15

Po roce kojení je už jakýkoli důvod opodstatněný :-) pokud Ti dítě přejde na UM, nebo mu budeš mléčnou dávku nahrazovat nějak jinak, tak je to v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.15 14:18

zakladatelka

Holky moc dekuji za vase nazory. Ja jsem na fb ve skupince o kojeni, ta mi hodne v zacatcich pomohla ale propaguji tam neustale dlouhodobe kojení a ja si pak pripadam jako ta nejhorsi matka kdyz chci prestat :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama