Převod družstevního bytu

31.5.17 09:11

Převod družstevního bytu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na jednu věc. V březnu na mě babička převedla družstevní podíl bytu ve kterém bydlela ( na vědomi jejím dětem jsme to nedávali ) a když se to její děti dozvěděli tak mě nařkli z manipulace, že na tohle babička neměla právo, ze na byt mají právo oni. Moje babička měla demenci a podle nich na toho neměla právo, přitom žádný soud který by rozhodl o omezení svéprávnosti u babičky neproběhl. Pak mi dali k podepsání papír který jsem jim sice podepsala, ale v tuto chvíli je pro ne si myslim papír bezcenný protože na papíře stalo ze mam byt zpátky na babičku převést, ale to už ted není možné, protože babička minule pondeli zemřela. Proto se ptám jestli tedy mají nějaké právo na byt který v tuto chvíli je psaný na me. Předem děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31.5.17 10:00

Ne, práva k užívání bytu jsou teď tvé. Nikoho jiného. Ty jsi majitelka družstevního podílu a ostatní ať se postaví na hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 10:03

Takže si tedy nemohou nic nárokovat a pouze me obviňovat a hrat na city?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 10:09
@Černovláska252 píše:
Takže si tedy nemohou nic nárokovat a pouze me obviňovat a hrat na city?

Ano tak nějak, žádný úředně ověřený dokument nemají. A cos jím to podepsala? Jakože já Františka Novotná dám zpět družstevní podíl babičce???
Ten je již neplatný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 10:12

Dali mi papír který byl nazván Pokus o smír kde stalo aby se podíl vrátil zpět na babičku a to do 31.5.2017. Ale jak říkám minule pondeli babička umřela a tak tento papír je podle mě neplatný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 10:14
@Černovláska252 píše:
Dali mi papír který byl nazván Pokus o smír kde stalo aby se podíl vrátil zpět na babičku a to do 31.5.2017. Ale jak říkám minule pondeli babička umřela a tak tento papír je podle mě neplatný

Tak nic, babička je mrtvá, byt (respektive družstevní podíl) je tvůj. Byt užíváš naplno. Nahlaš si tam TP, pořeš zálohy na teplo, vodu, fond oprav a další a plať, bydli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
31.5.17 10:52

U nas v rodine se stalo to same. Babicka dementni, svepravnost neomezena. Staral se o ni jeden syn, druhy syn tyden pred smrti si nechal podepsat prevod. Prvni to dal k soudu a vyhral (teda vleklo se to desne). Bylo to teda ca pred patnacti lety, za platnosti staryho obc. zakoniku, nevim jak by to bylo ted

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
31.5.17 10:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.17 11:17

Tak já moc děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat