Pronájem domu, smlouva pro sociálku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anik
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 08.01.18 13:53
Pronájem domu, smlouva pro sociálku

Ahojky holky, budeme pronajímat byt, jen na pár měsíců, paní v bytové nouzi. Chce smlouvu pro sociálku, to je její formulace. Chápu teda, že kvůli příspěvku na bydlení. Mám tedy napsat smlouvu nájemní, podnájemní, nebo o pronájmu? Zároveň ale nechci, aby tam měla paní nahlášený TP, slyšela jsem, že to neovlivním, připadá mi to jako velká sprostárna,,,je to tak? dostala by vůbec příspěvek na bydlení bez TP?

Reklama

Reakce:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9203 příspěvků 08.01.18 13:55

@Anik Pokud vim, tak smlouva musi byt najemni a zadatel mit v byte TP. A ze zakona opravdu k prihlaseni trvaleho pobytu staci najemni smlouva, souhlas majitele nemovitosti (pronajimatele) neni treba.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61987 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 13:57

@Anik POkud jsi vlastníkem bytu, píšeš nájemní smlouvu, pokud ty sama jsi nájemník, pak píšeš smlouvu podnájemní. A jinak u nájemní smlouvy opravdu TP neovlivníš a nevím, co je na tom sprostého, jednou dotyčné dáváš právo tam bydlet, tak má právo si tam TP dát. A jinak ne, příspěvek na bydlení bez TP nedostane.

Anik
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 08.01.18 13:58

No, tak nějak jsem si to myslela :(

Jak velký asi bude problém, kdyby náhodou nechtěla odejít? Vím, že maluju čerta na zeď, ale… S TP by to byl asi velký problém dostat ji pryč, že?

Nemám to nastudovaný, je to čerstvá záležitost,,,ale beztak mám pocit, že i když budu mít nastudovaný kdeco, tak mi to pak v reálu nemusí pomoct :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61987 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 14:02

@Anik POkud nebude chtít pryč, tak je úplně stejný problém dostat ji pryč s TP jako bez něj…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 14:10
@Anik píše:
No, tak nějak jsem si to myslela :(

Jak velký asi bude problém, kdyby náhodou nechtěla odejít? Vím, že maluju čerta na zeď, ale… S TP by to byl asi velký problém dostat ji pryč, že?

Nemám to nastudovaný, je to čerstvá záležitost,,,ale beztak mám pocit, že i když budu mít nastudovaný kdeco, tak mi to pak v reálu nemusí pomoct :(

neblázni, TP už nic neznamená… a pokud se odstěhuje tak si ho stejně hned přehlásí aby dostala dávky za nový byt

Bandii
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 08.01.18 14:21

My máme vždy v rámci nájemní smlouvy uvedeno, že na základě této smlouvy není možno žádat o TP.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61987 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 14:22
@Bandii píše:
My máme vždy v rámci nájemní smlouvy uvedeno, že na základě této smlouvy není možno žádat o TP.

No, uvedeno to tam můžeš mít kolikrát chceš, ale i tak si ho na jejím základě mohou udělat.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 08.01.18 14:26
@j.a.n.i1 píše:
No, uvedeno to tam můžeš mít kolikrát chceš, ale i tak si ho na jejím základě mohou udělat.

U nás na úřadě takovým lidem TP prostě nepovolí, když jim předloží takovouto smlouvu :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61987 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 14:28
@Bandii píše:
U nás na úřadě takovým lidem TP prostě nepovolí, když jim předloží takovouto smlouvu :think:

Až do té doby, než si na ně někdo bude stěžovat, že postupují protizákonně :mrgreen:

Janli
Kelišová 5017 příspěvků 08.01.18 14:36
@Bandii píše:
U nás na úřadě takovým lidem TP prostě nepovolí, když jim předloží takovouto smlouvu :think:

Potom postupují v rozporu s občanským zákoníkem. Takový úředník tam nemá co dělat. Fakt nechápu, co se někdy děje.
Zakladatelko, doporučuji sepsat nájemní smlouvu na dobu určitou a to u právníka, v žádném případě nestahovat z internetu.

vilda1
Kecalka 342 příspěvků 09.01.18 00:16

Good luck https://www.epravo.cz/…-106117.html

Janli
Kelišová 5017 příspěvků 09.01.18 00:23

@vilda1 No tak to se týká těch, co si stáhnou vzorovou nájemní smlouvu z internetu. Při tom stačí uzavřít nájemní smlouvu na dobu určitou s automatickou prolongací a dát do smlouvy klauzuli, že k prolongaci dojde jen v případě bezdlužnosti. Smlouva tedy neskončí výpovědí, ale uplynutím doby. A pak v případě nevyklizení bytu uplatnit trestní zákoník a neoprávněné užívání bytu. Jak prosté…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama