Přihláška do školky - jak na to

andela
12.5.08 14:22

přihláška do školky

ahoj závislačky,

vím že je všude plno otázek okolo školky, ale jaksi se v tom nějako moc nevyznám … tak se ptám, a prosím o vysvětlení kapánek pro blbce :wink:

1, Járovi budou 3 roky 11.1.09, na přihlášku můžu tedy napsat od ledna 2009 nástup? Klidně bych napsala i od září na těch 5 dní v měs, ale nevím jak to vyplnit když by od ledna bylo třeba na celý den

2, když napíšu na celý den, je pak nějaký problém s tím, když ho budu dávat jen na 4 hod denně? (třeba by mi bouchla práce, nebo nevim, ale o školku a RD bych nechtěla přijít)

3, má vůbec cenu dávat přihlášku teď, když je minimální šance na to, že bude přijat?

no a teď nevím co jsem ještě chtěla … kdyžtak se optám dodatečně a nebo se optá někdo jiný :wink:

zatím předem moooc velké díky (jsem z toho jelen teda)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

VERONIKA
12.5.08 14:35

Ahoj - já nevím jak je to u Vás, ale u nás ve Zlíně byl zápis do školky na začátku dubna! Zápis pro školní rok 2008/2009 je s nástupem od 1. září 2008. U nás třeba vůbec neberou děti na 4 hod. denně ani na těch 5 dní v měsíci!!!! Jo a 3 leté děti moc šancí nemají - přednost mají předškoláci, děti z jeslí, sourozenci dětí co už jsou ve školce, maminky na MD s druhým dítětem a potom až ti 3 letí co mají mamču doma!
Takže u nás je jediná možnost aby dítě chodilo na celý den nebo si ho můžeš brávat i po obědě, ale v papírech máš stejně napsáno celodenní docházka a sociálka ti sebere rodičovskou!

• Nahlásit
  • Citovat
andela
12.5.08 14:47

u nás zápis právě probíhá :wink:

hm … takže je to vlastně na prdlačku, pokud tedy napíšu celý den, už to nezměním. A pokud půl dne, mám ještě menší šanci než malou …

mmch nechápu proč má mamina s 2 dětmi z nichž 1 je doma a druhé má jít do školky přednost, když může být doma s maminou. chjo, je to nespravedlnost teda na tom světě co? :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
159
12.5.08 14:49

Ahoj,
myslím teda, že moc šanci nemáš.

Aspoň u nás to bylo tak, že mi ředitelka školka řekla, ať si přihlášku podáme, ale vzhledem k tomu, že kapacitu naplňují od září, tak by ho v dubnu, kdy mu budou 3 roky, vzali, jen pokud by se uvolnilo místo a oni neměli lepšího kandidáta (no já bych byla nejradši, aby ho vzali už lednu) .

Jak jsem to viděla u zápisu, tak teda nevím, co by se muselo stát, aby ho vzali. Byl tam dost nával :? .

A u vás jsou zápisy teprve teď? Myslela jsem, že bývají už v březnu nebo dubnu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5738
12.5.08 14:52

Ahoj,

u nás je už taky po zápisech ale třeba to někde ještě nemají uzavřené…

Šanci moc velkou nemáš ale v každém případě bych to zkusila, mají tam pak poznamenané že už jsi jednou o přijetí žádala a může to být po druhé plus.

1, napiš od ledna 2009, od září ho nevezmou nebo to někde funguje že chtějí za držení místa do toho ledna platit

2, když napíšeš na celý den tak o MD v případě že ho přijmou přijdeš, když napíšeš na 4 hodiny tak Ti ho s největší pravděpodobností nevezmou

Určitě tam napiš že od ledna nastupuješ do práce.

Borůfka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
12.5.08 16:03

Přesně jak píše Borufka - pokud ti malého vezmou od ledna tak musíš zaplatit školné od září, funguje to tak skoro ve všech školkách! Prostě platíš školné za drzžení místa!
Se školkama je to na ........ http://smajlici-1.ic.cz/…je/1/007.gif

• Nahlásit
  • Citovat
9868
12.5.08 17:09

Co nevíš nevyplňuj a zeptej se ve školce. Hlavně nezmeškej zápis!!!!!!!

A počítej s tím, že ve školním roce prostě zabíráš místo i když malej bude chodit až od ledna - školka dostává podle počtu platících dětí dotace na platy a na provoz školky - takže pokud bys platila až od nástupu, mohlo by se taky stát, že by školka musela učitelkám zkrátit úvazky - prostě to tak je a nejsou to tak horentní sumy, aby se to nedalo utáhnout, ne? Je to špatně nastevený systém, o to se nehádám, ale škola za to nemůže…

A druhá věc - zapiš dítě na plný úvazek, dítě pak může chodit i na čtyři hodiny a o rodičák nepřijdeš - sociálku nezajímá na jak dlouho jste zapsaní, tu zajímá jak opravdu chodíte - a ty nebudeš omezená čtyřmi hodinami při nástupu do práce… A škola zase nebude krácená dotacemi…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.5.08 17:29

Andělo, já bych se poradila přímo v té školce, co tam máš napsat. Rozhodně budeš mít větší šanci, když malého zapíšeš na celý den, ale pak klidně může chodit jen ty 4 hodiny. Někde přijmou dítě i v průběhu roku - zadarmo, někde chtějí platit udržovací poplatek od září - třeba u nás je to asi 200 měsíčně, což se dá.
A jestli ti můžu dát tip, tak my bydleli donedávna v Březinách a tam brali v průběhu roku normálně - je to sice trošku z ruky, ale jestli máš auto, tak by to tak šlo udělat třeba na nějakou dobu. Tak hodně štěstíčka. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
andela
12.5.08 17:48
Anonymni píše:
Andělo, já bych se poradila přímo v té školce, co tam máš napsat. Rozhodně budeš mít větší šanci, když malého zapíšeš na celý den, ale pak klidně může chodit jen ty 4 hodiny. Někde přijmou dítě i v průběhu roku - zadarmo, někde chtějí platit udržovací poplatek od září - třeba u nás je to asi 200 měsíčně, což se dá.
A jestli ti můžu dát tip, tak my bydleli donedávna v Březinách a tam brali v průběhu roku normálně - je to sice trošku z ruky, ale jestli máš auto, tak by to tak šlo udělat třeba na nějakou dobu. Tak hodně štěstíčka. Lenka

jo leni, do březin je to z ruky … jsem z předželenic, kdo by ho tam ráno vozil … :roll: . To jako není nejlepší řešení teda .. to se na to můžu rovnou prdnout a být doma.Já ho chci dát do želenic, nebo ještě můžu na letnou. (pod tu i spadáme).

Holky díky moc, zítra tam zaběhnu a uvidíme co bude … no je to na pytlačku no. Systém na dvě věci … a města místo blbin by měli zřídit nějakou tu školku :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
andela
13.5.08 12:06

johohooo, tak jsem simohla ušetřit práci a cestu … milá paní ředitelka jen nás zahlédla, hned prohlásila že jsme nějaký malí (rozuměj dítě) a že mi rovnou říká že kluka nevezme, ať přijdu za rok. :roll: Ani tu přihlášku si nevzala …
No ještě to zkusíme v jedný, se tam staví tata cestou z práce a kdyby něco tak tam ještě s přihláškou skočíme.

• Nahlásit
  • Citovat
437
11.6.08 20:45

školka v Jihlavě

My jsme našli super soukromou škol :D ičku v jihlavě. Malá , útulná i cena je zvládnutelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.4.15 14:34

Jdu si jen tak postěžovat. Dneska jsme byli u zápisu do školky a překvapivá informace, druhou třídu otevírat nebudou, tak jak půl roku bylo v plánu, a tudíž místo 30 dětí berou 5. Takže snad nemají šanci ani téměř čtyřleťáci. Právě jsme dojela od zápisu a jsme z toho úplně zhnusená. Ch jo. Jsem se vypovídala a stejně mi to nepomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4465
14.4.15 14:40

@terinka4444 vítej do klubu. Já jsem byla na třech zápisech a co, jistá je jen jedna školka, kterou jsme si tam dali fakt jen z jistoty, protože potřebuju do práce. Ty dvě ( jedna je tam, kam spadáme, druhá nejblíž) berou jedna 28 a jedna 12 dětí… Prostě pohoda. Všechny kybycalky co si stěžovaly, že dítě nikam nedají mi bylo líto, ale na druhou stranu jsme byla docela ráda, že jsem dala i tu třetí, rpotože tam nám dala ředitelka už přihlášku ke stravě rovnou :lol:
Ale že bych z toho byla odvázaná, že budu kluka vozit ( ještě nevím jak) přes půl města, to teda nejsem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3803
14.4.15 14:40

Také letos řešíme školku pro tříletou a je to děs. Jsem také zhnusena. Již několik let je nedostatek míst ve školkách a nikdo s tím nic nedělá. Lidé, co chtějí pracovat mají mnohdy smolíka :x A pak se jen kafre, že mladým se nechce pracovat. Mě se chce pracovat moc, ale bez školky to bohužel nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
14.4.15 14:52

@DeTer ona je prosincová, takže v podstatě jde do školky 3roky a 9 měsíců. Upřímně doufám, že jednu školku máme taky jistou, tedy tam budu vědět zítra, ale snad jo. Jenže tahle je spádová, nijak blízko, ale je 5km, kdyby to bylo jen přes město, navíc je cca 2km od školy té druhé. No chudák ředitelka z toho byla špatná a rodiče dětí, kterým ještě nejsou tři tuplem.
Do té druhé jí budu vozit 15km od bydliště a ještě úplně na druhou stranu, než má starší školu. To prostě najedu měsíčně za 4000 korun jen cesty do školky a školy :zed: jsem z toho úplně nasratá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama