Příkrmy

76
2.11.04 18:54

Příkrmy

Mám dotaz. Mám skoro 5.mésíčního chlapečka,bohuzel nekojíme a krmim um. mlékem nutrilon 1 premium. Malý se mi stále budí,po 3 hodinách a ma zelenou stolici. Dět.lékařka říkala že máme přikrmovat po pátém měsíci,ale nevím jestli už nezačít už téd.Nutrilon Forte jsme už skoušeli a mělo stejný efekt. Máte někdo nějaký nápad? Kikina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.11.04 23:24

Ahoj Kiki,mám také pětiměsíčního chlapáka,se stolicí si nedělej žádné starosti,po ukončeném 4. měsíci mu můžeš i podávát v lahvi řidčí kaši,mám dobré zkušenosti s kaší s banánovou příchutí,ale teď na sebe prásnu,že sedím na netu v kanclu a zapomněla jsem značku,na dávají se 3 lžičky na 150 ml,ale jak jsem pochopila malý ještě nezná lžičku trak nic nezkazíš tím, když mu dáš ze začátku jen jednu lžičku,pozná tak i jinou chuť a věř mi zasytí ho to, pokud mu zachutná a zasytí můžeš přidat další, mám cvaldu tak něco o taovém jídle zkus a nebo jak jsem už psala na pár stránkách zkus mu dát třeba i čaj nebo nějaký nápoj, nemusí mít hlad,ale jen žízeň.Zkus to třeba tě to mile překvapí.papa aja

• Nahlásit
  • Citovat
3
7.11.04 21:13

příkrmy

Ahoj Kiki mám 4m kluka a dávám mu Bebu ha/ar a kaká taky zeleně když jsem se ptala doktorky tak říkala že je to normální tak si stím hlavu nedělej.Pokud nemá zelenou vodnatou stolici která strašně zapáchá.Jinak klidně můžeš dávat zeleninové polévečky,já malému dávám brambůrek,mrkvu kousek petrželky trochu hrášku přepasíruji to přes sítko a smíchám z mateřským mlékem.Tak aď malému chutná.Ahoj Mirkas :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
10.11.04 22:16

Příkrmy

Ahojky holky moc vám děkuju za rady,vyzkoušela jsem zatím kaši, rýžovou baštil jak drak a dnes jsem mu k večeři zkusila dát banánovou, snědl třičtvrtě flašky. Včera spal po kaši až do pěti do rána tak jsem se taky konečně vyspala. Ale baští kaši jen z flašky.Zkusím taky zeleninku,uvidíme jak mu bude chutnat. Jestli máte ještě někdo nějaké zkušenosti s zaváděním příkrmů, ráda je uvítám. Dík Kikina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
10.11.04 23:22

Ahoj Kiki..

mam tip na zavadeni prikrmu.. Napsala ho Alice z jarnich miminek.. Pokusim se sem dodat link..
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Povedlo se :lol:
Myslim ze tam jsou dost dobry rady…

Pa Maty+ Kuba 4,5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
11.11.04 09:58

Ahoj kiki,

pokud mas jiz 5 mesicniho chlapecka a krmis Nutrilonem, tak od 4. mesice je urcen Nutrilon 2, my jsme na Nutrilonu uz od 10. den, zpocatku dostaval jen premium, pak uz jsme presly na forte a ted uz davam zvetsi casti Nutrilon 2 a jednicku pouzivam na kasi ryzovou. Bastime mrkytku a presnidavky, pristi tyden uz budeme k mrkvi pridavat brambor. U nas kase na spani teda nema zadny vliv, ale uz ma prece jen vic energie, ktere jeho telicko proste potrebuje, u nas to vypada zhruba takto, v 8 mlicko 180ml, o pul 12 mrkvicka a 120 mleko (zatim) pak se mleko postupne uplne vy:,–(i, 15-15:30 presnidavka z pocatku taky doplneno 120 mlickem, ted uz zbasti celou presnidavku cca 190 ml a tak kolem 18:30-19:00 180 kase. Postupem casu budeme davat i dopoledne svacinku, treba bananek atp., ale vsechno chce svuj cas. Tak at se to brzy zlepsi a urcite prejdete uz na Nutrilon 2 a z prikrmy bych se nebala, uz je mel bastit davno.

Pa Radka+Romanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
11.11.04 10:23

Ahojky díky vám všem za zprávičky, Nutrilon dvojku už mám koupenou, dám jí až doděláme jedničku. Naše dr. tvrdí že jednička by měla stačit do roku,což si myslím že je blbost. Jinak Radko jaké dáváš výživky :wink: ? Davídek měl ted´ekzém,ještě stále úplně nezmizel,tak nevím kterou dát aby se neosypal. Jak máš starého Románka? Pa a díky Kiki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.11.04 10:53

Prikrmy kupuju od Hami, mrkvicku, brokolici, ted uz se, ale chystam na domaci vyrobu :-) Presnidavky taky Hami, ale uz basti i presnidavky delane od babicky, tak to ruzne stridame.
Romik ma 4 mesice. Nemyslim si, ze jednicka by stacila do roku, jako ty. Vzdyt uz je tam zase vetsi podil vitaminu atp. a kdyz to male telicko roste takovym tempem, potrebuje i vice energie.
Tak hodne uspechu pri mrkvickovani :-) U nas to vzdycky vypada jako bychom po sobe tu mrkev hazeli :-)

Pa Radka+Romanek

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
12.11.04 11:04

Ahoj Radko. No já koukám jako blázen, ty už Románka přikrmuješ? To je na doporučení pediatra? Vím že máme stejně staré děti a naše Betý je plně kojená. Když už mimčo není plně kojené, začíná se s příkrmama dřív? Moje mamča mě pořád nutí abych malé dávala aspoň mrkvovou šťávu, já statečně odolávám a teď koukám jak spadlá z višně, že vy už baštíte Hami :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.11.04 14:17

Soutěž Pampers

Ahoj chci se zeptat z které strany obalu pampersek se sbírají obrázky matky a dítěte?ty nastojato nebo na ležato? Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
2178
12.11.04 15:05

Ahojky Radino,

pokud nekojis prikrmy se podavaji od 4.mesice, mozna jiny pediatr ma na to jiny nazor, ale proc teda jsou presnidavky a kase a mrkvicky… od 4. mesise? Je pravda, ze jsme zacly asi o tyden driv :-), ale kdyz on tak smutne koukal, kdyz jsem jedla a on porad jen sosal z lahvicky :-)
Myslim, ze pokud plne kojis, je zbytecne neco davat, u kojenych deti se davaji prikrmy az od 5. mesice.

R+R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
12.11.04 15:35

Slysil,

mýlíš se, u kojených dětí se doporučují příkrmy až od ukončeného šestého měsíce. Ale znám několik maminek, které plně kojily do sedmého měsíce.

U nekojených dětí se nemusí podávat příkrmy, doporučují se jen u dětí, kterým mléko zjevně nestačí. (úbytek na váze, plčtivost, neklid - pouze na „hladové“ pohledy bych nedala…! :o) Někdo radí připravit mléko nebo kaši ze zeleninového vývaru. Těžko říct, v čem je to prospěšné. Ve vývaru nezůstane moc vitamínů, ty se znehodnotí vařením, ale budou tam nějaké minerály a dítě pozná novou chuť. Dá se nabídnout i samotný zeleninový vývar.

Petr Fořt píše, že se mají preferovat umělé kojenecké mléčné výživy s vysokým obsahem syrovátky a s obsahem částečně štěpených mléčných bílkovin. Jsou stravitelnější a méně zatěžují organismus. Rozhodně nedoporučuje maso-zeleninové příkrmy (ty nastoupí kolem 8 měsíce jako u jiných plně kojených dětí) Dále píše: ?Možné je občasné podání šťávy z dušeného ovoce kombinované se šťávou z čerstvé karotky (za předpokladu, že se nejedná o rychlenou skleníkovou jarní zeleninu obsahující vyšší obsah dusičnanů). Takto lze doplnit tekutiny, aniž by se musel použít dětský čaj.? Toto se týká nekojených dětí od 4. ? 6. měsíce.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
12.11.04 16:04

Ahoj Alice,

no jasne, ze od 6. mesice, to byl preklep :-) nicmene, ja nekojim. Nase pediatricka, nam doporucila prikrmy od 4. mesice, my zacli o tyden driv. To ji ovsem nereknu :wink:
Nas chlapecek nijak nestrada vypada dobre a mrkvicku basti a presnidavky miluje.
Poucena ohledne prikrmu budu az v utery v poradne, mam sice nastudovano z netu, ale prece jen mluvene slovo se mi lip pamatuje :-)
Diky, ale za radu. Kazda mamina k tomu pristupuje jinak. My uz prikrmum proste holdujem :lol:

Pa R+R

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
12.11.04 19:57

Ahoj Slysil a Kiki,

to, ze se mliko 1 doporucuje klidne do 1 roku ditete zas takova blbost neni. V 1 je nejvic vitaminu a je nejsetrnejsi na traveni, pocita se s tim, ze male mimi nic jineho nebasti a tak v tom mliku je obsazene vsechno co potrebuje v te nejjemnejsi forme. Naopak u mlika 2, ktere je od 4 mesicu se predpoklada, ze je mimi uz dokrmovano a tudiz vitaminy a jine do sebe dostava z prikrmu. A 2 zatezuje traveni vic nez 1. Takhle mi to vysvetlovala moje doktorka a sestricka ji pritakavala, ze byla na skoleni a tam presne rikali, ze 1 klidne do roka.
S prikrmama take neni kam spechat pokud jak psala Alice, mimi pribyva a dobre prospiva. My mame doporuceny ho vyzkouset po ukoncenem 5. mesici, ale jen v pripade, ze to chceme my-rodice. Jinak klidne az po 6. mesici jako u kojenych deti. A rozhodne nic nelamat pres koleno, zacit zeleninkou a pomalu zvykat na ruzne druhy. Ovoce, natoz maso nastoupi az mnohem pozdeji. Tak to alespon budeme delat my. Kdyz jsem holkam zkusila mrkev a pak brokolici, tak se na to nijak netvarily, takze jsem jim dala oddech a zkusime to zase pristi tyden.
A ze vyrobci na sklenickach pisou od 4. mesice, tak na to bych rozhodne nedala, to je i na polivcicce s masem. A treba u Hippu, ktery je z biopotravin me dost udivilo, kdyz jsem tam nasla cukr :?

Jinak je jasne, ze je to na kazde mamine jak si to bude delat a jak to mimi bude brat. Jsou to nase deti a my za ne mame zodpovednost. Manzel jedl v roce vsechno mimo knedliku a jakej z nej vyrostl peknej kluk :roll: Co mama, to jiny pristup. Kazda doba je ujeta v necem jinem.

Tak pozdravujte ty svoje drobky a delejte to tak jak to samy citite, ze je to nejlepsi pro vase mimi.

Monca a cacorky 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
12.11.04 20:47

Já sice kojím (plně, t.j. bez jakýchkoliv příkrmů vč. čajíčků), ale taky jsem slyšela, že raději dávat Nutrilon 1 déle než Nutrilon 2 dříve. Spokojeným bříškům zdar!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama