Taky nesnasite nečekané návštěvy?

Anonymní
23.5.17 10:18

Taky nesnasite nečekané návštěvy?

Holky omlouvám se za případné chyby, píšu z telefonu. A pochopte prosím anonym. Chtěla bych poradit, co dělat. Už cítím, že brzy bouchnu. Věc se má tak, že bydlíme v rodinném domku 2 roky. Každé léto, jakmile se oteply, řeším převážně to samé. Nečekané přepadovky od manželova bratra. Už si tu připadám jak na veřejném koupališti. A děsím se léta. Ležím nahá, nejlépe ještě s domluvenou kamarádkou s dítětem a přijede bratr, manželka a děti. Vůbec je to ani nenapadne že je to obtěžující a vadí nám to. Už jsme jim několikrát říkali ať se ohlásí dopředu, švagr je hrozně negativní a kouká jak vrah že tu někoho vůbec máme. Už jsme i zkoušeli že prostě jim dáme najevo že se návštěva, která je neohlasena momentálně nehodí. Všichni kamarádi nebo moje kamarádky se předem domlouvají jestli vůbec můžou přijet, přijedou, kecame a za chvily přijede celá tahle rodinka. Přicházím tak třeba s kamarádkou do trapné situace když si třeba povídáme a on je vždy negativně naladěný. Děti začnou skákat do bazénu, oni chtějí kafe, já jsem odmerena a je to prostě netrkne. Cítím, že za chvilku bouchnu, jsem klidná povaha ale tohle je na mě moc. Vůbec jim to nedochází, i když jsme jim to několikrát říkali. V paneláku se nám tohle nestalo.Jak si strezite soukromí vy a co mám prosím dělat :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11192
23.5.17 10:20

Neotvírat jim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12223
23.5.17 10:22

No třeba zamknout vás nenapadlo? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807

Znovu bych ho požádala o to, aby návštěvy hlásil předem, pokud by neohlášeně přišel, ve dveřích bych mu řekla, že se měl ozvat a momentálně se nám návštěva nehodí. Pak bych ty dveře zavřela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Lekninka91 píše:
Neotvírat jim :lol:

To není špatný nápad, ale těžko použity v praxi, když sem jde vidět

• Nahlásit
  • Citovat
12223
23.5.17 10:23
@Anonymní píše:
To není špatný nápad, ale těžko použity v praxi, když sem jde vidět

a ty ležíš nahá tam, kam je vidět :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
23.5.17 10:24

Nesnáším neohlasene návštěvy… naposledy mi to udělala mamka :cert: zamknout branku a nazdar nebo to zkusit říct švagrové, že by bylo dobré dát alespoň den předem vědět, že máte vlastní program :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
23.5.17 10:24

Na konci návštěvy se domluvit na termínu příští návštěvy a dřívější návštěvu prostě neakceptovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
23.5.17 10:25
@Anonymní píše:
Holky omlouvám se za případné chyby, píšu z telefonu. A pochopte prosím anonym. Chtěla bych poradit, co dělat. Už cítím, že brzy bouchnu. Věc se má tak, že bydlíme v rodinném domku 2 roky. Každé léto, jakmile se oteply, řeším převážně to samé. Nečekané přepadovky od manželova bratra. Už si tu připadám jak na veřejném koupališti. A děsím se léta. Ležím nahá, nejlépe ještě s domluvenou kamarádkou s dítětem a přijede bratr, manželka a děti. Vůbec je to ani nenapadne že je to obtěžující a vadí nám to. Už jsme jim několikrát říkali ať se ohlásí dopředu, švagr je hrozně negativní a kouká jak vrah že tu někoho vůbec máme. Už jsme i zkoušeli že prostě jim dáme najevo že se návštěva, která je neohlasena momentálně nehodí. Všichni kamarádi nebo moje kamarádky se předem domlouvají jestli vůbec můžou přijet, přijedou, kecame a za chvily přijede celá tahle rodinka. Přicházím tak třeba s kamarádkou do trapné situace když si třeba povídáme a on je vždy negativně naladěný. Děti začnou skákat do bazénu, oni chtějí kafe, já jsem odmerena a je to prostě netrkne. Cítím, že za chvilku bouchnu, jsem klidná povaha ale tohle je na mě moc. Vůbec jim to nedochází, i když jsme jim to několikrát říkali. V paneláku se nám tohle nestalo.Jak si strezite soukromí vy a co mám prosím dělat :(

Přijet jen tak bez ohlášení na návštěvu, a ještě s celou rodinou je hrubá nevychovanost. Dneska má přeci každý mobil, a stačí napsat třeba den předem sms, a hned by to bylo jiné. Nicméně, měl by to vyřešit hlavně tvůj manžel se s svým bratrem. Případně bych jim to udělala párkrát taky, třeba se chytnou za nos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Řekla bych mu, ze není vhodný čas, omlouvám se, ale příště zavolejte. Ahoj. Jestli je uz beztak negativní při příjezdu, tak ať ma důvod :D a promluv si s jeho ženou i ;)

Příspěvek upraven 23.05.17 v 10:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309

Zamknout a nepustit. :mrgreen: A nebo jít druhou cestou a pravidelně ho úkolovat např. sekáním trávy, čištěním bazénu, zrýpáním zahrádky…a ono ho to po pár návštěvách přestane bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@stinga píše:
a ty ležíš nahá tam, kam je vidět :jazyk:

My sousedy nemáme :D takže můžeme večer s manželem i dovadet v bazénu :lol: Což mi připomíná že se nám taky před rokem stal s tenhle trapas :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
3500

Normalne jim rekni, at se ohlasi predem, ze mate taky svuj zivot, navstevy a program. Reknete jim to s manzelem spolecne a hezky v klidu. Jen proto, ze mate bazen jim prece nebudete delat nonstop koupaliště :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.17 10:31

Já tyhle návštěvy odbavuji ve dveřích: ahoj, co potřebujete? nic, jen si pokecat. Jéé tak to se nezlob, teď nemám čas, příště se ozvi předem a hodíme něco na gril, vyřešeno, cajk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5200
23.5.17 10:34

Tak o tomhle tématu bych mohla napsat knížku. :roll: Naštěstí, je to už minulostí. Dělávala nám to manželova matka a to 3× do týdne, kdy jeli spolu s jejím mužem (mým tchánem) „náhodou“ okolo - přitom to vzhledem k poloze našeho domu, jejich práce nebo ostatního byla totální blbost. rozeseděli se tu na několik hodin a my s nima museli pít kafíčko. Bylo jim šuma fuk, že máme jiné plány, rozdělanou práci nebo třeba naplánovanou jinou návštěvu. Ignorace. Prostě oni jsou rodina, tak přece můžou… Několikrát jsem tchyni říkala (ona byla ten generál), ať se předem ohlásí, málem mě zabila pohledem a nikdy se neohlásila. Bylo to peklo, můj muž se jí nedokázal vzepřít a něco říct (ona byla fakt děsnej generál). A jak se to vyřešilo? Je to smutný, ale klid máme od té doby, co umřela… Ale můžu vám říct, že mám pořád (a je to už pár let, co j po smrti), trošku hysterický stavy, když se k nám někdo cpe nečekaně. Ale naštěstí to je zřídka. I když, je fakt, že co jsme si pořídili krásnej bazén, návštěvy se k nám někdy „nutí“ samy. Ale aspoň se ohlásí.

Jinak opravdu mám pořád v sobě ten naprosto zoufalej a zničujicí pocit bezmoci, kdy se vám se několikrát do týdne kýbluje tchýně, vy chcete řvát a vyhnat je ven, ale nezmůžete nic. Ten pocit, že vaše doma není vaše doma, protože ta ženská si sem může nakráčet kdy chce, je fakt pro psychiku strašná. Nikdo s ní nepohnul, já jsem se pokoušela několikrát, někdy slušně, jindy důrazně, ale nepomohlo nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama