Příčiny neotěhotnění

22.3.16 04:57

přičiny neotěhotňeni

Myslite, ze by stres treba ze zamestnani mohl byt pricinou neuspechu v otehotneni? a k tomu nasledna uleva od toho vseho alkoholem-pivem v vetsim mnozstvi, aby se cloveku ulevilo a vse z neho tak nachvili opadlo, ale vse se dalsi a dalsi dny opakovalo..nedari se otehotnet prirozene uz pres rok, pak i inseminace nic a ted ani umele oplodneni IVF se nezdarilo..partnerka sice tvrdi ze je v poradku, ale ma porad potrebu si ulevovat alkoholem..ja myslim, ze by tohle mohla byt pricina? na klinicice umeleho oplodneni o tomto ani nevedi..byl by tu nazor odbornika?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.3.16 06:41

Nejsem odborník, ale myslím si, že tohle by klidně být příčina mohla. Proč nezmění práci? A ty bys chtěl mimco s někým, kdo denně konzumuje alkohol? Jak to bude v těhotenství, to bude taky pít? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
9166
22.3.16 06:51

Nejsem lékařka, ale alkohol určitě může být příčinou, proč se nedaří otěhotnět + ten stres tomu také nepřidá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
22.3.16 07:11

@petrjeřáb je to trochu zmatené…Co znamená pivo ve větším množství? Jak často? Urcite změna živ. stylu prospeje ale nejvíc asi ta práce…+ velký stres z vaší situace
Vem ji na dovcu, mluvte o tom, hledejte alternativy léčby a nepolevte v myšlence mit dite
Ale vis jak, neco za neco. IVF je někdy beh na delší trať a psychicky to člověka dostava - ja byla 5×. Nakonec tu princeznu mam, ale náročné to bylo
Good luck

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19098
22.3.16 07:24

Tak ve vašem případě bych v první řadě řešila problém s alkoholem, jestli opravdu je (pití alkoholu denně já osobně už za problém považuju), pak až s početím…jinak stres určitě může být příčinou toho, proč to nejde, spíš než ten alkohol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
22.3.16 07:26

@petrjeřáb může a nemusí… kolikrát člověku řeknou, že je zdravý a ono to stejně nejde.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
22.3.16 07:29

Spíš si myslím že trvalý velký stres v práci je horší než alkohol…ale záleží na tom, kolik toho piva denně vypije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20300
22.3.16 08:02

Znám několik holčin, které za sebou měly několik let snažení, umělé oplodnění, doktoři jim řekli, že přirozeně neotěhotní. Pak změnily práci a do roka byly přirozenou cestou těhotné.

Nicméně pokud paní není psychicky ok a řeší to alkoholem, nevím, zda je to nejlepší základ pro založení rodiny. Ona péče o dítě je také velmi stresující, kolikrát horší, než ta práce (z té se dá utéct, od dítěte se utíká dost blbě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
22.3.16 08:39

@petrjeřáb nejsem lékař, ale pár ivf mám za sebou.Na tvůj dotaz může a nemusí a na co bych se první zaměřila je psychika partnerky. Problém by chtělo řešit vším možným jenom né alkoholem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6361
22.3.16 09:09

Stres s dítětem taky bude řešit alkoholem? 8o
Musí se zbavit stresu, ale ani tím to být nemusí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.16 22:11

Dekuji za odpovedi..nez se pujde na dalsi ivf musime to s tim pitim a psychikou vyresit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.16 22:44

dotaz

Dobry vecer moc se omlouvam ze jsem se vecpala do teto diskuse… ale moc s touto strankou neumim tak nevim poradne co a jak abych ae mohla zeptat :?.. mam takovy dotaz.. uz rok neberu HA a niminko stale nikde :( vim, ze nektere zenske se snazi i par let nez se dockaji miminka ale i tak mi to prijde divne… pozor si s pritelem nedavame ale zase jsem ani nepocitala kdy mam plodne dny.. az ted jsem si to spocitala a pohl. Styk byl 14.3. A 16.3. Coz pl. Dny byly.. myslite ze je nejaka sance ze by to vyslo? Jinak nejake rady jak tomu pomoci? Moc dekuji a jeste jednou se omlouvam

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.17 10:12

Ahoj, omlouvám se za anonym, moc lidí o našem snažení neví a nechci být poznána. S přítelem se snažíme cca od loňského června. On je o něco starší, má skvělou rodinu, která si pomáhá za každách okolností, v zaměstnání má spoustu praxe, takže pokud by se mu v práci něco nelíbilo, okamžitě má novou. Já naopak rodinné vztahy katastrofa, rodiče si pro absolutní padnutí na dno vybrali nejhorší dobu a to během maturitního ročníku, kdy jsem je nejvíc potřebovala a kdy jsem se měla rozhodnout co dál. Celý život do mě a mých sourozenců tlačili, že VŠ je všechno a najednou ani nebyli doma, abych se s nimi poradila. Nastoupila jsem na VŠ, ale po roce jsem skončila, nebyl to obor pro mě, ale v podstatě jsem nevěděla co v životě chci dělat. V té době jsem poznala svého nynějšího přítele a i když si zažil i s mojí rodinou, tak na mě nezanevřel a miluje mě. Našla jsem si práci v administrativě, kde po dvou letech budu muset skončit, jednak kvůli dá se říct psychické šikaně zaměstnavatele a stresu, kterému jsem denně vystavena. Hledám si novou práci, něco se rýsuje, ale pořád to není to co bych chtěla v životě dělat. Proč to všechno píšu… za ten čas co jsme s přítelem spolu, jsem ztloustla, cvičení mi nikdy moc dlouho nevydrží a jsem tam, kde jsem začla, takže to je jeden z problémů. To jediné dobré v mojem životě je můj partner. Ostatní je hrůza a já nevím jak z toho ven. I když tak na okolí většinou nepůsobím, vůči sobě jsem hrozně negativní, nemám se vůbec ráda, plácám se v životě a jediné moje světlo je partner a to, že spolu budeme mít miminko. Ale nedaří se a to je smysl mého příspěvku..Je možné, aby ta negativita a neláska vůči sobě mohla ovlivňovat naše snažení? I když jinak fyzicky jsme v pořádku? Vím, že to jsou zřejmě deprese, sama se o psychologii zajímám. Partner začíná teď podnikat a nemá na mě tolik času, skoro pořád pracuje a já tím dost trpím, jsem teď níž než kdy dřív, ale snažím se to nedávat najevo. Chtěla bych si nějak pomoct sama, proto to píšu sem a nejdu k psychologovi. Neznáte nějaké cvičení ať už fyzické nebo psychické na uvolnění toho stresu? Prostě nechat věci plavat a naučit se věnovat sama sobě? Protože mám strach, že tím, že to všechno v sobě dusím, nám způsobuju, že miminko hned tak nebude… :,( omlouvám se za sloh a budu ráda za každou radu :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
23.2.17 10:27

Tak problém může být fyzicky nebo i psychický, a nejpravděpodobněji kombinace.. nebo taky žádný, protože se nesnažíte ještě ani rok..hlavně bych řekla, že je potřeba si život užívat a ne jen přežívat..našla bych si zájmy ať už sama nebo s partnerem. Pokud mě trápí tloušťka kousnu se a dělám s tím něco..byť třeba procházky, zdravější vaření. Co jsem moc nepochopila je ta vejška..spíš mi přijde, že si o to nestála? tak bych se s tím netrápila, vzdělání je určitě výhodou, ale ne všichni jsou studijní typy. A úspěch v životě nebo v práci rozhodně není o to, že máš titul.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
23.2.17 10:41

Ja osobně si myslím že na miminko nejsi připravena, proto nepřichází. Nevis si rady sama se sebou a se svým životem a to je ten problém. Zkus si najít nějaký koníček, co si třeba pořídit pejska a chodit s nim na procházky (samozrejme pokud mas vztah ke zviratum) nebo zkus třeba hledat sport, který te začne bavit. Co treba joga? Me jóga hodně moc pomáhá na uklidnění psychiky. VS není nejdůležitější i bez ni se dá najít dobra prace… Držím ti moc a moc pěsti, aby ses našla a začala se mit ráda :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama