Při nemoci v těhotenství nemám u nikoho oporu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lišákova
Povídálka 14 příspěvků 08.12.18 20:35
Při nemoci nemám u nikoho oporu.

Ahoj maminky,
taky to máte některá tak jako já? Nemám nikoho, kdo by o mě projevil starost když jsem nemocná a to ani teď, když jsem těhotná. Porod mě čeká za cca 4 týdny a během měsíce a půl jsem po druhé nemocná. Mamku ani tátu nemám, takže mi chybí taková ta starostlivost od rodičů a manžel na tohle není. Byl vychovávaný v rodině, kde nikdo nic ohledně zdraví neřešil. Když je někdo nemocný, mávne se nad tím jen rukou a k doktorovi se jde až je to opravdu vážné. Celé těhotenství musím fungovat stejně jako bych těhotná nebyla. Když si občas postěžuju že mi není nejlíp, tak na to není žádná odezva a nebo mi řekne že to moc hrotim. Nedávno mi bylo řečeno že jsem hypochondr. Už mi z toho hrabe, protože fakt nevím jestli je chyba ve mě nebo v někom jiném… Pomalu začínám věřit tomu, že opravdu hypochondr jsem. :( Jsem na rizikovém od 3. měsíce kvůli cystám, za celé těhotenství jsem skoro nic nepřibrala, protože jsem měla dost nechutenství, jsem zesláblá jak z nošení mimi (jsem drobné postavy) tak z chudokrevnosti. Z tlaku na bránici se mi fakt špatně dýchá. Navíc teď spím denně jen tak 4 hodiny, protože prostě nemůžu spát :(. Do toho mám zase angínu i s teplotama…Jak mám mít energii na porod a pro mimi? Už fakt skoro nemůžu…A stejně mě nikdo neslyší… Co mám dělat? Vím že jsou to normální problémy v těhotenství, ale já bych potřebovala kdyby o mě měl někdo aspoň trochu starost a třeba mě povzbudil že to brzo bude dobrý a neříkal mi jen že to moc hrotim.
Co si o tom myslíte? Máte to taky tak některá? :?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 08.12.18 20:43

Ne nemá to tak ,já mám doma totiž manžela co o mě má zájem ne de*ila …já furt nechápu proč si někdo z někým takovým pořídí dítě :nevim:

TMana
Ukecaná baba ;) 1141 příspěvků 08.12.18 20:48

Máte takového manžela, jakého jste chtěla, takže co na to říct?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 20:50

měla jsem takovou „kamarádku“, co mi říkala podobné věci - všechno jsem podle ní „moc hrotila“, opora žádná nikdy. Tak jsem ji odstřihla a jsem za to dodnes ráda.
Taky budu za chvilku rodit a taky jsem na rizikovém a manžel má teda úplně jiný přístup.

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 08.12.18 20:58

:roll: Co na to říct. Těhotenství není nemoc. Na druhou stranu není ani jednoduché, to chápu.
To, že Tě nikdo nepolituje v těhotenství, to beru. To není trvalý stav, za chvíli to máš za sebou. Tak se trochu vzchop.
Ale že na Tebe chlap úplně kašle je blbý. Já bych se na něj taky vyprdla až mu bude blbě a třeba mu to dojde.

Uživatel je onlineForest_Gump1
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.12.18 21:04
@Lišákova píše:
Ahoj maminky,
taky to máte některá tak jako já? Nemám nikoho, kdo by o mě projevil starost když jsem nemocná a to ani teď, když jsem těhotná. Porod mě čeká za cca 4 týdny a během měsíce a půl jsem po druhé nemocná. Mamku ani tátu nemám, takže mi chybí taková ta starostlivost od rodičů a manžel na tohle není. Byl vychovávaný v rodině, kde nikdo nic ohledně zdraví neřešil. Když je někdo nemocný, mávne se nad tím jen rukou a k doktorovi se jde až je to opravdu vážné. Celé těhotenství musím fungovat stejně jako bych těhotná nebyla. Když si občas postěžuju že mi není nejlíp, tak na to není žádná odezva a nebo mi řekne že to moc hrotim. Nedávno mi bylo řečeno že jsem hypochondr. Už mi z toho hrabe, protože fakt nevím jestli je chyba ve mě nebo v někom jiném… Pomalu začínám věřit tomu, že opravdu hypochondr jsem. :( Jsem na rizikovém od 3. měsíce kvůli cystám, za celé těhotenství jsem skoro nic nepřibrala, protože jsem měla dost nechutenství, jsem zesláblá jak z nošení mimi (jsem drobné postavy) tak z chudokrevnosti. Z tlaku na bránici se mi fakt špatně dýchá. Navíc teď spím denně jen tak 4 hodiny, protože prostě nemůžu spát :(. Do toho mám zase angínu i s teplotama…Jak mám mít energii na porod a pro mimi? Už fakt skoro nemůžu…A stejně mě nikdo neslyší… Co mám dělat? Vím že jsou to normální problémy v těhotenství, ale já bych potřebovala kdyby o mě měl někdo aspoň trochu starost a třeba mě povzbudil že to brzo bude dobrý a neříkal mi jen že to moc hrotim.
Co si o tom myslíte? Máte to taky tak některá? :?

Jdi do nemocnice, když nikdo musíš se postarat sama, však oni přijdou..

e008
Závislačka 3299 příspěvků 27 inzerátů 08.12.18 21:15

Je hrozne, kdyz clovek nema oporu v manzelovi. Ale na druhou stranu temito tezkostmi tehotenstvi prochazi temer kazda. Krusne chvile nastanou az budes nemocna ty a jeste se budes muset starat o miminko. Jsi na rizikovem, proste odpocivej. Manzel v takovem pristupu vyrustal, jen tak se nezmeni. Mne hodne veci doslo po precteni knizek Respetovat a byt respektovan a jeste jedne. Neridim se tim do puntiku, ale pochopila jsem, proc se co deje. Jo a na reci, ze sis ho vybrala sama nehled, treba muj manzel se opravdu projevil az po narozeni deti, driv to byl partak.

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 08.12.18 21:22

No možná lepší než si stěžovat a čekat, že ho to napadne je zkusit se domlouvat na konkrétních věcech, které potřebujete.

Ano - jasně že by bylo příjemnější, kdyby byl sám od sebe vnímavý, ochotný a vstřícný. No není. A nedojde mu to.

Pokud se naučíte jasně a bez výčitek hovořit o svých potřebách, tak bude daleko jednodušší, aby byly naplněné i když to zrovna nezvládnete sama.

axelina
Ukecaná baba ;) 2149 příspěvků 3 inzeráty 08.12.18 21:23

@Lišákova muj chlap je stejný bud v klidu :-) v prvním těhotenství jsme se stěhovali takže v 8.měsíci jsem stěhovala stoly, skříně…on přišel večer až bylo hotovo abych nahodou po něm nec nechtěla. v 2.tehotenství jsem kácela stromy…při obou jsem měla tříselnou kýlu ale jakmile jsem si třeba jen trochu postěžovala chlap dělal že „neslyší“ :mrgreen: paradoxně obě těhotenství jsem přenášela a porod se musel vyvolat :mrgreen: takže to odporuje teorii že se nemaj tahat težký věci . Vykašli se na chlapa a najdi si kamaradku která te vyslechne aspon . chlapi na to nejsou

Uživatel je onlineForest_Gump1
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 08.12.18 21:27
@axelina píše:
@Lišákova muj chlap je stejný bud v klidu :-) v prvním těhotenství jsme se stěhovali takže v 8.měsíci jsem stěhovala stoly, skříně…on přišel večer až bylo hotovo abych nahodou po něm nec nechtěla. v 2.tehotenství jsem kácela stromy…při obou jsem měla tříselnou kýlu ale jakmile jsem si třeba jen trochu postěžovala chlap dělal že „neslyší“ :mrgreen: paradoxně obě těhotenství jsem přenášela a porod se musel vyvolat :mrgreen: takže to odporuje teorii že se nemaj tahat težký věci . Vykašli se na chlapa a najdi si kamaradku která te vyslechne aspon . chlapi na to nejsou

Konečně rozumný slovo. Kámoška face to face, nejlepší věc.

Lišákova
Povídálka 14 příspěvků 08.12.18 21:44

@e008 Děkuji, to je asi to co jsem potřebovala slyšet . Svého manžela si vážím, ikdyž má mouchy. Bohužel byl tak vychovávaný a svým způsobem za to taky nemůže. Svým dotazem jsem si určitě nechtěla na něj stěžovat, spíš jsem potřebovala smysluplnou radu, jak se vzchopit v těchto těžkých chvílích. Rady typu vyser se na něj fakt nepotřebuju. ???? To by mi určitě pomohlo. My ženy taky nejsme dokonalé. Ale občas to chce slyšet i názor někoho jiného než jen názor svého manžela. Bohužel jsme chvilku nastěhování v novém a nemám tu ještě kamarádky, takže jsem vyhledala pomoc tady na fóru. Knížka zní zajímavě, omrknu ji. ????

chaela
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 2 inzeráty 08.12.18 21:44

Těhotenství není nemoc, i když vím, že ten konec není žádná hitparáda. Jestli seš na rizikovým, tak místo stěžování si na únavu prostě spi celý den. Pokud seš nemocná, je to blbý, ale mnohem lepší teď, než potom s miminem. To tě odpočívat nenechá, je mu úplně jedno, že máš horečku.
Jestli se manžel sám nehrne do péče, tak si o to řekni. Ale ne stěžováním a litováním se. Normálně ho popros, ať ti dojde do lékárny, uvaří čaj, … Pak mu hezky poděkuj a neměj žádný komentáře mimo. Buď mu to docvakne a i kdyby ne, ty budeš mít to, co potřebuješ.

Sue2008
Kecalka 116 příspěvků 08.12.18 21:46

Manzela takhle jednou vyskolila strevni chripka. Od dcerky jsem ji chytila ja a v ten nejhorsi den jsem mu rekla, at zrusi odpoledne plany, ze to proste sama nezvladnu. Nejak nepochopil, ze se od nej ceka vic, nez sedet u pocitace. Druhy den to chytnul i on a posleze se strasne omlouval, ze mi vic nepomohl, kdyz mi bylo zle… Ale my jsme blba kombinace, ja mam spis tendenci zlehcovat sve potize (dokud to jde), on si nevsima dokud to neni kriticke…a pak dela z komara vola :mrgreen:

terien
Echt Kelišová 8441 příspěvků 08.12.18 21:47

Njn, můj na nějaký politování taky není. V těhotenství jsem se žádné extra péče nedočkala, naštěstí nebyla třeba. Na druhou stranu já nejsem profi fňukna takže jsem to brala v pohodě. Při porodu mu ovšem sklaplo :lol: jak píšou holky, postěžuj si kámošce, ta tě stejně pochopí líp ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 21:52

Nemyslim si, ze by to byl rovnou partner na odpis, pokud ma i dobre stranky. Muj se pri me nemoci a v tehotenstvi chova stejne. Nejvice pomaha se o nej v jeho nemoci hezky starat, to si to pak uvedomi, ze se mozna neco takoveho ceka i od nej. Ne, ze by se teda priste staral, ale treba rekne „vidis, to ja jsem Ti caj vubec neuvaril, to je hruza“. Jinak je to dobry manzel. Rozvadet se kvuli tomu nehodlam… Ja mam ale nastesti rodice a treba jednou budou mit trochu soucitu deti ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >