Přídavek na dítě OSVČ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 15:11
přídavek na dítě osvč

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Partner je OSVČ a chci žádat o přídavek na dítě. Máme 2 děti a dle kalkulačky na internetu nárok na přídavek máme. Když jsem začala vyplňovat formuláře, zasekla jsem se a nevím co vyplnit u dokladu o výši čtvrtletního příjmu. Zaškrtla jsem, že v předchozím roce samostatnou činnost vykonával a podával přiznání k dani z příjmů fyzických osob - výši příjmů si zjistěte na FÚ a teď to ALE: K těmto příjmům uvádím pojistné za uvedené období z činností, z nichž mám příjmy ze samostatné činnosti v ČR, které jsem nezahrnul(a) do jejich nákladů v daňovém přiznání. Výše pojistných dokládám příslušnými potvrzeními - zde mám vyplnit co? Kde tyto údaje vezmu? Jaké potvrzení se k tomu dokládá? Některé speciální ze zdravotní pojišťovny a ossz? děkuji za radu

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2018: Vše přehledně a jasně

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 15.08.18 15:19

Sice jsem to nikdy nevyplňovala, ale podle té formulace se tam má vyplnit kolik zaplatil na sociální a kolik na zdravotní a přihodit potvrzení od OSSZ a zdravotní pojišťovny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 15:25

@j.a.n.i1 Děkuju za odpověď. Takže z toho přehledu jak každý rok chodí? A mám vyplnit celkovou výši záloh za celý rok nebo jen za to čtvrtletí? Já vůbec nevím :think: když se pojedu zeptat na úřad tak to mám 20 km na úřad s dětma, jedno je 6ti měsíční a druhá tříletá, takže se mi nechce jen tak jezdit sem a tam. Doufám, že mi někdo poradí, abych to mohla vyplnit a pak už to jen odevzdat.

Safija
Kecalka 265 příspěvků 15.08.18 15:58

nic tam zatim nevyplnuj, je ale potreba mit ze zdravotni pojistovny a z OSSZ prehledy o zaplacenym pojistnym… OSSZ na to ma primo sjetinu z jejich programu, ktera je urcena pro urad prace pro vyrizovani davek… zdravka - zde zalezi na pojistovne, kazda ma svuj dokument, ale ve vysledku to musi obsahovat prehled zaplacenych zaloh… no a s temito papiry pak zajdi na UP a rekni, at ti pomuzou to vyplnit… od toho tam jsou na tech prepazkach…

Safija
Kecalka 265 příspěvků 15.08.18 16:02

Jo a hlavne ty prehledy ti na OSSZ a ZP nevydaji, leda bys mela plnou moc od manzela… to musi manzel obehnout… taky muzes na UP zkusit vzit prehledy, ktere posila OSSZ a ZP na zacatku roku, je ale otazka, jestli ti to na UP projde, nas UP treba chce potvrzeni primo pro nej, ne to obecne ze zacatku roku…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >