Prevenar proplácí Metal Aliance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
darkblack
Závislačka 3588 příspěvků 21.02.10 15:57
Prevenar

Holky chci se zeptat jestli nevíte zda Metal Aliance proplácí od letoška očkování prevenar?? Vím že se o tom mluvilo ale nikde nemůžu najít zda tedy ano či ne..?? Máte s tím některá zkušenost?? Děkuju za info! :huban:

Přečtěte si článek: Prevenar13 si došlápne na pneumokokové infekce

Reakce:
evik26
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.10 16:24

jen pro ty děti co se narodili 2009od srpna kdo je dřív ma smulu tak mu metalka zaplatí jen 800kč na davku

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 21.02.10 17:05

Já teda nevím, ale od 1.ledna 2010 je přece očkování proti pneumokoku plně hrazeno z veřejného pojištění. Vakcínu si nekupujete sami ale lékař, očkuje zdarma a lékaři je proplácí pojišťovna. Teda aspoň u nás to tak je a funguje :wink: Je to teda pro děti do roku.

darkblack
Závislačka 3588 příspěvků 21.02.10 17:25

Adi - fakt?? mno zítra jdeme na kontrolu tak se na to poptám!! ALe očovat nechám i kdybych to musela platit.. :palec:

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 21.02.10 17:29

Ahoj, naše doktorka mi říkala, že původně to mělo být už zdarma, ale že to neschválili. Prý už to tak navrhují hooodně dlouho.

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 21.02.10 17:32

No já se právě ptala na kontrole v 14 dnech a říkala že jo. Taky bych ale očkovala i kdyby se to platilo.Ale takhle je to samo příjemnější :wink:

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 21.02.10 17:33

Ale co vím tak doktoři říkají občas že neočkujou, ale nechtěj jen proto že musí nakoupit vakcíny za svoje peníze a pojišťovna jim to proplatí zpětně, tak nechtějí… . :nevim: U nás ale všechno ok.

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 21.02.10 17:35

S ohledem na legislativní změny v zákoně č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, kterými je s účinností od 1. ledna 2010 zařazeno do péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění poskytnutí očkovacích látek proti pneumokokovým infekcím zajistí pojišťovny pro své pojištěnce úhradu těchto očkovacích látek včetně jejich aplikace. Praktičtí lékaři pro děti a dorost jsou průběžně informováni.

karolínka.sofinka
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 21.02.10 17:36

tak už jsem to našla, děti, co se narodily od 2. 8. 2009 to mají zdarma. My máme smůlu, ale nejvíc líto je mně těch, kdo se narodily 1. 8. :-)

olsa
Kecalka 123 příspěvků 21.02.10 17:50

ja jen, ze nase pani doktorka nas pred touto pojistovnou varovala… dal jsem nepatrala, tak radeji si tu pojistovnu prover, pokud by ses rozhodla.
 ivana

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 21.02.10 18:11

Prevenar je zdarma pro děti narozené od srpna 2009.Kdo se narodil dřív,musí si to zaplatit.Příspěvek Metalky je 800.To jsem se dozvěděla na jiném foru od jiné maminky,která má čerstvou zkušenost.U nás Prevenar stojí 1100Kč/oproti loňským 1800 a někde ještě více..Když přispěje pojišťovna 800,tak to celkem jde.

Emička půjde v brzké době na poslední očkování Prevenarem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >