Příkrm kojených miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:06
Příkrm kojených miminek

Ahojky plně kojím 3 měsíční miminko a zajmalo by mě kdy jste začli s příkrmama malá je strašně zvedavá na jídlo :D tak by mě zajmalo kdy jste začly jestli opravdu až od 6 měsíce nebo dříve :)

Přečtěte si článek: Krmení kojenců: Mateřské mléko a umělá výživa

Reakce:
kytkalenka
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 06.07.19 21:11

Doktorka rikala od 4m, to jsem rovnou vypustila, zacala v 6m a do ted neji poradne a bude ji rok:-) Nekojeny syn jedl od 5m krasne. Kazde dite je jine a ty doporuceni jsou stejne priblizne. Ona ti to stejne ze zacatku vic vyprska nez sni, takze mesic sem, mesic tam je asi jedno.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.07.19 21:25

Od úkonceneho 5m. Kromě posledních zubů kdy nežere je jak kyselina. Kojeny do 10m.

anavi13
Závislačka 4163 příspěvků 06.07.19 21:37

Kojím syna plně a příkrmy jsem zavedla od 4 měsíce plus týden. Prostě mi přišlo, že má málo mlíčka a je připravený na příkrm. Flašku s UM i vodou, čajem odmítá. Teď mu je 5 a půl měsíce. První den mi snědl max. půl lžičky, ale udělala jsem špatnou konzistenci. Druhý den tři lžičky a od třetího dne jí cca 100 g( necpu to do něj, jí dle své chuti). Jen bych nezačala už mrkví, měl chudák problémy se zácpou a konzistence je nejlepší řidší bramborové kaše. Teď už máme zavedené i některé ovoce ke snídani, ale toho sní maličko. Oběd a večeři má rozmixovanou zeleninu různé druhy, kombinace. Dnes jsem zavedla jogurt a občas má rýžovou kaši s trochou UM. Jedu podle intuice a ne podle tabulek. Papá hrozně moc rád, fakt se těší na jídlo ;) že začátku jsem ho nechala ať se zapatlá, strkal si ruce do pusy a zkoumal co jí. Sice bylo vše od příkrmu, ale myslím, že mu to pomohlo k získání dobrého vztahu k jídlu a hlavně fakt nenutit ;)

dickys
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 1 inzerát 06.07.19 21:38

Já jsem dceru začala přikrmovat od 5m, syna už od 4m. Trochu jsem na to spěchala hlavně z důvodu, že jsem potřebovala začít chodit na pár hodin do práce, tak aby mi neumřel hlady :D

ugluk
Hvězda diskuse 46981 příspěvků 06.07.19 22:24

U prvního dítěte asi týden po 6. měsíci (byly dovolené a nechtělo se mi zahajovat před nimi), u druhého to vidím podobně - zatím na mm přibírá vzorně, je spokojené a já si užívám to pohodlí, ono to neuteče a život to trochu komplikuje.

Sue2008
Kecalka 458 příspěvků 06.07.19 22:24
@Anonymní píše:
Ahojky plně kojím 3 měsíční miminko a zajmalo by mě kdy jste začli s příkrmama malá je strašně zvedavá na jídlo :D tak by mě zajmalo kdy jste začly jestli opravdu až od 6 měsíce nebo dříve :)

Po 4. mesici zkus treba nabidnout. U druhe dcery jsem mela pocit, ze si taky da, tak jsem zacala driv. No do 6. mesice jsem se bala, ze budu mit doma druheho nejedlika. Pak najednou zmena a dnes (9M) je jak kyselina. Proste dokud na to nebude pripraveny, tak do nej stejne nic nenacpes.

Jana206
Nadpozemská drbna 27814 příspěvků 06.07.19 22:30

Od ukončeného 6.mesice. Prikrmy akorát komplikují zivot, není nad pohodlnost plného kojení. Na imunitni okno nevěřím, už se od toho začíná zase upoustet.

lucenka
Hvězda diskuse 36702 příspěvků 06.07.19 22:42

Dávala jsem od pěti měsíců, kdy mi kluk „ukradl“ z misky měsíček jablka a začal ho žužlat :mrgreen:

stín katedrál
Kecalka 255 příspěvků 06.07.19 23:24

Je zvědavé a jídlo ho zajímá jako cokoliv jiného, co provádíte. Já jsem v létě dávala max. kolečko okurky na hraní, příkrm opravdu až od ukončeného 6m a ještě jsem to obrečela, že teď už to nebude taková pohoda jako vytáhnout prso.

Lucie_Sx
Závislačka 3859 příspěvků 06.07.19 23:31

Taky jsem to odkládala, kojení je pohodlnější :-).
Mám vypozorováno, že pořádně jíst začnou stejně až když mají zuby, tj. někdy od roka a půl.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 06.07.19 23:34

@stín katedrál nesouhlasím. Jakmile dítě zacalo jíst, tak mě se strašně ulevilo. Nemusím se hned všude ukazovat. Dostane kousek jablka, rohlíku, křupky a odložila jsem obnažování na příhodnou chvíli.

anavi13
Závislačka 4163 příspěvků 07.07.19 08:38

@hospodki souhlasím s vámi, mě taky přijde jednodušší dát příkrm. Kor když ho bude někdo hlídat. Mě teda pro něj fakt baví vařit. A když vidím jak si pochutnává tam to je úžasné. Jasně, že takto brzo to nenahradí kojení, ale je člověk svobodnější a má dítě čím zabavit.

lucynka25
Echt Kelišová 9838 příspěvků 10.07.19 21:58
@Anonymní píše:
Ahojky plně kojím 3 měsíční miminko a zajmalo by mě kdy jste začli s příkrmama malá je strašně zvedavá na jídlo :D tak by mě zajmalo kdy jste začly jestli opravdu až od 6 měsíce nebo dříve :)

U prvni dcery jsem zacala zacatkem 7.mesice a u druhe koncem 5.mesice, jidlo vyzadovala jak to videla u segry.
Ale neni potreba spěchat, ono male mimco. stejnak moc nesni. Nespechala bych.

Váš příspěvek
Reklama