Mám prodloužit rodičovskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Prťka4
Povídálka 40 příspěvků 09.01.18 20:45
Prodloužit rodičovskou?

Ahoj holky, prosím, poradíte… V únoru mi končí rodičovská, malá půjde do školky až od září, bylo v plánu druhé mimčo, tak jsem to tehdá nějak neřešila…, mimčo je v plánu pořád, ale zatím tedy nestíháme… Mám v plánu si rodičovskou tedy prodloužit do září, ale budu téměř bez peněz, nevíte, jak dlouho mi musí zaměstnavatel držet místo, není to zbytečné a nemám jít na pracák??? Mateřskou jsem měla krásnou, měla jsem pěkný plat, tu už asi mít s druhým nebudu, co?

Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 09.01.18 20:48

No když dáš výpověď, tak nebudeš mít žádnou mateřskou. Místo drží myslím 3 roky, pak leda neplacenou dovolenou pokud na to zaměstnavatel přistoupí.

Laurie
Kecalka 387 příspěvků 09.01.18 20:53

Myslim, že se můžeš se zaměstnavatelem domluvit na neplaceném volnu a být do září doma. pak bych nastoupila do práce, i kdyby jen na pár měsíců. Když stihneš druhé dítě do čtyř let věku prvního, tak máš nárok na mateřskou, kterou si měla i s prvním dítětem - aspon doufám, že to tak je :) taky bych to tak chtěla stihnout, ale nevim nevim :roll:

Lendeš
Kelišová 5583 příspěvků 09.01.18 20:58

@Prťka4 Zaměstnavatel tě musí zaměstnat dle pracovní smlouvy po RD a ta je max. do 3 let dítěte. Pak se lze jedině dohodnout na neplaceném volnu. Nárok na další PPM budeš mít, pokud budeš dál zaměstnaná nebo pokud se s nástupem na další PPM vejdeš do 180 dnů ochranné lhůty od případného konce pracovního poměru.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >