Přestěhování do ČR

13
11.5.17 23:33

přestěhování do ČR

Žiji již velice dlouho ve Velké Británii a ted tu mám 7 letého syna s otcem britem. S otcem si již od těhotenství nerozumíme, ale bohužel stále nechce odejít, protože syna miluje. Už několik let se snažím aby se odstěhoval, ale on prostě nejde. Celé roky mluví o tom že se příští rok odstěhujeme do Čech a život bude lepší. Tento rok jsem ale již přesvědčena, že mi celé ty roky lhal jen proto, abych od něj neodešla když byl syn malinký. Ted je syn ale větší a situace je pro mě mnohem horší, už mě nepotřebuje abych mu vypiplala miminko. Sám si syna sbalí a jedou si kamkoliv a já se nemám starat. Do čech se už stěhovat nechce ani náhodou a já se cítím uvězněná, protože bez syna neodjedu a jinak by to byl únos. Moc by mě zajímalo, jestli existuje způsob jak se se synem přestěhovat do ČR a nespáchat únos. V jaké situaci Britský soud rozhodne, že se může britské dítě přestěhovat do ČR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26247
11.5.17 23:35
@daviska píše: Žiji již velice dlouho ve Velké Británii a ted tu mám 7 letého syna s otcem britem. S otcem si již od těhotenství nerozumíme, ale bohužel stále nechce odejít, protože syna miluje. Už několik let se snažím aby se odstěhoval, ale on prostě nejde. Celé roky mluví o tom že se příští rok odstěhujeme do Čech a život bude lepší. Tento rok jsem ale již přesvědčena, že mi celé ty roky lhal jen proto, abych od něj neodešla když byl syn malinký. Ted je syn ale větší a situace je pro mě mnohem horší, už mě nepotřebuje abych mu vypiplala miminko. Sám si syna sbalí a jedou si kamkoliv a já se nemám starat. Do čech se už stěhovat nechce ani náhodou a já se cítím uvězněná, protože bez syna neodjedu a jinak by to byl únos. Moc by mě zajímalo, jestli existuje způsob jak se se synem přestěhovat do ČR a nespáchat únos. V jaké situaci Britský soud rozhodne, že se může britské dítě přestěhovat do ČR?

Leda by s tím otec souhlasil. :nevim:
A upřímně - je to tak správné. Zhaftnout dítě a udvézt ho přes půl Evropy, protože vztah nefunguje? To je drsný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 23:44

@daviska Taky se bojím, že to bude problém.

Kdykoli by to byl problém (otec má právo na dítě stejně jako matka, nemůžeš ho „jen tak odvézt“), ale pokud už je velký, chodí do školy (má kamarády, zázemí apod.), tak to už tuplem nepůjde.

Zkus se s otcem dohodnout, a to buď na odstěhování, nebo třeba na střídavé péči (pokud je syn chytrý a odolný, tzn. zvládal by školu a změny, mohl by být třeba půl roku tady a půl roku tam). Pokud je malý křehký, tak to není řešení.

Můžu se zeptat, proč Ty chcš do Česka? Měla bys tu lepší práci, zázemí, něco pro malého, co v Británii nemá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.5.17 23:44

Ale otec se celou dobu chtěl odstěhovat do ČR, letos změnil názor a mě to připadá nefér. Kdybych to věděla rovnou, porodila bych už tenkrát v Čr.

Příspěvek upraven 17.05.17 v 08:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.5.17 23:51

Celé roky jsem to s ním vydržela jen proto, že se vrátím do ČR, koupili jsme tam na to i byt. Tady bydlíme v podnájmu, doma mám rodinu, a spoustu kamarádů s dětmi stejného věku, tady mám jen jednu ‚známou‘.. dobrá práce je také jeden z důvodů..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 23:56

Jako pokud má oplétačky s policií a pokud jste to plánovali, tak by to samozřejmě mohl být argument. Počítej ale s tím, že pokud bys to chtěla řešit úředně (bez toho nebo bez dohody to bude únos), tak že obecně je pravděpodobné, že britské úřady budou spíše hájit práva otce.

Navíc zázemí dítěte samozřejmě je taky podstatné. Malý se chce stěhovat? Je tu něco, za čím by chtěl? (Zvíře, prarodiče atd.?) Není to určující, ale mohlo by to pomoci, kdyby se dalo vysvětlit, že tady bude mít dítě lepší zázemí a že ho v Británii nic moc nedrží.

A chlap by tu práci našel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3867
12.5.17 05:23

@daviska pokud jsi mela o otci pochybnosti už v těhotenství, mela jsi porodit v ČR. Takhle to opravdu vypadá, že toho jen využíval. Syna má, syn má kořeny v Británii, chodi tam do školy, jako co chceš TEĎ resit.
Navíc není to ani manžel. Fakt nechápu proc jsi nerodily u nás. Vsadím se, že jako bonus má i jeho příjmení, co? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
12.5.17 06:31

Upřímně, britský soud by rozhodl o přestěhování dítěte do ČR velmi výjimečně a se souhlasem otce. Podle Haagské úmluvy by bylo vráceno do země, kde má své kořeny. To, že jste život v ČR plánovali, těžko dokážeš, bude to tvrzení proti tvrzení. A taky si myslím, že britské úřady budou hájit spíš práva otce. Oplétačky s policií je široký pojem, záleží, co provedl.
Tvojí jedinou šancí je odjet sama, nebyla bys první, kdo takto dopadl :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9804
12.5.17 06:37

@daviska má dite obě občanství? Bere se ohled na to, do urciteho veku, s kým chce dite byt? Zjisti si to na ambasádě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
12.5.17 09:09

Ja bych ti doporucila se osamostatnit. Najit si bydleni v Britanii, praci a zit sama, kdyz si nerozumite. Pro britsky soud budes jako Ceska vzdy v nevyhode a odejit se synem do CR ti proste nedovoli.
Znam primo maminky ve stejne situaci jako ty a ani jedna odsud nemuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6113
12.5.17 09:14

A v Britanii pises, ze zijes dlouho. Takze bych se na tvem miste, pokusila zazadat o britske obcanstvi, at mas alespon lepsi postaveni pri jednani s urady a vetsi jistoty do budoucna v teto nejiste dobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6087
12.5.17 15:06

@daviska To sis měla rozmyslet dřív než sis sním pořídila dítě kočko…
Nechápu ženy jako ty, prvně si pořídíte dítě s Britem myslíte si, že budete mít easy live a potom tady brečíte?
Líto mi Tě není, dobře Ti tak :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9804
12.5.17 15:08
@erdora píše:
@daviska To sis měla rozmyslet dřív než sis sním pořídila dítě kočko…
Nechápu ženy jako ty, prvně si pořídíte dítě s Britem myslíte si, že budete mít easy live a potom tady brečíte?
Líto mi Tě není, dobře Ti tak :mavam:

Skutecne rada jak má byt :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6087
12.5.17 15:20

@stock a co bych jí měla radit? Může si za to sama :roll: Ženské si udělají dítě s cizincem a potom brečí na internetu :pocitac:, to svědčí o jejich inteligenci :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9804
12.5.17 15:24
@erdora píše:
@stock a co bych jí měla radit? Může si za to sama :roll: Ženské si udělají dítě s cizincem a potom brečí na internetu :pocitac:, to svědčí o jejich inteligenci :roll:

Vis, kdyby „delani“děti bylo otázkou inteligence, nevím, nevím…
Ale vím, že dobra rada nad zlato.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama