Dát dítě na hlídání staré babičce?

Anonymní
9.5.17 12:50

Dát dítě na hlídání staré babičce?

Ahoj holky, řeším ted takovou věc a potřebuji poradit od vás. Máme 2 letého synka, je to dáblík ale dá se to s ním zvládnout. Jsem na něj převážně sama. Manžel je pracovně vytížený a vrací se domů až večer. Hlídání máme jen minimální od mého tchána, syn ho zná moc dobře, má ho rád, vidí ho několikrát do týdne. Když jde k němu jednou za čas na noc, vím že je o něj dobře postaráno. Převážně je syn fixovaný na mě a na mého chlapa. U tchýně nebo mojí mámy, když jsme tam jen na návštěvě pláče. Ted k jádru věci. Mám babičku, je jí 71 let, už když byl malýmu rok tak ho chtěla hlídat nejlépe na noc.To jsem ale řekla že je ještě maličký. Ted už ale chce zase synka na noc, jde vidět že se na něj těší, chtěla by si ho užít ale já mám strach :( Babičku mám moc ráda ale nevím jestli to zvládne. Už mi přijde stará na takovýho dáblíka a nejraději bych ještě počkala. Nevím co dělat, bojím se že u ní bude třeba brečet. Jezdíme k nim na návštěvu, vídáme se často ale stejně jde vidět že má k nim jiný vztah než k mému tchánovi. Co byste dělaly vy? Asi jsem moc přecitlivělá, vím že když by u ní byl byl by hodně hlídaný ale přemýšlím pořád aby třeba nespal ze schodů, nebral nože a tak. Jsem hrozná ale daly byste na hlídání takhle malého prcka staršímu člověku? Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3391
9.5.17 12:52

Jela bych s ním, ať si ho babi užije a ty na něj dohlédneš - vlk by se mohl nažrat a koza zůstala celá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7965
9.5.17 12:54

Pokud si babicka troufa tak je dobra u nas uz mamka 59let rika ze ji dochazi dech a to ma 3 letoh v celku hodnou :mrgreen: na noc si ji vzala jen 2× ale chcou si ji vzit v cervnu a uz ted se desim ze bude brecet je posledni mesic nejaka umaminkovana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 12:56

Ono záleží hlavně na fyzických a duševních vlastnostech dotyčného seniora. Moje tchyně je třeba mladší, ale dítě bych jí na hlídání bez dozoru nesvěřila. To samé můj otec. Asi bych to vyřešila jak už tady zaznělo - jela bych s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
9.5.17 12:57

Mě hlídá babička 83 let ale jsem vždy poblíž. 71 mi nepřijde tolik. Pokud by malý chtěl a babička se na to těší tak bych to asi zkusila. Do budoucna se hlídání na prázdniny může hodit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
9.5.17 12:57

Moje babička má 70 a nemá žádné zdravotní problémy takže bych jí ho hlídat dala, ale pokud je babička, která má zdravotní problémy tak bych se bála, sama občas když je mi špatně tak mám ještě strach o to, že to se mnou švihne doma když budeme sami a co bude syn dělat, proto ve čtyřech letech by sám uměl zavolat pomoct, umí přesnou adresu atd.
takže kdybych se rozhodovala jako ty, tak se spíše bojím o babičku než o to že se dítěti může něco stát :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
5739
9.5.17 12:59

Nechávám hlídat 85 letou babičkou. Ale! Za a) je fakt akční a nemá více méně na svůj věk žádné zdravotní problémy. A za b) na noc bych jí ho nenechala. Ona si sice troufne s naším drakem na hřiště, i jít kousek pěšky (i okolo silnic, ale on to nějak tuší, tak jí nezdrhá). A i když by si na noc na 90% troufla, já si netroufnu to riskovat. Ne že by plakal, ale že by jí napadla nějaká blbost (náš je drobek, ale babička ho např. nosí a to má sama jen o malinko víc :lol: ). Takže i když mi hrozně pomáhá tím hlídáním, snažím se, abych byla někde poblíž (jdu k zubaři a oni jsou jen vedle v ulici na hřišti, nebo tak něco)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
9.5.17 13:01

Tak 71 neni zadnej vek nechapu co resis. My mame je 67 a taky bude hlidat az se maly narodi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.17 13:02
@barbuchablond píše:
Ono záleží hlavně na fyzických a duševních vlastnostech dotyčného seniora. Moje tchyně je třeba mladší, ale dítě bych jí na hlídání bez dozoru nesvěřila. To samé můj otec. Asi bych to vyřešila jak už tady zaznělo - jela bych s ním.

Babička je bez hůlky, stará se o zahradu, dům, slepice..Ale jak je stará tak je takový nervák, syna má ráda ae nejraději by hlídala sama. Že nás prej taky hlídala od plen ale to už je pěknou dobu :( Vím že bych se hrozně strachovala.Jsem s ním pořád. Když je u tchána tak se mi večer třeba stýská ale vím že je vše v pořádku a jsem klidná. Babička má patrový dům a já mám pořád hrůzu z toho že třeba spadne ze schodů, nebo vlítne pod auto..Jsem hrozná :( ještě ani nemluví

• Nahlásit
  • Citovat
Any11

To je asi od cloveka.. ja mam babicku o deset let starsi a loni mela 5letou na tyden - s tim, ze chtela i mladsiho (kdyz letos bude chtit, na par dni tam pojedou oba) ale nechtela jsem ji pretezovat. Jenze ona je uzasna, pracuje na zahrade, vyvaruje, pece pro celou rodinu. Takze to proste musis posoudit sama, jak na tom je.. a jake jsou deti. Ja vim, jake jsou moje deti a ze to bez problemu zvladnou. Na chvili mi hlidala oba od miminek.

• Nahlásit
  • Citovat
1309

V 71 letech mi nepřijde zas tak stará, v tomhle věku nás babička hlídala také (i několik najednou). Ale je pravda, že v 70 můžou různí lidé vypadat různě…
Spíš bych koukala na to, jak se babička cítí a pokud si myslí, že to zvládne, proč jí to nedopřát. Vždy může zvednout telefon a zavolat vám, ať si pro děcko přijedete. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4333
9.5.17 13:03

Zalezi na konkretnim cloveku jak na tom celkove je. Z meho pohledu neni zas az tak stara, moji rodice maji 70 a 68, manzelovi 74 a 70 a oboji bezne kluky hlidaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
9.5.17 13:04

Jsou lidé co to zvládnou.
Tak si udělejte společný pobyt, malý ať spí s babičkou a ty sama a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.17 13:07

Ráda bych dala dítě na hlídání komukoliv z rodiny, kdo hlídá rád a né jakoby že musí a z „donucení“. Takže ano, dala, ale je fakt že přes noc bych tam radši asi na poprvé byla a když by to bylo ok, tak bych se pak už nebála..

• Nahlásit
  • Citovat
19181
9.5.17 13:08

Dvouleté dítě bych na noc k nekomu, ke komu samo nechce hlídat nedavala, pokud by to hlidani nebyla nutnost.
Pokud se chce babička hlidacsky vyřadit, tak bych ji nechala se synem treba na 2 hodný odpoledne a postupně prodlužoval.
Nicméně kondici a schopnosti babičky v kombinaci s povahou a potřebami syna musíš odhadnout ty sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama