Přetopený byt - nemoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 21:49
Přetopený byt - nemoci

Ahoj všem, chtěla bych se, spíš na obecné rovině, pobavit na to, jaký vliv má přetopený byt na to, že je člověk nemocný.
Blízká příbuzná má doma 25 a výše (i kolem 27°C) a je často nemocná. Ona je nemocná nevyléčitelně nemocí, při které je člověk náchylný na zápaly plic. Ale jsem - jsme přesvědčeni o tom, že tímto si ještě přidává na nemocnosti. Nevíme, jak na ni opatrně, nedá si říct. Řeči, že se o to nemám starat, neberu, je to člověk, u kterého to nejde neřešit.
Já jsem přesvědčená, že si tím ubližuje. Máte někdo jiný názor nebo zkušenost?
 Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Limi123
Závislačka 3687 příspěvků 26.11.18 21:54

Podle me je to nesmysl. My meli pretopeno na kolejich a byla jsem zdrava jak ripa.

A 25 st podle me neni pretopeno.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 21:55

Není to nesmysl. I pasivní otužování má vliv na lidské zdraví. A 25°C je dost přetopeno.

PupuP
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 26.11.18 21:57

U nasich je 28 a nikdo nemocny neni :palec:

blumen
Hvězda diskuse 42894 příspěvků 26.11.18 21:59

Nemyslim si, ze si ublizuje, ale nesnesla bych tam pretopeno. Mame 20-22. Vyrostla jsem ve 25 a byla jsem zdrava.

Russet
Extra třída :D 12257 příspěvků 26.11.18 22:03
@Anonymní píše:
Ahoj všem, chtěla bych se, spíš na obecné rovině, pobavit na to, jaký vliv má přetopený byt na to, že je člověk nemocný.
Blízká příbuzná má doma 25 a výše (i kolem 27°C) a je často nemocná. Ona je nemocná nevyléčitelně nemocí, při které je člověk náchylný na zápaly plic. Ale jsem - jsme přesvědčeni o tom, že tímto si ještě přidává na nemocnosti. Nevíme, jak na ni opatrně, nedá si říct. Řeči, že se o to nemám starat, neberu, je to člověk, u kterého to nejde neřešit.
Já jsem přesvědčená, že si tím ubližuje. Máte někdo jiný názor nebo zkušenost?
Děkuji

U babičky byla vždycky trenková teplota a je jí skoro 8 křížků. Zápal plic jsem měla já naposledy v první třídě v paneláku, kde teplota rozhodně nedosahovala takových výšin. Může být málo otužilá a celkově mít špatnou imunitu, ale někdo má prostě teplo rád a přitopí si.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 26.11.18 22:03

no, tezko rict, zda tato teplota je pretopeno nebo ne. kazdy mame vnimani chladu jine. pokud je nemocna, muze byt zimomrivejsi. ja mam osobne take rada teplo, jak jde teplota pod 22, natahuju teplou mikinu. zkuste se i podivat a zmerit hladiny vlhkosti v byte. vyssi teplota a soucasne sucho by mohly byt u jedince nachylneho na zapaly plic problem. sla bych spise tout cestou, nez presvedcovat o snizeni teploty.

Sleepy.Monkey
Kecalka 286 příspěvků 26.11.18 22:05

No, pro organismus to zdravé není, doma vedro, venku zima, no nevím.. 25 stupňů se mi zdá hodně.. Pro nás je to přetopeno, a to máme rádi teploučko. Nicméně doma máme tak 21-22 stupňů, což se mi zdá akorát..

Russet
Extra třída :D 12257 příspěvků 26.11.18 22:06
@nozu píše:
no, tezko rict, zda tato teplota je pretopeno nebo ne. kazdy mame vnimani chladu jine. pokud je nemocna, muze byt zimomrivejsi. ja mam osobne take rada teplo, jak jde teplota pod 22, natahuju teplou mikinu. zkuste se i podivat a zmerit hladiny vlhkosti v byte. vyssi teplota a soucasne sucho by mohly byt u jedince nachylneho na zapaly plic problem. sla bych spise tout cestou, nez presvedcovat o snizeni teploty.

My máme 22 a já jsem zahrabaná do deky. Studené nohy. Když se nehýbu, je mi zima.

xjuklickova
Kelišová 5148 příspěvků 1 inzerát 26.11.18 22:06

Pokud má nevyléčitelnou nemoc, tak k tomu může patřit i zimourivost, ne?

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 26.11.18 22:07

No,nevim jak u dospělého,jinak nemocneho,jestli to má nějaký vliv. Ale u děti,které trpí na laryngitidy,bron­chitidy určitě. To je prvni,na co se doktoři ptají,jestli není doma pretopeno a suchý vzduch. Obecně na ty nemocí dýchacích cest je lepší chladný vzduch. 25 je hrozný,v tom bych žít nemohla,a na spani už vůbec. Kdyz lidí měli tolik v paneláku v tropickym létě,tak šíleli,a on to má někdo dobrovolně i v zimě?

malá_holka
Kelišová 5826 příspěvků 26.11.18 22:07

důležitý často větrat :nevim: několikrát denně a nostop celej rok :nevim: pak můžeš mít skleník a cajk.

mamusa0914
Kecalka 156 příspěvků 26.11.18 22:08

Je to hloupost. S otuzilosti je to prave naopak… otuzilost je zvladani prechodu velkych teplotnich rozdilu ne studeny odchov, takze ten co ma doma 18 logicky dobre snasi zimu, ale jakmile se zahreje zpoti a prejde do zimi ma rymicku :).

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 26.11.18 22:08

27 je dost hrozný vedro (já mám doma 20 a i to mi někdy přijde moc), ale když jí to vyhovuje, tak ji to asi nezabije :-) V půlce světa by měla víc jen tak samo od sebe :-)

vejilka
Závislačka 4725 příspěvků 26.11.18 22:09

Ono hodně záleží, kde taková teplota je. My bydlíme v RD, nemáme ho tedy zateplený, netopim akorát v ložnici, tam máme těch 17, 18 stupňů. Ale máme normálně, 25 stupňů přes den. Večer to roztopíme i na 27 a jdeme spát. Topíme dřevem. V bytě bych třeba při takových teplotách umřela. Tam jsem byla zvyklá v obýváku na 22. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >