Problémy se spánkem v těhotenství

85
8.12.18 05:05

Problémy se spánkem v těhotenství

Ahoj, můžete mi prosím poradit? Jsem teď ve 21. týdnu a už přes měsíc jsem nespala jednou noc v kuse. Buď usínám až kolem třetí ráno a pak prospím dopoledne nebo usnu hezky v deset večer, ve dvě / tři v noci se vzbudím a už neusnu.

Už jsem zkoušela všechno, bylinky, mléko a nic nefunguje. Dříve jsem nespala kvůli bolestem, zvracení, budil mě hlad, ale většinou to důvod ani nemá a prostě nespím. Zkoušela jsem i nespat přes den, že budu unavená a budu spát v noci a dopadlo to ještě hůře. Spala jsem několik nocí jen 3-4h, byla jsem vyčerpaná, oslabená a chytla virózu. A přesto, že mi bylo zle, tak jsem stejně zase ani jednu noc nespala v kuse :(

Tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli to máte někdo také? Nevíte, co se s tím dá dělat a jestli to třeba ve třetím trimestru přejde? Nebo to mám vzdát, přes noc dělat běžné aktivity a prostě spát půlku noci a půlku dne? (Mám teď z neschopenku, tak si to teoreticky můžu dovolit.)

Díky za jakoukoliv radu nebo i komentář ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

300
8.12.18 05:12

@Thea42 obavám se ze to bude spis horší, vítej v klubu ;) jsem 34 tt čumím tu od 3:00, proste to tak se spánkem je v tehotenstvi, u prvního jsem se těšila ze porodim a konečně se vyspim, aniž bych běžela x krát na záchod atd, ale jak naivní jsem byla!! :mrgreen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
8.12.18 05:15

@Thea42 vítej v klubu :) já jsem 14 tt a už jsem po 5ti hodinách taky vzhůru :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
8.12.18 05:33

Ahojky, ja to.mela.taky a cim.dyl.jsem.byla tehotna tim.min jsem spala.proste to tak je a urcite spi kdy zrovna se ti chce at si aspon trochu.odpocnes. az se to narodi tak.uz se vubec nevyspis nam.je 10 mesicu a do ted se za noc nekolikrat budime bud na piti nebo na mlicko a vstavame v pul 5 hruza :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
8.12.18 05:53

Taky jsem to tak měla. Prostě jsem chodila spát po obědě, naštěstí jsem už byla na neschopence. Asi s tím nic neuděláš, choď spát přes den. Jestli jsi doma a nemusíš běhat kolem druhého dítěte, tak si to užívej. Nám je přes rok a už jsem také vzhůru od čtyř… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
8.12.18 06:13

Díky za komentáře, jsem ráda, že v tom nejsem sama a že to je norální :) Alespoň se můžu přestat stresovat, že zase nespím a neustále hledat, co dělám špatně :)

Včera jsem si pořídila těhotenský pás a můžu se konečně bez větších obtíží alespoň chvíli hýbat… tak jsem teď zkusila jinou „metodu“ a místo koukání do stropu a snažení se usnout jsem uklidila polovinu bytu :D Sice se mi furt nechce spát, ale alespoň je tu menší bordel. A zítra v noci třeba uklidím tu druhou polovinu :palec:

Jo a také jsem se těšila, že po porodu se konečně vyspím, ale asi teda ne… no, alespoň máme na ty probdělé noci natrénováné dopředu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
8.12.18 06:23

No jo je to normální. Mě se to teda ve třetím trimestru zlepšilo ale zase jsem se budila snad co hodinu na záchod. Do toho doma ještě tříletý dite co už nespalo po obede takže nebylo kdy se dospat.
No a nevyspani vesele pokračuje. Mám v ruce měsíční mimino co či řekne o jidlo po 2,5-3 hodinách takže parada :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
8.12.18 07:02

No vítej v klubu klukovi je 11 a od té doby co jsem byla těhotná jsem se nevyspala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11817
8.12.18 07:41

Je to normální. Nespala jsem celé těhotenství a teď nespím po porodu, protože dcerka spát nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
8.12.18 07:43

Taky nespime a uz pekne dlouho jsme 33+1 :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
8.12.18 08:08

Je to bohužel normální, využijte toho že jste doma a jděte si lehnout kdykoli jste unavená. Užívejte si, že v prvním těhotenství je to možně. Mě bylo kvůli tomu ve druhém těhotenství strašně špatně, protože jsem si nemohla dovolit si přes den lehnout protože syn by proměnil být v kůlničku na dříví. A během jeho odpoledního spaní jsem byla jako naschvál tak přetažená, že jsem nedokázala usnout. A teď to není o moc lepší, obě děti mi sice spí krásně celou noc, ale já nejsem schopná usnout dřív jak ve dvě ráno a syn (3) vstává před pátou aby viděl tátu když jde do práce. Takže manžel s ním projde ranní rutinu a pak ty dvě hodiny než dokážu vstát, děj se vůle boží, zrovna včera nakrmil psa asi kilem mandarinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
8.12.18 08:18

Nooo tyyyjoo,mám to taky tak a to jsem teprve 6+6.úplně podobně jako ty. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22820
8.12.18 08:33

Zpočátku jsem spala v pohodě,potom mě budilo chození na záchod a teď ve 33 tt mě budí akční miminko a pálení žáhy. Lepší to asi moc nebude. Spi i přes den když můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
8.12.18 08:48
@Heivka píše:
Je to bohužel normální, využijte toho že jste doma a jděte si lehnout kdykoli jste unavená. Užívejte si, že v prvním těhotenství je to možně. Mě bylo kvůli tomu ve druhém těhotenství strašně špatně, protože jsem si nemohla dovolit si přes den lehnout protože syn by proměnil být v kůlničku na dříví. A během jeho odpoledního spaní jsem byla jako naschvál tak přetažená, že jsem nedokázala usnout. A teď to není o moc lepší, obě děti mi sice spí krásně celou noc, ale já nejsem schopná usnout dřív jak ve dvě ráno a syn (3) vstává před pátou aby viděl tátu když jde do práce. Takže manžel s ním projde ranní rutinu a pak ty dvě hodiny než dokážu vstát, děj se vůle boží, zrovna včera nakrmil psa asi kilem mandarinek.
:mrgreen: pes,si dal teda :P
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2499
8.12.18 09:22

Ja mam od 4m sileny sny (ze ztratim dite, nekdo ho ukradne, hori mi auto a tam 2 deti a jdu je zachranovat), budim se, pak nemuzu usnout a 2 hodiny v noci cucim do stropu. Do toho jdu 5× za noc na wc a 2× za noc se vzbudi dite - 1× na me krici, ze chce mliko a podruhe ze se boji a nakluse k nam do pelechu a to uz se vubec nevyspime :mrgreen:. Me se blbe spi, kdyz je mala s nama v posteli… sla bych si obcas lehnout po O. Mam smulu :P neni cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama