Prodlevy mezi kojením

350
19.11.15 11:23

Prodlevy mezi kojeními

Ahoj maminky, chtěla bych se poradit ohledně kojení. Mám 10-týdenní holčičku Nelinku. Zpočátku dost pomalu přibírala, kojila jsem podle rady z porodnice každé tři hodiny, ale doktor potom řekl, abych radši kojila dle chuti miminka, takže někdy jsem kojila každou hodinu a půl třeba, někdy jsem ji po třech hodinách budila… Nakonec tedy začala krásně přibírat.. Teď asi poslední týden už ji nechávám naprosto volně spinkat i přes den, i v noci a divím se, že vydrží přes den spát klidně 4-5 hodin a pak také vyloženě nekřičí hlady…V noci už delší dobu kojím jen dvakrát, po 4-5 hodinách…
Jde mi o to, že mám trochu obavy, abych nepřišla o mléko, když kojím po delší době.. Spapá toho víc, když vlastně nejí delší dobu?? Nelinka vypadá spokojeně, při kojení pije někdy 10 a 10 minut z každého prsu, někdy 20 a 20… Myslíte, že to stačí? Odkdy vlastně miminka třeba spí celou noc, nebo jí „jen“ čtyřikrát za den?
Děkuji za každou radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12103
19.11.15 11:30

@Klanel uz je po sestinedeli mohlo se to ustálit. Pokud mala pribira a ma pocurane plenky tak je vse v poradku a ty muzes byt rada ze se relativne vyspis ;) pro klid je dobre treba po tydnu jit na prevazeni at vis, nebo pokud mas vahu doma tak prevazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 12:30

@Klanel Pokud je Nelinka spokojená, přibírá a má počůrané plínky jak má mít, tak bych to neřešila. Miminka ví kdy mají papat, spát. Ona by si určitě řekla, kdyby jí něco chybělo, to se neboj :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
19.11.15 12:36

@saadet, @lucie.edgar
Moc děkuju za rady a uklidnění :-)
Plínky máme počůrané, spokojeně taky vypadá.. A s tím převážením - to mám normálně zavolat k doktorovi, že bych chtěla kontrolní převážení?? Váhu doma bohužel nemám a na kontrolu s očkováním jdeme až 15.prosince… Nebude se tvořit méně mlíčka, když pije po delší době? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12103
19.11.15 12:56

@Klanel klidne zavolej, zlobit se urcite nebude ;) a pokud by jsi se opravdu bala vetsina pediatru ma i vahu za par korun na zapůjčení tak muzes na vážit po kojeni at vis kolik vypije. Ale vazne pokud mala pribira a ma procurane plenky bud uplne v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 13:04

@Klanel Jestli se bojíš, že přijdeš o mlíčko, tak si třeba ve sprše odstříkávej. Nebo pokud tě hodně tlačí prsa, že máš hodně mlíka tak odstříkej do úlevy. Dělala jsem to tak když se mi dělalo hodně mlíka a malej spinkal. Ono se ti začne hned dělat další, tak se nemusíš bát, že by malá neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7294
19.11.15 13:13

@Klanel Koj, jak chce malá, tak, jakto popisuješ, jr to normální. O mléko nepřijdeš. Ten interval 3 hodiny je jen na prvních pár dní, aby se podpořil rozjezd laktace, neměly by být intervaly delší, ale kojit častěji, pokud miminko chce, je jen dobře. U vás už je to ale jedno, řiď se miminkem. Se spaním v noci to má každé dítě jinak, to se nedá obecně říct. Me třeba první dítě začalo spát celou noc v 7 měsících, druhé má tři a ještě se tak 2× na kojení budí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
19.11.15 14:30

@Klanel Koj podle potřeb miminka, jen po tom delším denním spaní bych vždy nakojila, i když se nehlásí. Kvůli tekutinám.

Malé dítě by mělo jíst minimálně 5× denně (to dospělý ostatně také), ale je to dost o dítěti. Syn jedl do 10. měsíců co dvě hodiny a do 19. měsíců jedl 7× denně. Preferoval jíst častěji, ale menší porce.

Se spaním je to velmi individuální. Některá mimina spí celou noc od porodnice a vydrží jim to, jiné děti nespí ani ve dvou letech. Navíc mohou mít období, kdy spí celou noc a pak se zase začnou víc budit tak pořád dokola. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
19.11.15 14:50
@Svistice píše:
@Klanel Koj podle potřeb miminka, jen po tom delším denním spaní bych vždy nakojila, i když se nehlásí. Kvůli tekutinám.

Malé dítě by mělo jíst minimálně 5× denně (to dospělý ostatně také), ale je to dost o dítěti. Syn jedl do 10. měsíců co dvě hodiny a do 19. měsíců jedl 7× denně. Preferoval jíst častěji, ale menší porce.

Se spaním je to velmi individuální. Některá mimina spí celou noc od porodnice a vydrží jim to, jiné děti nespí ani ve dvou letech. Navíc mohou mít období, kdy spí celou noc a pak se zase začnou víc budit tak pořád dokola. :)

Teď to asi bude znít blbě - 5× denně myslíš během 24 hodin, tedy i s tím nočním kojením??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19218
19.11.15 14:55

Ne, 5× od probuzení po večerní spaní. Prostě snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama