Příkrmy - pouze BIO?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 25.05.10 17:10
Prikrmy - pouze BIO?

Ahoj maminky, zacinam s prikrmama,zatim jsem vyzkousela prvni lzicka od Hami. chci delat domaci,jelikoz jsem mimo CR a tady neni moc vyber,nemam ani na vybranou. Chtela jsem se zeptat, jestli jste pouzivali BIO zeleninu a ovoce,nebo muzu davat male tu v obchodakach. Jaky mate nazor?Diky moc.Lenka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 25.05.10 17:18

Mrkev jsem kupovala bio, kvuli dusičnanům, a když už jsem tam byla, tak i brambory. Spotřebuješ toho trochu, takže cenově se to tolik neliší a mrkev chutnala jako mrkev (i v zimě).

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.10 17:50

Já bio nekupovala, v sezoně jsme měli vlastní ze zahrádky a jinak kupuju normálně v supermarketu.

Bio koutek tam tuším je, ale předražený a ty věci nevypadají zrovna čerstvě :think:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 25.05.10 17:59

My měli u baráku bioprodejnu, kam každý týden dováželi čerstvou zeleninu, takže jsem si to ohlídala a kupovala ten den. Mrkev vypadala jako mrkev, ne jako ta, co často prodávají v supermarketech. A je pravda, že to, co prodávají v supermarketu jako bio, bych asi taky nekupovala. Ono je to taky tím, že biopotraviny nemají dlouhou trvanlivost a když je lidé nekupují, tak pak vypadá hůř než nebio (a je taky míň zdravá než nebio). Něco jsem měla od mamky ze zahrádky, ale na zimu to nestačilo, přeci jen to nemám kde uskladnit.

Marcell
Kecalka 456 příspěvků 25.05.10 18:00

Ja se snazim bio davat jak to jde, kupuju v Tescu, maji slusny vyber nebo ve zdrave vyzive, ale tam uz je to cenove vys. Nicmene to neprehanim, ale v jedne knize jsem cetla, ze staci davat bio jenom u ovoce a zeleniny s tenkou slupkou, protoze tam lepe prejdou dusicnany. Cili brambory, jabko, okurka, cuketa, atd…

BohunkaP
Extra třída :D 14979 příspěvků 25.05.10 18:21

Dávám i nebio, hlavně musí být pěkná, mladá, čerstvá…

Marketa2008
Ukecaná baba ;) 2060 příspěvků 25.05.10 18:44

Ahoj, ja kupuju jenom bio, ale je to docela narocne to sehnat :roll: V Tescu maji brambory, cuketu a banany a jeste chodim do Alberta pro mrkev. Ale to je vse. Maso jsem treba jeste nikde nevidela.

Deminka
Kecalka 485 příspěvků 25.05.10 19:24

Tak já bio nikdy nekupovala a žádný problém jsme nikdy neměli.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.10 19:33

Začali jsme v březnu, takže kvuli dusičnanům jsem kupovala Bi, něco mám ještě na mrazáku ale doufám, že už bude něco ze zahrádky. Nijak to nehrtím, když jsme např. u rodičů, kde bioobchod není, tak kupuji normální. Stejně tak ovoce- to se špatně shání - např. banán kupuji normální.

madlicka
Kelišová 7150 příspěvků 25.05.10 19:42

dávám jen bio nebo nepráškované ze zahrádky. Chvíli jsme i bedýnkovali ale bohužel už tu možnost nemáme.

Nevím ve které jsi zemi, ale možná bys nějaký coop našla

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 25.05.10 21:16

Preferuju bio i proto, ze mi sami tak jime :wink: Pokud nemas moznost kupovat bio, doporucuju kupovat mensi velikosti plodu. Obecne plati cim vetsi, tim vic nadopovane buh vi cim.Pokud clovek kupuje bio musi se taky divat na to odkud to pochazi 8-) A nejlip kupovat suroviny ze zeme, kde zijes nebo blizkeho okoli.

Baba
Nadpozemská drbna 29690 příspěvků 25.05.10 21:18

Nedávno byl někde ( no kdybych věděla kde :zed: ) test mrkve a nejvíc dusičnanů měla právě biomrkev. Ale všechny, i ta bio, byly ještě v normě.

Marcell
Kecalka 456 příspěvků 25.05.10 21:44

Marketo, ja chodim do Tesco Eden a ted tam meli i salatovou okurku, rajcata, hrusky, jabka…neco ma Interspar a Albert ma taky nekdy slusny vyber, asi zavisi od provozniho jednotlive pobocky, co objedna:)Budu se snazit davat bio aspon do roku veku, ale pak uz to tak nebudu resit…

madlicka
Kelišová 7150 příspěvků 25.05.10 22:01
Baba píše:
Nedávno byl někde ( no kdybych věděla kde :zed: ) test mrkve a nejvíc dusičnanů měla právě biomrkev. Ale všechny, i ta bio, byly ještě v normě.

no Baba nevím, mě docela přesvědčil tento test v MFD, předtím jsem tvrdila, že budu vařit z normálních surovin. A zde k němu tabulka

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 26.05.10 08:38

Dekuji moc holky. mam v tom jasno. a ta tabulka je fakt dobra. ja bydlim v anglii a tady to nejak neresi,dokonce jsem se vcera,kdyz jsem byla na jednom kurzu s malou,dozvedela,ze jedna maminka prikrmuje uz 3.5mesicni miminko 8-o a radsi nechci vedet cim. videla jsem,ze tu jsou nejaky farmy-obchody,zajedu se podivat tam, Tescu se mi moc nechce verit,urcite tam davaji tu normalni zeleninu do BIO sacku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama