Převod bytu na partnera

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DanielaMakova
Stálice 51 příspěvků 27.05.19 08:38
Převod bytu na partnera

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, protože na katastru mi nedokázali poradit.

Tak tedy oficiálně je byt mého partnera, se kterým jsem 8 let. Reálné je mé maminky. Proč? Rozvedla se, čekala na vyrovnání majetku a mezitím si vyřídila hypotéku přes mého partnera. Nakonec se to udělalo tak, že si byt koupila za, hotové, ale kvůli tomu, že by se vše muselo zase sepisovat znovu a ex majitelka už byla na mrtvici, stejně jako moje mamka, tak se byt nechal na přítele. Daň z nabytí si maminka samozřejmě zaplatila. A teď jde o to, že chceme byt přepsat na mě. Protože na ní by se zase platila daň… A já se ptám, mám správné info, že jsem osvobozena od daně, jelikož s partnerem žijí roky ve společné domácnosti a byt, zakoupil, před rokem?

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 53251 příspěvků 27.05.19 08:43
@DanielaMakova píše:
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu, protože na katastru mi nedokázali poradit.

Tak tedy oficiálně je byt mého partnera, se kterým jsem 8 let. Reálné je mé maminky. Proč? Rozvedla se, čekala na vyrovnání majetku a mezitím si vyřídila hypotéku přes mého partnera. Nakonec se to udělalo tak, že si byt koupila za, hotové, ale kvůli tomu, že by se vše muselo zase sepisovat znovu a ex majitelka už byla na mrtvici, stejně jako moje mamka, tak se byt nechal na přítele. Daň z nabytí si maminka samozřejmě zaplatila. A teď jde o to, že chceme byt přepsat na mě. Protože na ní by se zase platila daň… A já se ptám, mám správné info, že jsem osvobozena od daně, jelikož s partnerem žijí roky ve společné domácnosti a byt, zakoupil, před rokem?

Děkuji

Domnívám se, že od daně z převodu je osvobozen jen manžel, ne přítel. A budute muset platit i dan ze zisku, pokud se změnila cena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 08:44

@Lama Lama Právě já četla, že když je druh/družka rok ve společné domácnosti neplatí. Protože to by bylo pase. Dát znovu 40 tisíc mamka nemůže a my tuplem teď ne

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 08:49

@Lama Lama Daň ze zisku??? :roll: 8o To mamka neplatila. Jen daň z nabytí nemovitostí, což teď platí už je kupující. A samozřejmě daň za nemovitost. Nic víc. A my to samé na domě, který je náš…ohledně bytu jde jen o převod. Na katastru ni řekli jen to, že zaplatím tisíc korun za vklad. Ale jak je to a osvobozením od daně z nemovitostí neví

zelfka
Kecalka 169 příspěvků 27.05.19 08:49

Ahoj, je to osvobozene i pro druha/druzku. Staci, kdyz zijete rok ve spolecne domacnosti, take jsme to resili…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 08:50

@zelfka Děkuji. A nevadí, že byt není ta nemovitost, ve které nežijeme? Děkuji ještě jednou.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53251 příspěvků 27.05.19 08:55
@Anonymní píše:
@Lama Lama Daň ze zisku??? :roll: 8o To mamka neplatila. Jen daň z nabytí nemovitostí, což teď platí už je kupující. A samozřejmě daň za nemovitost. Nic víc. A my to samé na domě, který je náš…ohledně bytu jde jen o převod. Na katastru ni řekli jen to, že zaplatím tisíc korun za vklad. Ale jak je to a osvobozením od daně z nemovitostí neví

Už to čtu… Dan z nabytí nemovitosti se platí jen při úplatném převodu. A dan z příjmu je u té osoby žijící ve společné domácnosti osvobozená.
Takže jde jen o tu společnou domácnost, hlavně aby jste zas jnde neuplatnovali nějaké jiné slevy, dávky…, ze které vychází, že tu společnou domácnost nemáte nebo jí má přítel jinde, než ty.

zelfka
Kecalka 169 příspěvků 27.05.19 08:56

Ne nevadi ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 53251 příspěvků 27.05.19 09:00

Já se v té hypotéce a za hotové nějak ztrácím. Jen bacha na to, aby netvrdil, že jste tedy ve společné domácnosti, která je někde, kdy bydlíš ty a zároven neuplatnoval odpočet na hypotéku v tom bytě, který koupil, a podepsal, že v této nemovitosti má domácnost.

zelfka
Kecalka 169 příspěvků 27.05.19 09:03

@Lama Lama ja to chapu tak, ze maminka nakonec byt zaplatila z toho vyrovnani, takze na nem hypoteka neni, jen je vlastnikem pritel…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 09:12

@Lama Lama Ne, nikdy nic neuplatňujeme. Maximálně za darování krve, plazmy :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 09:12

@zelfka Ano.

DanielaMakova
Stálice 51 příspěvků 27.05.19 09:14

@Lama Lama Cože??? Bydlíme v nasem společném domě. Bytě je mamky, ta si ho zaplatila, jen je kvůli hypotece na partnera, po zaplacení hovote byt zůstal aby se neprodluzoval celý proces. A teď to prostě chceme přepsat

sirikit
Vesmírná mluvilka 30317 příspěvků 27.05.19 09:34
@DanielaMakova píše:
@Lama Lama Cože??? Bydlíme v nasem společném domě. Bytě je mamky, ta si ho zaplatila, jen je kvůli hypotece na partnera, po zaplacení hovote byt zůstal aby se neprodluzoval celý proces. A teď to prostě chceme přepsat

Tak nevymýšlejte blbosti kvůli pár tisicovkám poplatků a přepisujte, dokud je s tím partner svolný. Protože v případě rodinných neshod (nechci malovat čerta na zeď :roll: ) byste snadno mohly přijít o celý byt.
Neexistuje „reálně je mamčin, oficiálně přítelův“.
Kdo je zapsaný na katastru, tomu patří kvartýr a cokoli kolem by třeba v případě Tvého rozchodu s přítelem maminka musela složitě dokládat a vysuzovat.
Opatrně s těmihle na oko převody! :cert: :cert:

sirikit
Vesmírná mluvilka 30317 příspěvků 27.05.19 09:35

A ostatně opatrně i s tím plným jménem a příjmením v nicku. :?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama