Levoboček, vnímání v rodině

6360
27.4.17 21:24

Levoboček, vnímání v rodině

Ahoj holky.
Asi na mě padlo dnešní depresivní počasí a chci se zeptat na váš názor. Ležela jsem vedle svého spícího miminka (nádherný pocit :srdce: ). Sama jsem chtěla usnout, ale začala jsem uvažovat.
Tchán kdysi s milenkou splodil syna, zatímco už měl rodinu. Jenže kromě platby alimentů se o něj víc nestaral. Partner si toho kluka pamatuje, jak u nich jednou byl na návštěvě, už jako větší dítě, a to je asi veškerý kontak otce se synem. Je to rodinné tabu, nemluví o tom, i když to všichni vědí. Ale trochu mě zaráží, že s ním ani vůbec nepočítají. Např. partner často tvrdí, že chce ještě jedno dítě, protože on je taky ze dvou dětí - toho třetího nepočítá. Tchán už dříve nechal přepsat majetek na své první 2 děti, aby si jednou ten levoboček nedělal nároky třeba na dědictví. To jsou jen příklady.
A já ležím, dívám se na toho našeho malinkého, bezbranného človíčka a říkám si, jaké to asi pro děti je? Proč neměl nárok na otcovskou lásku a na tu srandu, kterou v dětství zažil můj partner? Proč nemůže chtít, aby mu jeho otec jednou něco, byť i drobnost, přenechal? Copak on mohl za to, že tchán neudržel ptáka v kalhotách? A z ruhé strany, jak může být někomu ÚPLNĚ UKRADENÉ, že má dítě? Že má malinké miminko, rostoucího človíčka, co je mu podobný? Že třeba má tchán vnoučáta a ani o nich neví?

Znáte tuhle situaci z jedné nebo druhé strany? Jaké to asi pro člověka je? Nebo co si myslíte?
Asi jsem dnes fakt mimo, je mi z toho skoro do breku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

968
27.4.17 21:28

Ja jsem levobocek. :)
Mamin milenec byl zenaty, otehotnela. Nic nerekla a nechala si me.
Nesu to cely zivot. Pomohla mi terapie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
27.4.17 21:28

Taky to nechápu, a vypovídá to o charakteru tchána, zbavil se nechtěného dítěte tak, že dělá, že není. Jednou se mu to vrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
27.4.17 21:32

@Petule030 já myslím, že takhle se to brát nedá…píšeš, že tchán si odskakoval vedle…ale tohle „dopustila“ matka toho dítěte…nejspíš věděla, že je milenec ženatý…
Jinak postoj tchána se mi nelíbí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
27.4.17 21:33

Neřeš to. Je to situace na houby z víc pohledů. Tchán dal přednost své rodině, kterou už měl. Na dítě určitě platil výživné a s největší pravděpodobností ho vychovával nějaký jiný muž, který mu otce nahradil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12774
27.4.17 21:34

Sice nejsem levoboček, ale otec o mě nikdy neměl zájem, seznámila jsem se s ním, když mi bylo 18 (a viděli jsme se poprvé a naposledy), žádné následky si nenesu.. nedávno na mě vykoukl na fb v navrhovaných přátelích, očividně teď vychovává s novou partnerkou 3 děti.. jediné, co nechápu, co chlapy vede k tomu, aby místo vlastního dítěte vychovávali nevlastní, ale to asi spíš kvůli otci mého syna, který si též našel ženu s dítětem a o vlastní dítě nemá zájem..
edit: alimenty neplatil ani jeden z nich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23381
27.4.17 21:35

Jsem taky levoboček. Žádné trauma z toho nemám. Tatu jsem kromě ranného dětství neviděla, vlastně neznám ani sourozence z jeho strany. Nějak mi to nikdy nepřišlo důležité, za otce považuji maminyho manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
27.4.17 21:36

Částečně znám. Můj bratr má (jediné) dítě, o které se nezajímá, nikdy ho neviděl, jen platí alimenty (a ty z něho slečna teda dost páčila, včetně uznání otcovství).
V rodině to víme, rodinný majetek se asi z tohoto důvodu taky bude přepisovat.
Když to shrnu, ano, dítě je chudák, protože nemůže za to, že ho počal nezodpovědný chlap a nezodpovědná ženská.
Ale co jako ta rodina má dělat? Pro mě je to dítě prostě imaginární synovec a imaginární bratranec mých dětí. Nemám k němu žádné reálné vazby, ani moje děti. Pokud ho zazdí ta „spojka“ v podobě otce, která by měla správně pěstovat vztahy se širší rodinou, tak co by jako ta rodina měla dělat? A nevím, proč bych jednou měla řešit vlastní zadlužení kvůli vyplácení synovce z rodového majetku, ke kterému mám velmi citovou vazbu, protože můj nepříliš inteligentní bratr po dvou měsících známosti a souložení bez gumy zbouchnul nějakou stejně inteligentní slečnu.

• Citovat
  • Upravit
6360
27.4.17 21:41

@VitaminC @pikola Holky, děkuji za přiznání :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23381
27.4.17 21:47

Když můj otec umřel, ani mi to moc líto nebylo. Jela jsem na dědické řízení, které jsme všichni odmítli, nejmladší o mě prý ani nevěděl. Sestru jsem viděla poprvé letos, když umřela jeho matka (babička) a zase mě volali k notáři… pro mě ta část rodiny prostě nic neznamená.

Příspěvek upraven 27.04.17 v 21:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
@Anonymní píše: Částečně znám. Můj bratr má (jediné) dítě, o které se nezajímá, nikdy ho neviděl, jen platí alimenty (a ty z něho slečna teda dost páčila, včetně uznání otcovství).
V rodině to víme, rodinný majetek se asi z tohoto důvodu taky bude přepisovat.
Když to shrnu, ano, dítě je chudák, protože nemůže za to, že ho počal nezodpovědný chlap a nezodpovědná ženská.
Ale co jako ta rodina má dělat? Pro mě je to dítě prostě imaginární synovec a imaginární bratranec mých dětí. Nemám k němu žádné reálné vazby, ani moje děti. Pokud ho zazdí ta „spojka“ v podobě otce, která by měla správně pěstovat vztahy se širší rodinou, tak co by jako ta rodina měla dělat? A nevím, proč bych jednou měla řešit vlastní zadlužení kvůli vyplácení synovce z rodového majetku, ke kterému mám velmi citovou vazbu, protože můj nepříliš inteligentní bratr po dvou měsících známosti a souložení bez gumy zbouchnul nějakou stejně inteligentní slečnu.

já tam teda vidím ten rozdíl, že tvůj bratr nemá žádnou jinou rodinu…nevím, co má dělat rodina, ale to mlčení může být vnímáno jako souhlas s jeho chováním… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Nejsem levoboček, nicméně můj zploditel mámu opustil, když jsem byla miminko. Nikdy se nezajímal. Můj otčím co převzal jeho roli je kapitola sama pro sebe. Zanechalo to na mě následky. Mám bratra, jednou jsme se spojili přes FB. Nicméně pro mě jsou to cizí lidé a nemůžu říct, že by se stal zázrak a že by platilo, krev není voda. Nechovám vůči nim ani zášť, ani jiné pocity. Když koukám na manžela jak má rád naše děti, tak si myslím, že opustit dítě může jen hovado. Něco jiného je opustit partnera. Touto dedukcí jsem došla k tomu, že můj biologický otec je hovado, ač mi to je v podstatě fuk. Takže tak. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1820
27.4.17 21:48

Moje tchyne si za manzelstvi upletla meho manzela s jinym, tchyne ale zustala s manzelem a muj manzel byl tak trochu kukacka. Nevlastni otec se s tim cely zivot pral, ale ve vysledku je on nejlepsim dedeckem mych deti.Sve jedine vlastni dite se s nim moc nevida. Proste zivot je spletity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.17 21:48

Manzel sice neni levobocek, ale ve svych cca 23 letech se od rodinneho prislusnika dozvedel, ze otec, kteryho ho vychovaval a ma ho v rodnem liste, neni jeho otec. Je to verejne tajemstvi v jeho rodine a nemluvi se o tom a manzela to nikdy nezajimalo a stale nezajima, jak to tehdy bylo. Ale jako dite dost trpel tim, ze babicka s dedou od taty ho nikdy jako vnuka nebrali a existovala pro ne jen manzelova sestra. Anonymni M. z duvodu citlivych udaju

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.17 21:55

Expritelova sestra poznala sveho manzela, kdyz byla ve 3.mesici. Narodila se jim holcicka, vzal ji za vlastni i v rodnem liste ho ma. Vi to jen nejblizsi rodina, nikdo jiny, ani ta holka, dnes ji je 7 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama