Reklama

Přídavky na děti 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 13:12
Přídavky na děti 2018

Zdravím, od kdy prosím platí vyšší násobek minima u přídavku na děti? Už teď k pŕíjmům za 4.čtvrtletí nebo až teď v tomto roce po 1.čtvrtletí-takže až po březnu? Děkuji

Přečtěte si článek: Přídavky na děti 2018: Vše přehledně a jasně

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Lonynka
Závislačka 3966 příspěvků 10.01.18 13:17

Já myslím, že vyšší přijdou v únoru, protože to platí od ledna 2018.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 13:26

Asi jsem mimo, ale to se má nějak zvyšovat nebo jsem to jen blbě pochopila? Beru od loňského října 500,– a dokládala jsem příjmy svoje a manžela za rok 2016 a za 3. čtvrtletí 2017. Nebo se jen zvyšuje koeficient ať na něj dosáhne víc lidí?

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 67124 příspěvků 10.01.18 13:27

Já bych tedy z logiky věco řekla že teď od ledna, k výpočtu výše příjmů sice použijí příjmy za minulý kvartál, ale podmínku splnění přídavků už budou brát podle pravidel platných k 1.1. Ale to si myslím, jistě to nevím.

Hvězda diskuse 67124 příspěvků 10.01.18 13:30
@Anonymní píše:
Asi jsem mimo, ale to se má nějak zvyšovat nebo jsem to jen blbě pochopila? Beru od loňského října 500,– a dokládala jsem příjmy svoje a manžela za rok 2016 a za 3. čtvrtletí 2017. Nebo se jen zvyšuje koeficient ať na něj dosáhne víc lidí?

amo, zvyšuje se koeficient na 2,7násobek životního minima. Zároveň, pokud je alespoň jeden rodič pracující a vydělá alespoň 3410 korun ( počítá se tam i podpora, nemocenská, rodičák, důchod, PNP), tak bude mít na dítě o 300 měsíčně vyšší přídavky.

Hvězda diskuse 67124 příspěvků 10.01.18 13:31
@Anonymní píše:
Asi jsem mimo, ale to se má nějak zvyšovat nebo jsem to jen blbě pochopila? Beru od loňského října 500,– a dokládala jsem příjmy svoje a manžela za rok 2016 a za 3. čtvrtletí 2017. Nebo se jen zvyšuje koeficient ať na něj dosáhne víc lidí?

a příjmy teď musíš dokládat každé čtvrtletí, aby to navazovala výplata, tak vždy první měsíc v daném čtvrtletí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 13:37
@terinka4444 píše:
Já bych tedy z logiky věco řekla že teď od ledna, k výpočtu výše příjmů sice použijí příjmy za minulý kvartál, ale podmínku splnění přídavků už budou brát podle pravidel platných k 1.1. Ale to si myslím, jistě to nevím.

Přišlo by mi to takhle tež víc logické, ale nedivila bych se ničemu, kdyby to platilo od 2018,ale i podle přimu až v roce 2018

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 13:39
@terinka4444 píše:
a příjmy teď musíš dokládat každé čtvrtletí, aby to navazovala výplata, tak vždy první měsíc v daném čtvrtletí.

A platí to i pro živnostniky? Manžel vydelá cca 25000, žena v domácnosti a dve studující děti do 15 let?

Hvězda diskuse 67124 příspěvků 10.01.18 13:47
@Anonymní píše:
A platí to i pro živnostniky? Manžel vydelá cca 25000, žena v domácnosti a dve studující děti do 15 let?

Já zase nejsem úplně odborník na přídavky na děti, ale řekla bych, že tam stejně musíš jít jako osoba v domácnosti a dávat vyplněný formulář o výši příjmů, kde bude bez příjmů. A znovu dokládat dokola daňové přiznání se nebude, to tam mají, ale chodit se tm myslím v takovém případě bude muset stejně co tři měsíce, dokládat, že nemáš příjem. A u OSVČ oni odečítají zaplacené zálohy na zdravotním a sociálním, takže pokud má 25000 budou to brát minus zaplacené zálohy a to teprve berou za rozhodný příjem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 14:03
@terinka4444 píše:
amo, zvyšuje se koeficient na 2,7násobek životního minima. Zároveň, pokud je alespoň jeden rodič pracující a vydělá alespoň 3410 korun ( počítá se tam i podpora, nemocenská, rodičák, důchod, PNP), tak bude mít na dítě o 300 měsíčně vyšší přídavky.

Aha. Děkuji :kytka: tak já jsem doma jako osoba pečující o dítě do 7 let, ale manžel- otec pracuje. A to oni zvednou sami nebo si o to mám požádat?

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 10.01.18 14:05
@Anonymní píše:

Na co se přesně ptáš? Zda tam musíš co 3 měsíce? Nebo zda ti se „vlezete“ a budeš pobírat přídavky? Ad 1) ano, musíš chodit na úřad. Ad 2) má to v čistém nebo před zdaněním a zaplacením sociálního a zdravotního, uplatnění paušálu/ výdajů? :nevim:

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 10.01.18 14:06
@Anonymní píše:
Aha. Děkuji :kytka: tak já jsem doma jako osoba pečující o dítě do 7 let, ale manžel- otec pracuje. A to oni zvednou sami nebo si o to mám požádat?

To ti řeknou při doložení příjmů, dokládá se teď v lednu, mělo by to být automaticky…

Hvězda diskuse 67124 příspěvků 10.01.18 14:06
@Anonymní píše:

no ono tam zase teď musíš určitě jít doložit tvůj příjem, že žádná není. Když tam nepůjdeš, tak ti zastaví výplatu. Takže musíš s tím čtvrtletním dokladem o výši příjmů tam zajít. No a zvýší to určitě sami automaticky.

Uživatel je onlineBaccara
Stálice 81 příspěvků 10.01.18 14:07
@terinka4444 píše:
Já zase nejsem úplně odborník na přídavky na děti, ale řekla bych, že tam stejně musíš jít jako osoba v domácnosti a dávat vyplněný formulář o výši příjmů, kde bude bez příjmů. A znovu dokládat dokola daňové přiznání se nebude, to tam mají, ale chodit se tm myslím v takovém případě bude muset stejně co tři měsíce, dokládat, že nemáš příjem. A u OSVČ oni odečítají zaplacené zálohy na zdravotním a sociálním, takže pokud má 25000 budou to brát minus zaplacené zálohy a to teprve berou za rozhodný příjem.

Prosím a ty zálohy OSVC musí dokladat každé 3 měsíce? Muž je OSVC a nevím jak si o to zažádat. Jestli stačí ten roční přehled o zaplacení záloh?

Safija
Kecalka 260 příspěvků 10.01.18 14:25

@Baccara na mem urade prace krome tiskopisu o rocnim a ctvrtletnim prijmu jsem dostala i zadanky pro zdravotni pojistovnu a okresni spravu, takze jsem musela na ZP a OSSZ, aby mi potvrdili zalohy… podle toho to pak propocitali a nakonec stejne pouzili fiktivni prijem tj. polovinu z prumeru mezd z celonarodniho hospodareni… coz je skoro 15tis pro lonsky rok…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >