Rady pro pobavení

50
30.5.17 22:14

Rady pro pobavení.

Ahojky, zakládám téma spíše pro pobavení. Dostali jste někdy radu ohledně dětí/domacnosti která byla vyloženě k smíchu? Nechci nikoho urážet, to ne. Jen mě někdy pobaví můj tchán, svými „zaručenými“ radami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.5.17 22:16

Tak uved priklad ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5260
30.5.17 22:17

Jo, sousedka mi radila, abych novorozené dceři vyplachovala po kojení pusu čajem, prý, aby se jí tam nesrážely zbytky mléka. Zřejmě to dříve býval zvyk tohle dětem dávat… Mě to přišlo srandovní, strašně se divila, že to nedělám:-))).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
30.5.17 22:19

Třeba mi tvrdil, když jsem byla cca v šestém měsíci, že dítě do roka, roka a půl nesmí ani ochutnat nic krom mléka a teď by malé nejraději nacpal parek s hořčicí. Nebo že porod se hodně podobá porodu krávy… To druhé mě skoro urazilo, ale i tak to beru s humorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 22:21

Moji kamaradce kladla na srdce tchyne, ze musi mit miminko porad na hlave cepicku, aby mu pak neodstavaly usi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
30.5.17 22:22

@Fazulina Malá měla moucnivku a moje. máma mi tvrdila že je to z mléka… Třeba mela.na mysli něco podobného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
30.5.17 22:23

Kdysi jsem četla na Rodině článek, jak stíhat domácnost s dítětem a bylo tam něco v tom smyslu, že zatímco se dítě v kočárku po příjezdu z nákupu rozhlíží, můžeme nákup uklidit.
Přišlo mi, že autorka měla jedno klidné až flegmatické dítě a usoudila, že všechny děti vydrží ještě sedět v kočáru a rozhlížet se, jakoby domu přijely poprvé…
Asi nemusím psát, že u nás žádné rozhlizeni nefungovalo, s mikiny jsem většinou přijížděla s neodkladnou potřebou nakrmit, prebalit, batolata se sapala z kočáru už na začátku ulice :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
30.5.17 22:26

Jednou jsme u nich byli přes noc. A já zapomněla malé mýdlo, tak jsem rekla příteli ať jí umyje jen vodou. A Tchán mi nabízel antibakterialni mýdlo, tak jsem mu rekla že má citlivou pokožku, že radši ne, ale že děkuji. A on mi začal vysvětlovat, že to mýdlo, ty bakterie zabíjí a nedokázal pochopit, že jde o tu citlivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
30.5.17 22:31

Taky se mi snažil vysvětlit, že holky nemohou mít prdíky. Že tím trpí jen chlapečci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
30.5.17 22:37

Mě tchyně říkala, že když mi děcka zmoknout dřív, než budou mít rok, budou mít pihy. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
30.5.17 22:53

Sousedi na dovolene Rusove lecili nachlazeni sveho devitileteho syna ohratou vodkou smichanou s morskou vodou. Chtel bych byt u toho, kdyz nekomu radi s vychovou. : )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3746
30.5.17 22:53

:) mě třeba máma tvrdila že musím kojit vždy jen z jednoho prsa a každé kojení to střídat (jinak prý nebude mít dítě dost mléka na další kojení- když si vypije obě :) ) -mám je menší..vypila vždy obě -střídala jsem kterým začínala..a můžu tu všechny ujistit že měla dost mléka bez příkrmů do 7 měsíce, celkově kojena rok a pul. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3608
30.5.17 23:34

Já na návštěvě u tchánovců kojila, dcera si pak(jako skoro vždycky) nekrkla ani skoro po hodině a pak brečela a tchyně mi oznámila že jí bolí břicho z toho nekrknutí…docela mě to pobavilo protože to vim ale jak mam měsíc starý dítě donutit ke krknutí :roll:

před porodem mi radila abych si hlavně dceru nechala vzít od sester aspoň na 12 hodin a ať mi jí hlavně dokrměj nejlíp od jiný ženský protože to podporuje laktaci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.17 00:28

Ano dostala jsem radu k nezaplacení. Dcera v té době měla 3 měsíce. Proč jí máš jen na mléku, dej jí normální polévku. Já to neudělala. Tak to udělala jistá osoba za mě, a rovnou plnou flašku a hezky se solí a vegetou prý, aby měla taky nějakou chuť. Dcera tam byla na hlídání a hned na to jsem dostala telefon jak jí to krásně prohnalo, že bylo třeba vyprat i povlečení, protože plinka to ani nepobrala. Závěr? Lítala jsem s ní po doktorech, na testy, pět dní mi skoro nespala a prořvala v křečích, celou dobu jsem jí chovala na rukou. Dotyčná osoba byla ještě dotčena co si dovoluju jí vynadat a být naštvaná a odpověď hmmm nemohla jsem vědět. Podotýkám také matka malých dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
1226
31.5.17 00:33

Ona to nebyla rada, ale spíš výčitka:
Mamka mi jednou vysvětlila, proč je náš syn takový divočák: Protože jsem ho nechala válet/plazit/lozit moc brzo po bytě. Měl moc volnosti, a kdyby byl dýl jenom v postýlce, byl by rozhodně klidnější. :roll:

PS: Kdybych to tehdy věděla, seděl by v té postýlce dodnes (9 let) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama